aruba aruba komentáře u knih

Podivná doba Podivná doba Caimh McDonnell

Skvělá knížka. Přečetla jsem jí během tří dnů, což je na mě hodně krátká doba. Napínavá a fakt vtipná. Nejlepší jsou postavy, originální a opravdu zábavné. Hlavně Banecroft pobavil, co slovo, to perla.

09.01.2024 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Skvělá knížka, řadím mezi ty nej, co jsem kdy přečetla. Vtipná, dojemná, zajímavě propojené příběhy jednotlivých postav. Spousta hlubokých myšlenek zabalených ve velmi zábavném příběhu. Viděla jsem i seriál, taky moc hezký, ale knížka stejně jasně vyhrává.

24.06.2022 5 z 5

O kousek šťastnější O kousek šťastnější Derren Brown

Moc hezká knížka, opravdu užitečné rady a myšlenky, které opravdu dokáží uklidnit. (Aspoň na tu chvilku, než je člověk zapomene, takže je dobré mít knížku někde na blízku a občas si ta moudra připomenout :-).)

24.06.2022 5 z 5

Pravda leží zde Pravda leží zde Lindsey Klingele

(SPOILER) Kniha je určená spíš pro mladší čtenáře, ale i tak mě celkem zaujala. Je čtivá, i když podle mého názoru tam na konci zůstalo pár otázek ne úplně uspokojivě zodpovězených. Líbila se mi ale hlavní myšlenka knihy, která se zabývá tématem pravdy a lži, že nikdy nic není úplně černobílé, každý má svou pravdu, která se může dost výrazně lišit od pravdy druhého člověka a taky, že někdy je prostě snazší věřit naprosto neuvěřitelnému výmyslu, než nudné, ale nepříjemné pravdě, což je pořád dost aktuální téma.

06.05.2021 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Naprosto souhlasím s tím, že je to jedna z nejlepších knížek zeměplochy. Rozhodně všem doporučuji!

17.01.2020 5 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Moc povedená, vtipná knížka na stále aktuální téma. Až doteď jsem četla jen díly s čarodějkami a s Mrakoplašem, ale evidentně to byla chyba, protože Hlídka v čele s velitelem Elániusem má taky něco do sebe.

10.06.2019 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Zajímavá, originální, černohumorná exkurze do mysli hrdinky ztracené v minulosti.

07.07.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Milé čtení o netradičním domácím mazlíčkovi. Navíc se člověk dozví i něco málo o jižní americe.

18.03.2018 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Knížka plná emocí. Chvíli smutná, chvíli vtipná, pak zase hodně smutná, ale přesto plná optimismu. Skvělý způsob jak se probrečet k dobré náladě.

20.02.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale od chvíle, kdy byla Ema vyhozena z otcova domu, se to pěkně rozjelo. Baví mě originální myšlenkové pochody hlavní postavy. Hodně vtipné čtení, místy jsem se smála nahlas.

09.02.2018 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak se to rozjelo tak, že jsem měla problém se od knížky odtrhnout. Konec překvapivý, i když podle mně trochu přitažený za vlasy. V každém případě byla většina knihy napínavá, takže hodnotím kladně.

14.12.2017 4 z 5

Všichni jsme nějak vadní Všichni jsme nějak vadní Matthew Norman

Příjemné čtení se sympatickými postavami. Ze začátku jsem si říkala, že to není nic extra, nic nového pod sluncem, ale po dočtení mi najednou bylo líto, že už je konec. Kniha mi trošku připomněla Terapii láskou.

10.12.2017 4 z 5

Dotýkání dovoleno! Dotýkání dovoleno! Monika Nevolová

Praktická, tenká knížka s užitečnými radami, které se týkají nedomazlenosti, tím jak se projevuje v našem chování, jak její nedostatek napravit a zabývá se také reflexologií.

01.12.2017 5 z 5

Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Michael Goodwin

Originální způsob, jak se srozumitelně a zábavně naučit aspoň něco málo z ekonomie.

19.11.2017 5 z 5

Němý Němý Andrew Taylor

Trochu moc zdlouhavý a pomalý rozjezd, ale konec super, napínavý.

11.11.2017 3 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Originální detektiv, čtivý příběh a hned několik záhad, které je třeba vyřešit. Za mě super.

06.11.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Skvělá knížka se zajímavě zamotaným dějem o třech sestrách - trojčatech. Moc se mi líbilo, jak byly popsané jejich vztahy i charaktery, to že jsem se do nich dokázala vcítit a prožívat děj s nimi. Žádná nudná, černobílá postava a i celkově příběh mě dokázal hned od začátku vtáhnout do děje. Zaujaly i krátké kapitolky o tom, jak sestry vnímali náhodní kolemjdoucí, kteří se s nimi setkali.

22.10.2017 5 z 5

Jako inspirace dobré, ale nic moc nového nepřináší a obsahuje spoustu vaty. Ale knížka by mohla být užitečná jakožto společenská hra spočívající v tom, že z ní bude někdo předčítat, a pokaždé když narazí v textu na slovo hygge nebo případně hyggeligt, musí všichni vypít panáka. Zaručuji, že nejpozději na straně dvacet bude většina účastníků ležet pod stolem.

15.10.2017 3 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Jim Butcher

Skvělá, vtipná a napínavá. Jako ostatně všechny díly, takže standardní Dresden.

12.10.2017 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Vtipný příběh o malém jezevčíkovi, který se poté, co se dostane z útulku ke své nové paničce, snaží za pomoci mouder zkušeného kocoura pochopit lidi a jejich komplikovaný svět.

18.09.2017 4 z 5