Artep25

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Četla jsem Anděl visí v lese a ta se mi zdála více povedená .Ne ,že by se Sova četla nejak špatně .ale připadala mi taková nějaká poslepovaná .Mia mi přišla taková divná ,ne jako v prvním díle a lezla mi dost na nervy .A to napasování dalšího člena Holgerovy rodiny do vyšetřování i v další knize mi přišlo trochu moc .

07.10.2017

Ztracený dopisZtracený dopisJillian Cantor

Skvělé čtení , ani jsme to nečekala .Doporučuji

02.05.2019

Dům číslo 6Dům číslo 6Nela Rywiková

Já jsem byla překvapená,jak zdařilá prvotina to je .Jako detektivku bych jí asi nehodnotila,mně osobně se líbí trochu jiný typ detektivek .Ale moc se mi líbilo vykreslení a popis prostředí včetně dialektu .Jako detektivka to bylo trošku předvídatelné ,ale rozhodně kniha za přečtení stojí a já jsem se u ní nenudila .Asi nejvyšší počet bodů za mně by dostala atmosféra knihy .Ta mně fakt dostala .

10.06.2020

OhroženáOhroženáRachel Abbott

Tak toto byla druhá kniha od spisovatelky ,kterou jsem četla .První se mi moc líbila ,ale tady jsem byla rozčarovaná .100 stran na večírku :( Přes půlku knihy se popisují rúzné vztahy a napětí se ztratilo v té motanici ,kdo s kým ,kdo o kom a kdo bez koho ...Navíc mi lezla na nervy ufňukaná Ellie ,takže jsem byla fakt otrávená .Takže ne nebavilo mně to a doufám,že ty další budou lepší .

14.10.2017

Utekl jsem z OsvětimiUtekl jsem z OsvětimiRudolf Vrba

Už jsem přečetla ve svém životě mnoho knih.Je však jen málo knih ,které si ještě dnes dokážu vybavit a je jen málo knih ,u jejichž čtení jsem brečela .Tato kniha k nim patří .Navždy si ji budu pamatovat .Jsou knihy ,které vás dojmou ,ale řeknete si : Je to jen příběh .Ale toto je holá ,syrová pravda ,která se stala a ,která na vás působí o to víc ,že něco takového si nelze ani představit v nejčernějších snech .A přesto se to stalo ....Letos navštívím Osvětim ,protože musím to místo vidět.Doufám ,že lidé se umí poučit z minulosti a nikdy více se toto nebude opakovat .

04.06.2016

Černá a purpurováČerná a purpurováWojciech Dutka

Za mně dobrý .Mně se kniha líbila a také popis toho co si mysleli a cítili Helena a Franz .Je to trochu jiné než ostatní knihy o holocaustu a já jsem ráda ,že jsem si ji přečetla .Já můžu doporučit .

28.09.2020

Palác zradyPalác zradyJason Matthews

Dávám 5 hvězdiček .Bavil mně film Rudá volavka ,bavila mně kniha Rudá volavka ,a bavila mně kniha Palác zrady .Přitom špionážní knihy nečtu ,ale asi začnu .Hodně dobře napsané a těším se na třetí díl .

07.08.2018

ObchodníkObchodníkJohn Grisham

Co člověk to názor .Já jsem naopak byla překvapená .Netypická kniha od Grishama,ale velmi dobře napsaná a bavila mně až do konce .

12.01.2019

Platanová alejPlatanová alejJohn Grisham

Miluji knihy od Grishama.A většinou mně ,žádná nezklamala.Tato je opět ,jak jinak výborná .Dokonce ,když jsem jí začala číst a byly tam odkazy na knihu A je čas zabíjet ..na chvíli jsem jí odložila ,abych si osvěžila paměť a přečetla si znovu tu prvně řečenou .Grisham je mistr slova a umí naprosto srozumitelně i laikovi ukázat prostředí ,kde se odehrávají právní bitvy,tak ,že ho vtáhne do děje a nedá mu šanci se od jeho příběhu odtrhnout .Bojovala jsem s tím,zda číst rychle nebo pomalu ,aby mi děj déle vydržel .No četla jsem rychle ,nemohla jsem odolat :) Kniha je prostě výborná .

10.05.2015

Já, PoutníkJá, PoutníkTerry Hayes

Dávám 5 hvězdiček.Opravdu mne to bavilo .Ano něco mi připomínalo Jamese Bonda ,ale zápletka byla velmi dobrá .Co mne hodně bavilo je ,jak aktuální příběh to může být v souvislosti se situací ve světě .Jak slabá Evropa je a jak je islám odporný a nelítostný .Co všechno se může stát ,když si nebudeme hlídat hranice .Určitě mne tato kniha nezklamala.

02.04.2016

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Výborná kingovka .Docela mně z toho mrazilo .A pořád jsem doufala ,že to dobře dopadne a ono nic .

19.05.2016

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Výborná kniha .Ostatně ,jako všechny od této spisovatelky .Skvělý příběh ,skvěle propletený .A ,jako každá kniha ,která pojednává o holocaustu ve mně vzbudila touhu podívat se na místo ,kde se to vše odehrávalo .

11.09.2016

Až na konec všech dníAž na konec všech dníJodi Picoult

Četla jsem od Jodi většinu jejich knih ,ale tato se mi asi líbila nejméně.Napsaná byla moc hezky a i když mně držela v napětí až do konce,protože jsem čekala na rozuzlení ,trošku jsem byla zklamaná tím ,jak to dopadlo .Nějak jsem se nedokázala vcítit do kůže Emily a jejího důvodu pro sebevraždu .Prostě jsem tomu nerozuměla.Proč se chtěla zabít ,vždyť ta situace nebyla neřešitelná .

18.11.2016

HanaHanaAlena Mornštajnová

Pěkný příběh a pěkně napsáno .

13.04.2019

CopCopLætitia Colombani

Přidávám se k pochvalným komentářům .Ne moc silná kniha ,ale zato velmi dobře napsaná .Čtivá a taková nakopávající :) O silných ženách nepoddávajících se osudu .O ženách bojovnicích .Stojí za to přečíst.

23.08.2019

Čas zapomněníČas zapomněníSharon Guskin

Asi by se našlo pár věcí ,které bych knize mohla vytknout, ale jsou to drobnosti.Celkově se jedná o velmi zajímavý příběh a dobře napsaný.Můžu doporučit .

28.08.2019

Bývali jsme bratřiBývali jsme bratřiRonald H. Balson

Skvěle napsané a výborný příběh .Určitě si zaslouží pět hvězd .Vůbec jsem se nenudila a o emoce nebyla nouze .Můžu jen doporučit .

23.04.2020

Dítě na nástupištiDítě na nástupištiGill Thompson

Kniha se mi líbila .Příjemně překvapila i zápletka .Předpokládám, že je příběh smyšlený ,ale kdoví ,třeba by se i takový příběh mohl stát .Muselo být kruté pro rodiny s dětmi se rozdělit a poslat děti pryč ,aby je zachránili .Velmi smutné .Doporučuji k přečtení .

Muž z ostrova LewisMuž z ostrova LewisPeter May

Nevěděla jsem ,že kniha je součástí trilogie,takže jsem ji četla náhodou a víceméně naslepo.Nebyla jsem zklamaná a naopak jdu sehnat další knihy od tohoto spisovatele .Moc se mi líbil způsob ,kterým píše .Popis nehostinného ostrova,zima,tma a vůbec taková pochmurnost a syrovost ,která se prolíná příběhem .Možná by se mi líbil trochu jiný konec,ale jinak je příběh velmi čtivý .

29.08.2015

MrázMrázBernard Minier

Já jsem nečekala mnoho a tak mně kniha příjemně překvapila .Výborně rozehraný děj .Na to kolik možností mohl autor využít k vylepšení zápletky a kam to mohl nasměrovat ,tak mne konec také malino zklamal .Nicméně určitě super mrazivá atmosféra .V každém případě přečtu si i další knihu .

20.11.2015

ZlobaZlobaChris Carter

Trošku jiná než předešlé ,ale vůbec ne špatná .Trošku jiný Hunter :) Líbila se mi .

03.09.2017

Mazací tramvajMazací tramvajMagda Stachula

Já nevím ,já z té knihy zas tak nadšená nebyla .První půlkou jsem se musela prokousávat ,než se to trošku rozjelo .Nebyla špatná to ne ,ale trochu jsem měla pocit ,jako by spisovatelka vymyslela osoby ,jejich příběh a snažila se to nějak mezi sebou pospojovat .

20.01.2018

EverestEverestRobert Birkby

Mám ráda knihy o horách ,horolezcích a jejich věčné touze pokořit vrcholky hor .Jestli jste četli knihu Peklo blízko nebe od Krakauera nebo Výstup od Bukrejeva ,tak vám tato kniha doplní celý obrázek ,jaký byl Scott Fischer .Mně se kniha moc líbila a mohu ji doporučit .

26.03.2018

OběťOběťJames Carol

Popravdě za mně Polámané panenky fajn čtení , Dobře se dívej -ještě to jde .Ale Oběť ,tak ta mně nebavila .Na můj vkus příliš překombinované .

27.04.2018

Rok potéRok potéWilliam R. Forstchen

Rok poté .Líbila se mi .Ale první část více .Tento díl je více zaměřený na boj a snahu udržet si dva roky po EMP nezávislost .Kniha je čtivá a už se těším na 3 díl .

28.06.2018

Nejhorší noční můraNejhorší noční můraBrenda Novak

Přikláním se spíše ke kritikům knihy .Thriller smíchaný s erotickým románem pro ženy .Za mně taky nesympatická psycholožka patlající se ve svém problému o ,kterém všichni ví .Polovina knihy byla přečtená a posun v ději skoro nula .Za mně nuda a další knihy ,pokračování číst nebudu .

22.12.2018

Alicina síťAlicina síťKate Quinn

Zajímavý ,dobře plynoucí příběh .Líbil se mi .Doporučuji

23.01.2019

BillyBillyLouis Whitley Strieber

Brr normálně mně mrazilo ¨.Kdo máte děti ,tak to snad ani nečtěte ....

02.05.2019

Běžecký klub na konci světaBěžecký klub na konci světaAdrian J. Walker

Já se přikláním k těm ,kterým se kniha líbila .Velmi čtivá kniha ,kde děj svižně běží a graduje .Zajímavé postapo,které je dobře namixováno a před očima mi běží,jako film .Líbily se mi popisky vnitřních pocitů Eda a zdá se mi to velmi uvěřitelné a nijak se mi nezdálo ,že by to bylo zbytečně natahované či nafukované .Všeho bylo akorát a těším se na další knihu od autora .

16.08.2019

DceraDceraJane Shemilt