Arsi

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Jako vždy perfektně napsaná kniha. Velmi čtivé a velmi poutavě napsané. Nejde od knihy odejít.

19.09.2019

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Válka ve Francii. Neuvěřitelně silný příběh dvou naprosto rozdílných sester. Je tam láska, utrpení, odvaha, statečnost a odhodlání. Závěr knihy mi vehnal slzy do očí. Pořád musím o knize přemýšlet.
Určitě se ke knize ještě vrátím. Rozhodně doporučuji přečíst.

11.08.2018

Dívka v leduDívka v leduRobert Bryndza

Detektivka mě vysloveně "bavila". Zajímavá zápletka a šéfinspektorka Erika Fosterová, průšvihářka, mi byla sympatická a vždycky jsem čekala, co zase provede. Kniha měla spád a četla se jedním dechem. Už sahám po další...

22.06.2018

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Geniálně napsaná kniha plná humoru. Ne každému muže tento humor sednout, ale myslím si, že skoro každý zná nějakého takového Oveho. Věčný prudič, ale člověk se zásadami a dobrým srdcem. Je v knize i dost věcí k zamyšlení na věčné téma - mezilidské vztahy. Doporučuji.

13.11.2017

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Krásná kniha, veselá a místy i smutná. Kniha mě dostala. Měl by si jí přečíst každý, kdo si chce pořídit psa.

11.01.2020

Zapomenutá zahradaZapomenutá zahradaKate Morton

Krásně napsaný příběh. Mám ráda knihy, kde se snoubí minulost s přítomností a autorka to tady zvládla skvěle. Zase to bude jedna z knih, která mou mysl jen tak neopustí. Kdo má rád tajemné příběhy, ať se do knihy pustí. Nebude litovat.

30.11.2019

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Krásná kniha, jako ostatně všechny od paní Mornštajnové. Chytne a nepustí.

08.05.2020

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Nádherná kniha se silným příběhem. Rozhodně doporučuji k přečtení. Lidé by neměli zapomínat.

23.06.2019

Galerie mrtvýchGalerie mrtvýchChris Carter

Další skvělé čtení, supr detektivka. Od začátku až do konce Carter udržuje čtenáře v napětí a dovrší to útěkem Luciena. Možná "upoutávka" na další knihu, kdo ví. Jako vždy dost drsné, ale velmi čtivé.

05.02.2019

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

Další skvěle napsaná kniha, která udržuje čtenáře v napětí. Sice první dva díly byly o něco lepší, ale kniha se mi stejně líbila. Jdu na další, zatím poslední se série.

03.07.2020

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Další skvělá detektivka, snad nejlepší ze série. Až na ten konec, to se nemělo stát.

06.08.2020

Velká samotaVelká samotaKristin Hannah

Krásný poutavý příběh z drsné Aljašky. A stejně drsné jsou i osudy lidí, kteří tam žijí. Stejně jako Slavík nádherná kniha, na kterou dlouho nezapomenu.

07.01.2020

Záhada na zámku StylesZáhada na zámku StylesAgatha Christie

Poirot je prostě klasika. Docela zamotaný příběh a hlavně - netečou tam potoky krve. Agatha Christie byla a je stále "královna detektivek".

24.07.2018

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná kniha. Smutná, ale poutavě napsaná. Těžko se od ní odcházelo.

10.04.2019

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Skvěle napsaná detektivka. Je to dost drsné, ale má to vše, co to má mít. Nejde od knihy odejít. Autor to nedovolí.

27.11.2016

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Jako každá detektivka od Angely - skvělá. Napětí, akce. Hltala jsem knihu a nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na další díly inspektorky Kim.

24.04.2019

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Nádherná kniha o kruté době. Stejně skvělá jako Tatér z Osvětimi. Byl to silný příběh o statečné dívce, která musela velmi rychle dospět. Doporučuji obě knihy přečíst, stojí za to.

26.05.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Skvělá kniha, která nutí člověka k zamyšlení. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to šlo rychle, úplně mě kniha dostala. Krásná a smutná zároveň.

22.02.2019

Arabská ženaArabská ženaTanya Valko

Zajímavá a hlavně poučná kniha. Málokdo asi tuší, co vše lze zažít v muslimské zemi. Láska je krásná, ale je tam velké ALE...

21.08.2019

Ztracená manželkaZtracená manželkaAlyson Richman

Krásná kniha plná lásky i lidského utrpení. Myslím si, že hluboce zasáhne každého čtenáře svým příběhem na který se těžko zapomíná. Výborně napsané a rozhodně doporučuji k přečtení.

16.08.2017

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Silný, strhující příběh, který snad nikoho nenechá chladným. Lidé by neměli zapomínat.

20.03.2018

ZlobaZlobaChris Carter

Opět skvěle napsaná kniha. Měli jsme možnost nahlédnout do soukromí Roberta Huntera. Na všech jeho knihách je znát, že je Carter psycholog. Vše má perfektně propracované do detailů. Od knihy se nedá odejít, úplně vás vtáhne.
Po šesti knihách od Cartera si budu muset dát menší pauzu a číst něco méně drastického. Knihy od Ch. Cartera jsou opravdu skvělé a zasloužily by si víc než 5*.

30.12.2016

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Kniha se mi moc líbila. Příběh měl spád, napětí plno zvratů. Těžko se od knihy odchází. Pro milovníky dobrých detektivek je to přesně to pravé a doporučuji si ji určitě přečíst.

18.04.2018

TmaTmaBernard Minier

Napínavé, skvělé, čtivé. Tma byla nejlepší ze všech tří knížek a 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží.

26.08.2016

Kniha o BaltimorskýchKniha o BaltimorskýchJoël Dicker

Nádherná kniha. Rodinná sága plná lásky, přátelství, ale i zrady a tragédií. Byl to silný příběh, který mě zasáhl. Nechtěla jsem, aby kniha skončila. Ale končí vše a tak jsem sáhla po druhé knize tohoto autora. Knihu jsem si vybrala na základě výzvy a jsem za to moc ráda.

16.07.2019

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

Skvělé, čtivé, drsné. Trochu mi to připomíná knihy od Chrise Cartera. Na prvotinu opravdu super. Napínavé od začátku do konce. Vrhám se na další díl.

16.11.2018

Schovej mě v deštiSchovej mě v deštiJojo Moyes

Další krásná kniha, která čtenáře nutí k zamyšlení. Četla se dobře a opět jsem se přesvědčila, že Moyes je skvělá spisovatelka.

25.06.2020

ŘetězŘetězAdrian McKinty

Skvělý thriller, perfektní a neotřelý příběh. Sice krutý, ale dobře propracovaný. Od začátku až do konce. Četlo se to samo.

18.10.2020

PopravčíPopravčíChris Carter

Další skvělá detektivka s brilantně přemýšlivým detektivem Hunterem. Skvěle napsané, napínavé od začátku až do konce.

02.12.2016

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Moc krásná kniha. Sice smutná, ale i to k životu patří. Čekala jsem jiný konec, ale to nic nemění na tom, že je to kniha, kterou by si měl přečíst každý. Už se těším na druhý díl.

27.07.2016