arram arram komentáře u knih

Warcross Warcross Marie Lu

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Postavy jsou zajímavé, děj má spád a prostředí Warcrossu čtenáře správně pohltí.

10.12.2018 4 z 5

Tajemství zpívajícího města Tajemství zpívajícího města Christoph Marzi

Knize chybí větší dynamika v ději. Na to, že je zde cca 240 stran, tak se toho v knize moc nestane, teprve závěr knihy přináší zajímavý zvrat, což už je ale pro mnohé čtenáře příliš pozdě.

10.12.2018 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetl, ale pak jsem se vezl na vlně akce, které je kniha plná! Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, stejně jako ostatní postavy, které jim sekundují. Co hodně oceňuji je to, že ani jedna skupina, zde není vykreslená jako ta dobrá či špatná, ale obě v sobě mají něco z obou skupin.

24.09.2018 4 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Tahle knížka mě neskutečně bavila. Děj má spád a je doslova prošpikovaný akcí, postavy jsou sympatické a prostředí je doslova pohádkové. Tahle knižní série se pomalu, ale jistě stává mojí oblíbenou.

29.08.2018 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knihu jsem četl v originále a musím říct, že to byl hodně silný zážitek. Konec filmu je smutný, kniha je smutnější...

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak tahle kniha mi neskutečně sedla. Děj mne chytil hned od začátku. Super nápad, dobré provedení a neskutečně příjemné čtení!

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Kniha je příjemné oddechové čtení, ke kterému se nesmí přistupovat příliš vážně. Simon byl podle mne lepší, ale i tak jsem si tuto knihu hodně užil.

06.08.2018 3 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Přechod pro mě byla knížka úžasná a náročná. Kniha mne chytila hned od začátku, ale s přesunem děje do kolonie, jsem se cítil trochu zmatený, nicméně kniha nenechává události neuzavřené a tak se všechny postavy setkávají. Děj jako takový je občas zbytečně roztahaný, ale i tak mne bavil. Knih s dobrou upíří tématikou není moc a tak tuhle knihu hodnotím velmi kladně.

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Hlavní postava je zvláštní a to v tom nejlepším možném způsobu. Příběh plyne tak nějak sám, nenásilně a mile a tak se čtenář může jen nechat unášet. Kniha se mi celkově líbila a četla se mi velmi dobře.

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Kniha, která nenadchne, ale ani neublíží. Pro mě byla bohužel postava Drobka silně nesympatická a asi i proto, jsem z knihy nebyl tak nadšený, jak jsem doufal. Nicméně příběh, nejenom o přátelství, ale i zmatenosti z citů, které každý dospívající prožívá, je pěkný a čtenáři připomene, že v tom není sám.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tak tohle je kniha podle mého gusta! Super příběh, který je doslova prošpikovaný zvraty. Postavy, které se nebojí ničeho a zároveň všeho. Kniha se úžasně čte, děj plyne tak neskutečným tempem, že se člověk ani nenaděje a je u konce. Kniha, ke které se pravděpodobně budu vracet i v budoucnu.

14.06.2018 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Od této knihy jsem pravděpodobně čekal daleko více. Byla asi chyba ji číst po Simonovi Spierovi, protože tomu tato kniha nesahá ani po paty. Příběh je fajn, postavy jsou sympatické, nicméně zde chybí nějaký lepší zvrat, který by knihu posunul o trošku dál.

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Fantasy kniha, která je taková milá a dobře se čte. Postavy jsou sympatické, děj ubíhá a občas se čtenář dočká i dobrých zvratů. Moc jsem od této knihy nečekal a byl jsem příjemně překvapen.

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Z knihy mám rozporuplné pocity. Kniha se čte dobře, ale občas člověk v ději trochu tápe. Rozuzlení bylo zajímavé a pro mne i nečekané, avšak ne zcela originální.

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Kniha byla fajn, ale pravděpodobně to není úplně můj šálek čaje. Děj mi často přišel hodně vláčný a roztahaný.

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Stejně, jako první díl, je i tento krásně čtivý. Super kniha na odreagování. Vřele doporučuji.

14.06.2018 5 z 5

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Když ohlédneme od toho, zda objednávání funguje, či nikoliv, jedná se o příjemnou "jednohubku" , která člověka přivede k zamyšlení nad tím, co se kolem něj děje. Kniha je napsána čtivě a líbivě a pokud objednávky budou fungovat, tím lépe!

23.03.2018 4 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Druhá kniha série Hlídky, které pro mě osobně byla slabší než první díl, ale přesto stále čtivá a zábavná. Tři příběhy, které se následně propojí dohromady, jsou napsány čtivě a ve stejném duchu jako kniha první.

23.03.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Přiznám se, že teorii mnohovesmíru jsem úplně nepochopil, ale i tak jsem si knihu užil, protože se jedná o čtivou knihu se zajímavým nápadem, jejíž nosnou linií je láska a její osudovost. Konec knihy nebyl úplně podle mého gusta, ale mělo to tak být.

23.03.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Více takových knih! Sympatické a líbivé postavy, které si čtenář ihned zamiluje. Příběh, který je krásně a čtivě napsán. Menšinová tématika, která je vkusně a nenásilně zakomponována. Tohle všechno spolu tvoří neskutečně čtivou knihu, kterou člověk odloží až po jejím dočtení.

23.03.2018 5 z 5