Aroucaria Aroucaria komentáře u knih

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Zdání klame, co? Inspirující lidi s neuvěřitelnými osudy. Ráda bych s nimi šla na pivo! Pane Paláne, vezměte mě někdy s sebou, prosím!

01.08.2023 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

I když jsem si dala odstup s hodnocením od přečtení, tak musím konstatovat, že to byla tryzna, to čtení. Ale asi stran mého životního rozpoložení, protože příběh se mi líbil a přišel mi zajímavý. Málo času, zahlceni hlavy společenskymi negativními událostmi a vrchol hrůzy byl, když jsem si našla na netu fotku zdeformované čínské nožky! Jak jako 7 cm!!!??? Vždyť i moje prťavá mamka má 22!!! No, tohle zvěrstvo mi leží doteď v žaludku a nechápu, jak tam mohla vzniknout čínská medicína.

28.06.2023 1 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ač mi to sem tam přišlo přitažené za vlasy, tak předat kouzlo uvědomění svého jedinečného života, se podařilo! A představa, že i prkotina pohne dějinami, mi dělá dobře na duši. A laskavosti prý není nikdy dost, tak já se pokusím jí páchat víc!

28.06.2023 4 z 5

Sushi v dushi Sushi v dushi Eva Urbaníková

Taková dvouhubka na dovolené, kdy je vedro, že se dá být jen v bazénu nebo si číst a nechat mozek odpočívat.

21.06.2023 2 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Je smutné, že můj pes se má líp než většina Severokorejců! A opět mi to ukázalo můj /náš zhýralý blahobyt. Prostě kniha, která donutí člověka se zamyslet a vážit si, že má toaleťák kdykoliv a že může číst knihy, jak se mu zlíbí!

19.06.2023 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Výborně podané pohledy obou stran na tutéž situaci. Ale škoda, že japonského bylo tak málo. Jednoznačně prázdninová oddechovka bez vyšších cílů literárních.

04.09.2022 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Ještě, že jsem to četla za hezkého počasí, jinak bych si to hodila. Jsem ráda, že doba je jiná, ač si rodinnou zátěž nosíme stále a zbavit se jí, chce kuráž!

Četlo se to dobře, ale vadilo mi, že některé postavy zmizely a objevily se po dlouhé době a jen na vteřinu. A jiné mizely bez ukončení.

Jsem rozčarovaná, vlastně i zklamaná, že se tam víc "nečarovalo" a zakončila bych to slovy - jsem ráda, že jsem to doplakala.

01.07.2022 2 z 5

Horkou jehlou Horkou jehlou Rudolf Havlík

Opět mě to bavilo! Ale už to nebyla taková prča, jako první díl. Víc jsem se zamýšlela a dotýkal se mně pocit beznaděje na zlepšení života na Zemi. Zajímavé hluboké myšlenky se střídaly s destrukčními (chápej ve smyslu Havlíkova těla) situacemi ve stylu skvělého vyprávění, které skákalo v ději možná až dost, ale dějová nit se i přesto držela dobře.

23.06.2022 4 z 5

Život v utajení - Příběh agentky CIA Život v utajení - Příběh agentky CIA Amaryllis Fox

Nebylo to špatné. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, ale čekala jsem větší vodvaz Na agentku CIA to bylo zbytečně unylé a měla toho pustit víc

21.02.2022 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Už po třetí jsem svůj komentář smazala, protože se mi to těžce hodnotí. Na jednu stranu jsem se pobavila, mírně osahala Boží slovo a sdílela vášeň pro jídlo! Avšak z druhé strany mi to přišlo poněkud naivní a vůči farníkům (daňovým poplatníkům) trochu pohrdlivé, že farářka se polévá krom svěcené vody Chanelem a nosí šaty od Diora. Nechci být nespravedlivá, jen mě to tak vyvstalo... Chanel jsem si také dopřála, ale makám od nevidím do nevidím v korporátu. Místo toho teď koupím raději něco levnějšího a víc dám na charitu!

31.01.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tohle mě zas emočně rozedralo! Jakoby nestačil Auschwit, musí trpět dál!? Bravurně napsané. Nevzpomínám si na žádnou knihu obdobného stylu. Chvíli jsem na to čučela jak puk, ale po pár stránkách jsem vplula do příběhu, který mě na konci vyplivl dost zdevastavanou. Zuzanin dech se mnou bude dlouho!

18.01.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh holky z bažiny se nesl jako letící pírko ve větru. Jen konec zabředl do bažiny amerického patosu. Ale i tak jsem se s Kyou skamarádila a hodně od ní naučila!

07.01.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Naskočila jsem do TGV a uháněla! Nebylo nad čím přemýšlet. Vlastně jsem to hnala vědomě, ať už jsem v cílové stanici. Přišlo mi to nijaké, ale není to špatné napsané! Jen jsem asi byla zfamfrněná z knihy předešlé, což byl mistr Remarque! Eso se špatně přebíjí...

30.12.2021 2 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Náhodné nahlédnutí do seznamu přečtených knih jednoho neznámého, který dal palec mému hodnocení knihy o hledání Eichmanna, jsem zjistila, že z prvního období četby Remarquových knih, mi jich pár vypadlo. Tato je jedna z nich! Tohle je prostě vytříbený styl, perla, která neztrácí na kráse a cennosti. Pozoruji však, že čím jsem starší, tím se mě toto téma dotýká bolestněji....

27.12.2021 5 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Výborný!!! Skvělá jízda! Cestování s otřískaným světoběžníkem, který není žádný nafrněnec, má přehled a ví, co je v životě důležité! A že ve středu Evropy jsme nesežrali moudrost světa a podstata života je jinde než v konzumu... Až se stydím, kolik potřebuju nesmyslů!

19.09.2021 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Naprosto obrovské překvapení! Úplný thriller!!! Hltala jsem každé slovo a chodila po lese s úplně jiným pohledem. Jen mě to velmi frustrovalo, když vidím tu zkázu v našich lesích, které jsme si, a bohužel stále způsobujeme, sami! Kdy už si přestaneme hrát na polobohy a necháme se těmi stromy, lesy a přírodou vést?!

07.07.2021 5 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Mě to židovstvi prostě fascinuje! Bavila mě konfrontace s realitou "normálnosti", ale to okouzlení se v poslední třetině ztrácelo... Každopádně si musím přečíst něco dalšího, protože vařit košer, je pro mě totálně nepředstavitelné... Nechci to znevažovat, ale logisticky mi to přijde úplně sci-fi. Za tipy budu ráda

21.06.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

K Hájíčkovi nastoupím a frčíme. Má takový magnet, že se jen těžko vzdaluji. A jižní Čechy jsou moje srdeční záležitost, takže suma sumárum je prostě vysoká

21.06.2021 3 z 5

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Dokumentární styl byl tak barvitý, že fantazie pracovala a s mapou v ruce jsem ta místa hledala a poustevničila imaginárně. Asi bych tam dala max 3 dny, takže neskutečný obdiv! Nejen k tomu umět přežít v divočině, ale umět si jít svou cestou. Bohužel naše společnost pod rouškou svobody vlastně jedinečnost osobnosti totálně popírá a devastuje! Pokud nejdeš s davem, jsi divný, jiný a nenormální. A psychologové jsou rovněž otroci systému a místo, aby mu zařídili kus lesa, tak ho pěkně nechají zotročovat do stáda! Takto to opravdu chceme?!

18.04.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Takhle vtáhnutá do děje jsem dlouho nebyla! Knihu mi půjčila kamarádka. Prý se v tom asi najdu. Jsem úplně rozsekaná z toho podobenství s mým dětstvím... Ale já to naštěstí přežila!

03.03.2021 5 z 5