ARosen ARosen komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

SPOILER! Tak. Je to asi pět minut co jsem Sílu vzdoru dočetla a nevím co si o tom mám myslet. Od té chvíle co umřel Finnick jsem pořád (stejně jako během bitvy o Bradavice v Harrym Potterovi) čekala, že přijde nějaký zázrak a všichni ožijou. Ale ten zázrak nepřišel. Já vím, že jsem hrozně naivní, ale nemohla jsem si pomoct. Prostě jsem nemohla uvěřit, že by to autorka opravdu udělala. Nejdřív Finnick a pak Prim. Konec byl klasický happy end, ale docela mě potěšil. Je škoda, že série má jenom 3 díly, uvítala bych pokračování, klidně z pohledu někoho jiného, nebo by mě taky zajímal průběh té první vzpoury, po které vznikly Hunger games. Sice nejslabší díl série, ale nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček.

27.09.2016 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Super série! Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli spadám do věkové kategorie, pro kterou je tato kniha určena, ale pak jsem se začetla a knihu jsem už nepustila z ruky.

22.05.2016 4 z 5

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Rozhodně to byla pohádka. Vyříznete si srdce, dáte ho jiné osobě, které jste taky ho vyřízli a oba to přežijete? To jde vážně jen v pohádce.

02.05.2016 2 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Od téhle knihy jsem moc nečekala, takže sem byla velice příjemně překvapena. Hlavní hrdinka mi byla celkem sympatická a Raffa jsem hodně oblíbila. Jediné co mi trochu chybělo, bylo že tam pořádně nebylo vysvětleno, co se vlastně před těmi šesti týdny stalo. Jinak skvělá kniha.

28.04.2016 5 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel trochu zajímavější a napínavější. Jinak Archiv je něco úplně nového a originálního, což téhle knize hodně přidalo

22.04.2016 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Oproti prvnímu dílu to bylo trochu slabší, chyběl mi tam Edward a nic moc se tam nedělo, ale bylo to celkem ucházející.

14.04.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

O upírech jsem zatím četla jen Školu noci, která mě nadlouho od podobných témat odradila, takže tahle kniha byla celkem příjemné překvapení. Některé dialogy mezi Bellou a Edwardem mi přišly příliš zdlouhavé a nudné, trochu jsem se v nich ztrácela a přišlo mi trochu zvláštní, že se do Belly zabouchli všichni kluci s kterými kdy promluvila, ale jinak knihu hodnotím kladně.

14.04.2016 3 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Je příjemné si po překládaných knihách přečíst zase českou, to je holt něco jiného. Kniha nebyla psaná souvisle, ale přesto se mi moc líbila.

30.03.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Od téhle knihy jsem měla hodně vysoká očekávání a můžu říct, že mě ani trochu nezklamala. Kniha byla zajímavá už od první stránky a někdy kolem poloviny už jsem jí nepustila z ruky a přečetla takřka jedním dechem.

18.03.2016 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Když jsem knížku poprvé uviděla, myslela jsem, že to bude něco hodně dětského, takže jsem hodně dlouho váhala, ale nakonec jsem se do ní pustila a ani v nejmenším toho nelituji. Oba díly byly plné naprosto nečekaných zvratů a situací a velmi propracované. Někdy to na mě bylo trochu moc složité a tak jsem se trochu ztrácela, ale jinak to bylo super :-D

16.03.2016 5 z 5

Pokoušená Pokoušená Kristin Cast

Tuhle knihu jsem asi v polovině na chvilku odložila stranou, abych přečetla jinou knihu. Pak jsem se k ní chtěla vrátit, ale uvědomila jsem si, že vůbec nejsem zvědavá, jak to dopadne a nezajímají mě ani další díly, takže už jsem se k ní už nevrátila. Prvních pár dílů se ještě dalo, ale pak už se neřešilo téměř nic jiného, než Zoeyni kluci (a těch nebývalo zrovna málo). Myslím, že 2-3 díly by bohatě stačily, 12 je prostě moc, navíc když se tam neřeší nic jiného, než jaká je Zoey coura.

09.03.2016 2 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Může obsahovat SPOILERY
V tomhle dílu mi Zoey přestala být sympatická, protože je to s prominutím hrozná coura. Lorena mi bylo líto jen maličko. Malilinkato. Dost mi vadilo jak je v knize vykreslována církev. A Afrodita mi začala být dost sympatická, takže mě dost mrzelo, co se jí stalo na konci.

24.02.2016

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Na konci jsem brečela jako želva, takhle jsem nebrečela snad u žádné knížky.

15.02.2016 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Úžasná kniha, stejně jako předchozí. Akorát v tomhle a druhém dílu jsem občas měla chuť Luce nafackovat, aby proboha začala používat mozek :-) Taky vám Lajla v Egyptě připomněla Aidu ?(teď si nejsem jistá, jestli to je opera, ale asi ano)

15.01.2016 5 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Skvělá kniha, hezké filmové zpracování, pobavila mě Vaškova dětská naivita i vtipné vyprávění autorky.

26.12.2015 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Vynikající série!
Nemůžu se dočkat pokračování!

26.12.2015 5 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Tahle kniha mě opravdu dost zaujala, o Velkou francouzskou revoluci jsem se zatím moc nezajímala, je to dost zajímavé téma a tahle kniha byla psaná ze zajímavého pohledu, ale hodně mi to zkazil useknutý konec, určitě by se to dalo lépe dopsat.

23.12.2015 5 z 5

Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Jill Atkins

Tahle kniha se mi líbila, stejně jako většina z této série, jenom bych čekala lepší zakončení, zajímalo by mě jak to se Sophií a ostatními dopadlo, ale chápu že 6 let se do jedné knížky nacpat nedá. Jinak knihu rozhodně doporučuji, 2. světová válka je opravdu zajímavé téma.

23.12.2015 5 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Tahle kniha mě vůbec nenadchla... Pořád jsem byla zmatená a děj mě ani trochu nedostal :-/...

14.12.2015 2 z 5

Chodící pohroma Chodící pohroma Caleb Krisp

No, žádnej zázrak, ale zas tak hrozný to neni

10.12.2015