ArnyK0 ArnyK0 komentáře u knih

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

(SPOILER) A teď schválně, komu tedy nakonec patřila ta poslední kostra?)). Já ty jeho snové příběhy hledání sebe sama prostě žeru!

29.10.2022 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Zoufale krátké (v ekvivalentu s cenou knihy), ale obě povídky mě bavily a kresby paní Menschik byly příjemným zpestřením.

29.11.2016 3 z 5

Já patřím k těm, kteří si Staříka i Analfabetku vychutnali a nemohl jsem se dočkat, kdy Zabiják vyjde a s jakou absurditou se nám Jonasson pochlubí tentokrát, jenže.

To že je příběh psaný stejným vzorcem, by mi určitě nevadilo, to jsem přece jen očekával.
Nevadily by mi ani postavy, někteří mi byli naopak určitým způsobem sympatičtí, stejně tak jako například Holger (ten hloupej).

To, co mě ale maximálně zklamalo, byl úplně uhnilý příběh, něco tak nudného jsem už nějakou dobu nečetl. Místo smíchu jsem se několikrát přistihl jak u knihy klimbám a dočíst jí, bylo pro mě skoro za trest.

A to jsem si naivně myslel, že by to mohla být má kniha 2016..

08.07.2016 1 z 5

Dánská občanská válka 2018-24 Dánská občanská válka 2018-24 Kaspar Colling Nielsen

Víc než dekadentní, místy až téměř zvrácená ale v důsledku výborná záležitost! Bavily mě kurzívou psané povídky, nebo spíš takové prology, které předcházeli dění v budoucnosti. Nejvíce mě zaujala ta o sadistickém hospodáři a také povídka o skrývání židů v řiti nahé blondýnky, u jejíž rozuzlení jsem se musel pousmát. Také mě bavily myšlenkové pochody třísetpadesátiletého Geoffa a otázka jeho postavení v lidské společnosti a neméně i příběh jednoho rajčete. Kniha ovšem v sobě, i přes menší počet stránek skrývá mnohem víc. Po celou dobu čtení jsem si musel v hlavě neustále pokládat otázku: Co kdyby se současné migrační, sociální, finanční a jiné problémy vyhrotily do stádia podobné knižní realitě v období občanské války? Opravdu by mě dokázal můj nejlepší kamarád či přítelkyně nebo dokonce rodinný příslušník v době mravní krize zmasakrovat, jen kvůli mému odlišnému názoru?

02.02.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Stejně jako první díl, čtivý, napínavý příběh, poctivé popisy chladné krajiny a zajímavý námět. Co mi ale bohužel zkazilo celý dojem, bylo stejně jako ve Skále, naprosto odbyté zakončení celého děje. Konec trilogie si nechám nejspíš na později.

11.01.2016 3 z 5

Skála Skála Peter May

Až na stěží uvěřitelné rozuzlení jak zápletky, tak i amnézii hlavního hrdiny jsem si titul vychutnal do sytosti. Popis prostředí, studená atmosféra ostrova a napínavý děj je to, co mě na knize bavilo, a kvůli čemu právě teď otevírám Muže z ostrova Lewis.

07.01.2016 4 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Připadám si jako pstruh, na kterého se přisála mihule potoční a pozvolna mě vyjídá.

23.12.2015 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Jen u jediného autora se mi příběh líbil natolik, že ještě před dočtením prvního dílu jsem běžel do knihkupectví a zakoupil si pokračování. A byla to trilogie Milénium od Stiega Larssona. Ačkoliv Adler-Olsen podle mého názoru nedosahuje Larssonových kvalit, byla kniha velmi čtivá, postavy dobře popsané a děj napínavý. Doufám a věřím, že Zabijáci a další příběhy z oddělení Q mě nezklamou a budu z nich stejně nadšený. Nezbývá mi tedy nic jiného, než otevřít první stránku a zjistit to!

04.12.2015 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Být člověkem je většinu času dost na hovno. Videohry jsou jediná věc, která činí život snesitelným.
Jako hráč nemůžu jinak než knihu doporučit. Povedený román.

20.10.2015 5 z 5