Arlique Arlique komentáře u knih

Vetřelci komplet - svazek 5 Vetřelci komplet - svazek 5 Diane Carey

Doufejme, že Baronet vydá i svazek 6 (Cauldron, Steel Egg) a svazek 7 (Criminal Enterprise, No Exit) ...

26.09.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tímto dílkem sem zřejme skončil se severskou krimi. Prapůvodně sem hledal něco na způsob Millénia od Larssona. Dostal se mi do ruky Hypnotizér, který mě docela i bavil... tak sem sáhl po Svědkyni ohně - to je podle mě nej kniha z celé série... Paganiniho smlouvu sem nedočetl, to byla opravdu těžká hloupost. Skrytě jsem si přál aby mi Písečný muž spravil chuť, ale nestalo se. Tato kniha je už regulérní záchodový čtivo - tzn. zbytečnost - neurazí, nenadchne... když dojde toaletní papír tak pomůže

25.06.2014 3 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

vynikající je hlavně teoretická část, ale je na můj vkus příliš krátká. zbytek knihy, tzn. tak 80%, jsou "kazuistiky".. veřejně známé případy (ale i méně známé).
osobně bych tuto publikaci rozhodně nezařazoval do naučné literatury,, tzn. do učebnic, ale spíše do kategorie "populárně naučné", což jí samozřejmě nebere nic na "kráse". ale o klasickou učebnici se opravdu nejedná

09.10.2013 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

zatím nejhorší kniha z celé série.. obyčejná detektivka vhodná tak na cestu autobusem nebo jako čtivo na záchod... nechápu, ostatní 2 knihy mě docela bavily, ale Paganiniho smlouva mě fakt nechytla

06.09.2013 2 z 5

Texty 1978–2007 Texty 1978–2007 Nick Cave

paráda, to tu chybělo - kompletní Caveovi texty, luxus!

22.03.2013 5 z 5

Sociální patologie Sociální patologie Slavomil Fischer

Ideální volba pro všechny, kdo se chtějí prvně seznámit se sociální patologií. Publikace je přehledná a výborně napsaná. Rozhodně doporučuji

25.10.2012 5 z 5

Gotický svět Gotický svět Natasha Scharf

Konečně publikace, která za něco stojí.. Post-punk, death-rock, gothic-rock apod. Žádné klišé o satanismu, emo-kultuře a dalších hloupostech, které většinová populace s gothic subkulturou často spojuje.

25.10.2012 5 z 5

Psychopatologie pro pomáhající profese Psychopatologie pro pomáhající profese Marie Vágnerová

Bible pro pomáhající profese. I přes brutální cenu, která se (vzhledem k obsáhlosti) pohybuje okolo 800,- Kč, rozhodně stojí tato publikace za to. Bez váhání doporučuji =)

14.09.2012 5 z 5

Speciální pedagogika Speciální pedagogika Josef Slowík

Já si naopak myslím, že je to ideální volba pro někoho kdo se chce rámcově seznámit se základy dané problematiky. Učebnice je výborně napsaná, pro "začátečníka", který nemá se speciální pedagogikou žádné zkušenosti je to opravdu dobrá volba.. Fischer a Škoda jsou vědci, podle toho taky vypadají jejich učebnice =D Fischer a Škoda jsou dle mého názoru určeny pro ty, kteří se SPED chtějí hlouběji zabývat, pro někoho kdo ale nestuduje přímo obor speciální pedagogika (můj případ) je jejich učebnice SPED zbytečná..

14.09.2012 5 z 5

Šťastná smrt Šťastná smrt Albert Camus

Camusova prvotina, rozhodně má ale lepší knihy... Jedna kapitolka se odehrává v Praze =)

24.06.2012 3 z 5

Porno Porno Irvine Welsh

Povinnost pro všechny fanoušky kultovního Traispottingu =) Jednou se snad dočkáme i filmového zpracování

06.04.2012 5 z 5

Někdo je v domě Někdo je v domě Natálie Kocábová

podle mě zatím nejlepší kniha (co se poezie týče) od Kocábový.

Růže: Cesta za světlem... Růže: Cesta za světlem... Natálie Kocábová

jasně že se neprodává - není to čtení pro všechny, není to určený pro masovej konzum =DDD to ale nevypovídá vůbec o kvalitě =)

30.01.2012 4 z 5

Interview s Jackem Kerouakem pro Paris Review Interview s Jackem Kerouakem pro Paris Review Ted Berrigan Berrigan

pokud seženete, rozhodně stojí za přečtení. pro fanoušky beat generation povinnost

Piercing - moderní antologie Piercing - moderní antologie Housk Randall

Luxusní antologie piercingu, mám pocit že snad na tohle téma u nás i jediná, takže jasná volba!

30.01.2012 5 z 5

O smrti O smrti Arthur Schopenhauer

pozitvní to počteníčko... ale vlastně by se to dalo shrnout jednou větou: smrt se nás netýká =D

Na obojku z proutku růže Na obojku z proutku růže Eva Válková

anotace zní velice dobře, navíc autorka je tuším z prostředí psychiatrie, ale moje očekávání byla bohužel úplně jinde...

30.01.2012 1 z 5

Noční můry noční můry Noční můry noční můry Tobiáš Jirous

jo, tak tohle se povedlo =) nádherný grafický zpracování a vtipný a zároveň ponurý básně, to je můj šálek kávy =)

Ubíječ labutí Ubíječ labutí Ivan Martin Jirous

rozhodně stojí za přečtení, sice Jirous má i lepší sbírky, ale pořád je to vedle Topola to nejlepší ze současný poezie

30.01.2012 3 z 5

Skřípote střípků Skřípote střípků Tomáš Pektor

mě osobně nic neříkající pseudo poezie

30.01.2012 1 z 5