Arlienen Arlienen komentáře u knih

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

Amo Jones je jedinečná svým stylem vyprávění a světem, který vytvořila její zvrácená a naprosto šílená mysl. Její knihy jsou návykové a já musím přečíst každou knihu, kterou ona napíše. Její knihy jsou takové moje guilty pleasure.
Na knihu, ve které bude mít hlavní roli můj super temný Brantley, jsem se moc těšila. Od Stříbrné labutě je moje oblíbená postava hned po Bishopovi.
Se Saint jsem se poprvé setkala v Malumovi, kde byla pro mě velkou záhadou. Překvapivě nemá tu temnou a zvrácenou minulost jako měla Madison nebo Saskie. Takže je to vlastně vážně světice, která byla stvořena jen pro ďábelského Brantleyho. Líbí se mi vztah mezi B a S, je stejně divoké jako u ostatních, ale zdá se mi to takové reálnější....

Hector předal kladívko Bishopovi, ale pořád něco tají a tahá za nitky. Když už si myslím, že chápu svět, ve kterém žijí EKK, tak je najednou zase všechno jinak a já stojím s pusou u kolen :-D

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

(SPOILER) Kdybych měla udělat žebříček mých oblíbených knih z Grishaverse, tak Vláda vlků by byla hned po knihách ze série Šesti vran, protože Kaz a jeho parta jsou prostě TOPKA a pak je Nikolaj Lantsov.

Nikolaj si získal mé srdce v knize Bouře a vzdor. Ať už jako princ Nikolaj nebo Strumhold. Je to charismatický sympaťák, který by sebevědomí mohl rozdávat. Nezavře pusu, i když jsou chvíle, kdy by měl raději mlčet.

Bylo pro mě překvapivé, že se vzdal svého nároku na trůn a předal ho Zoje. On přece vždycky toužil být králem, tak mi to trochu hlava nebrala, ale nakonec jsem ho pochopila. Jako Strumhold bude mít větší svobodu a o to mu asi šlo.

Doufám, že autorka napíše další knihy a klidně by mohla o Strumholdovi.

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

ZVRÁCENÉ! TEMNÉ! PLNÉ SEXU A NÁSILÍ! TAKOVÁ KLASIKA OD AMO JONES.
Další díl ze série Půlnočního běsnění, jenž jsem si nemohla nechat ujít. Amo Jones je spisovatelka, která je natolik šílená a zvracená, až se mi tím vlastně nějakým divně zvráceným způsobem dostala pod kůži a její knihy jsou pro mě zajímavým zpříjemněním mezi jednotlivými knihami.

Autorka je specifická tím, že se zrovna nepáře s ženskými postavami. Udělá z nich polámané panenky, ze kterých se stanou silné ženy. Tento prvek se objevuje u hodně jejich knih.

Killiana jsem si oblíbila v prvním díle Chaos v míru a dostal se na druhé místo v oblíbenosti. Touto knihou své druhé místo obhájil, protože byl stejně boží a šílený jako v prvním díle.

Saskie byla zajímavá postava a líbilo se mi, jak jsem ji postupně poznávala. Ke Kejklíři se naprosto hodí.

V knize se objevil Elitní klub králů a za to jsem musela dát hvězdičku navíc, proto Králové jsou TOP. Hněv Kejklíře se odehrává mezi Ďábel a světice a Zbořenými zámky, kdy je Bishop v háji, protože od něj Madison utekla.

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Série Černá čarodějka se stala mojí srdeční záležitostí. Opět to bylo úžasné a napínavé. Děj je oproti předešlým dílům temnější. Ve vzduchu je cítit beznaděj a strach. Marcus Vogel přitvrzuje a utahuje smyčku ještě víc. Navíc se teď zaměřil na Elloren, která je Černou čarodějkou a on to ví.

Plusy knihy
+ střídají se pohledy postav - Tierney, Trystana, Ivana a Ren

Mínusy knihy
- pro mě jsou rušivé elementy ty energetické dráhy a kanály. Je jich tam zbytečně moc.
- Ivan dostal málo prostoru. Čekala jsem, že zjistím, jak se bude učit zacházet se svými schopnostmi, když je ten Ikaral z proroství..., k čemuž nedošlo.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Knihu jsem si zařadila do kolonky ,,Chystám se číst", neboť se mi kniha hodila do čtenářské výzvy 2023. Jako skalní fanoušek žánru fantasy jsem si také nemohla nechat ujít příležitost a musela jsem si přečíst první díl všemi vychvalované série Hraničářův učeň.

+ Líbí se mi autorův styl psaní. Píše čtivě a zbytečně dlouho nepopisuje krajinu a postavy, takže čtenář je svižně seznámen se světem a postavami. Děj odsypává. Je v něm napětí, akce a i humor, který já v knize pokaždé ocením.

- Halt je tajemná postava, která se neusmívá. Pro takové charaktery já mám slabost.
-Will je od začátku knihy sympaťák, které mu jsem fandila a stal se z něj můj oblíbenec.
- Horácovi jsem musela přijít na chuť, protože na začátku knihy na mě působil jako klasický hromotluk, který není vůbec sympatický.

* Knihu hodnotím pozitivně. Jako úvod do série se mi zdá kniha zdařilá a těším se na pokračování příběhu Willa a Halta.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Do knihy jsem se musela pustit hned po přečtení Kroniky prachu. Musela jsem ještě chvíli zůstat ve světě Animant a pana Reeda. Hlavně jsem měla pár otázek a doufala jsem, že na ně naleznu odpověď právě v této knize, přece jen je to bonusová kniha....
Líbilo se mi, že se v knize objevila kapitola z pohledu pana Reeda. Dozvěděla jsem se, co se dělo, když odešla Animant a on bez ní zůstal tři měsíce. Překvapil mě moment, kdy si vlastně uvědomil, že se do Animant zamiloval.
Kapitola s Elise se mi moc líbila a objasnila mi, jak došlo k tomu, že dívka z chudých poměrů se dostala do školy pro ženy. Navíc mě právě její příběh navnadil na knihu Kufr z nebe. Už abych knihu držela v rukou a mohla číst!

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

KOUZELNÉ! NADHERNÉ ČTENÍ!
Moje knihomolská dušička se celá tetelila blahem při čtení o Animant, neboť se naprosto ztotožnila s postavou Animant a pana Reeda. Kniha zabrnkala na mou skromnou romantickou dušičku, která je často upozaděna během mého obvyklého čtení krimi a detektivek.
Dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha takhle pohltila a dostala do kolen.
Autrorka píše čtivě a plně mě vtáhla do děje a ne a ne mě pustit :-D
Velké plus sklidila Animant, protože nebyla vykreslena jako naivní slečna, která touží jen po romantické lásce a manželství. Právě naopak. Zajímaly ji pouze knihy a její svoboda. Animant je odvážná žena, která se nezalekne ani nezdvořilého a hrubého pana Reeda, který má věčně špatnou náladu.
S postavou pana Reeda jsem pociťovala lehké deja vu. Viděla jsem v něm trochu z postavy mého oblíbeného pana Darcyho z Pýchy a předsudku od Jane Austenové. No, po přečtení knihy má pan Darcy slušnou konkurenci v panu Reedovi.
Určitě si musím přečíst i další knihy od této autorky.

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

(SPOILER) Po více než roce jsem se opět vrátila do Erthie za Elloren a jejími kamarády. Musím říct, že mě série Kronika Černé čarodějky velice baví. Autorka píše čtivě a nejsou v knize žádná hluchá místa, právě naopak. Od první stránky je kniha plná napětí a akce. Musela jsem číst a přála jsem si, aby měl den víc hodin, abych měla více času a mohla číst, protože mě zajímalo, co se bude dít dál.

Co se v knize děje:

* Gardneriánská moc se rozšiřuje po území Erthie a zabírá si další území

* Elloren se sbližuje s Yvanem . Pro mě byl Yvan taková záhada a věřím, že i pro Ren. Bylo evidentní, že k Ren něco cítí a zároveň se těmto pocitům snaží zabránit. Celou dobu ve vzduchu visi otázka, co je vlastně Yvan zač? Nakonec se autorka nade mnou slitovala. Vím, co je Yvan zač a bude to ještě hodně zajímavé.

* Elloren a Lukas. Ohledně Yvana jsem měla jasno - je to jasný klaďas. Jenže Lukas byl pro mě velká neznámá. Nevěděla jsem, co si mám o něm myslet. Jestli je stoupencem Marcuse Vogela nebo je na straně hnutí odporu jako Elloren... Zatím je neutrální.
Lukasův vztah s Ren byl zvláštní. On jí přímo řekl, že je jeho kamarádka a nemiluje ji. To bylo pro mě překvepení. Myslela jsem, že k ní cítí něco hlubšího, když se s ní chce nechat zasvětit. Jejich dráhy jsou k sobě vzájemně přitahovány. To je v knize zmiňováno několikrát a občas už mě to vážně štvalo. Stačí to zmínit jednou nebo dvakrát a ne při každém jejich setkání.

* Elloren v knize dospívá a už není ta naivní holka, jako v prvním díle. Snaží se pomoc svým přátelům a ostatním utlačovaným rasám. Bohužel, to,že se podobá své babičce Černé čarodějce jí hází klacky pod nohy.

* Bylo mi líto Jaroda a Diany.

* Ariel byla zajámavá postava. Ona a Wynter se vzájemně doplňovaly.

20.04.2023 5 z 5

Vládkyně kouře Vládkyně kouře Laura Sebastian

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Upřímně, nechápu, že má kniha spíše negativní hodnocení, protože kniha je čtivá. Nechybí napětí, ani romantická linka a jsou zde i padouši - Císař a Cress.
Líbila se mi více než první díl, podíl na tom mělo, že jsem postavy a jejich svět už znala.

11.04.2023 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou a musela jsem si ji přečíst! Byl to pro mě návrat domů, který jsem si užila a chtěla bych další takovou třešničku. Svět Jude a Cardana jsem si oblíbila. Bylo mi líto, když jsem se s ním po třetím díle musela rozloučit. O to víc mne tato kniha těší. Příběh z pohledu Cardana mě úplně pohltil. Odhalila jsem další věci z jeho minulosti a mohla si tak udělat úplný obrázek o něm.

04.04.2023 4 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

(SPOILER) Díly o Tillie a Nateovi jsou asi nejslabší z celé série. Mnohem více mě baví Madison & Bishop a Brantley & Saint.

Nate a Tillie se vzpamatovávají ze smrti své dcery a snaží se najít cestu k sobě. Oba jsou plní vzteku, jenž je mířen na jednu postavu.
Nebyla by to Amo Jones, aby se neobjevilo nějaké to tajemství, které je zkouškou vztahu hlavní dvojice.

Jsem ráda, že autorka tento příběh uzavřela a dopřála dvojici šťastný konec.

04.04.2023 3 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

(SPOILER) Narazila jsem v knihovně na Zbořené zámky a musela jsem si ji půjčit. Teď sice čtu Ďábel a světice o Brantleym a Saint, ale můj zatím top pár je Madison & Bishop, proto jsem se po hlavě vrhla do čtení. Nechápala jsem chování Madison v Malumovi. Později jsem se sice dozvěděla, proč se Madison chovala tak jak se chovala, ale nebylo vysvětleno, co se s ní stalo, když znovu utekla.

Madison se na začátku knihy nudí, ujíždí na koksu a má pocit, že se jí Bishop straní a neříká jí všechno. Pak dojde je znásilnění. Z Madison se stane ještě větší troska, která má lehký prst na spoušti. Všichni víme, jak ráda má Madison zbraně...

Madison si prošla peklem, ale měla štěstí, že našla svou spřízněnou duši - Bishopa, který ji miloval, i přes všechny nástrahy osudu.

V knize je hodně spoilerů. Bohužel už teď vím některé věci, které se stanou v Ďáblovi a světici. Můžu si za to sama, že jsem neodolala a musela si přečíst 8. díl.

Je mi líto, že touhle knihou končí ta nejdivočejší, nejzvrácenější a nejžhavější série. Králové mi budou chybět.

04.04.2023 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Nikolaj alias Zjizvený král / Korol Rezni byl postava, kterou jsem si velice oblíbila v sérii Griša. On byl ten motor, který táhl tuto sérii a zvyšoval laťku. Moc jsem se těšila na knihu o něm a o ostatních, přece jen Zoja je hodně zajímavá postava.

Nikolaj mne vůbec nezklamal. Byl pořád stejně oslnivý a úžasný jako ve zmiňovaných knihách ze světa Grišů. Čtenář se mohl více obeznámit s jeho stavem a vztahem s netvorem, který v Nikolajovi přebývá.

Rávka se nachází v nelehké situaci i tři roky po skončení války.Nikolaj se snaží najít cestu, jak zachránit svou zemi a jak jí pomoct, aby prosperovala.

Kniha byla psaná z více úhlů pohledů a to se mi velice líbilo. Měla jsem tak možnost poznat více Zoju a Isaaka. Ninu jsem docela dobře znala z Ketterdamu.

30.03.2023 5 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Amo v této knize změnila hlavní dvojici. Byla psaná z pohledu Tillie a Natea. Samozřejmě prostor dostane i Bishop, Madison a ostatní králové. Byla jsem ráda, že jsem měla možnost přečíst si kapitoly z pohledu Tillie, přece jen se v předchozích knihách objevila jen krátce. Z Tillie se stala matkou, ale nepřipadalo mi, že se tak i chová. Nelíbilo se mi, že pije a co ty drogy? Stejně tak jsem nechápala, co se děje s Madison. Snažila se Tillie něco říct a nikdy k tomu nedošlo. Tate mi vyloženě lezla na nervy.

30.03.2023 3 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

(SPOILER) Po knize jsem sáhla, protože se mi líbila anotace a i obal knihy. Já mám ráda žánr fantasy a knihy pro mládež mi také nedělají problém. Kniha pro mě byla taková jednohubka. Děj plynule odsypával a nebyly v něm žádné nudné pasáže.
Líbil se mi popis prostředí a popis Bohů. Hlavní hrdinka byla zajímavá osobnost. Thora byla zlomená dívka s korunkou z popela, která se chovala tak, aby potěšila císaře. Thea byla královna, která se chtěla osvobodit a získat svobodu i pro svůj lid.

10.03.2023 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

(SPOILER) Šepot mrtvých se mi zatím nejvíc líbil. Možná je to tím, že autorka přidala i Bishopův pohled a o to víc mě čtení bavilo. Kdo by nechtěl nahlédnout do hlavy Bishopu Hayesovi?! No, co se týče Madi v tomhle díle, tak jsem úplně nechápala ty její chvilky, kdy si to chtěla rozdávat s ostatními krály. Chce Bishopa a zároveň musí mít něco s Natem a Brantleym? Jako panebože proč?? Ta vyřazená scéna na konci knihy mi přišla úplně zbytečná. Nic zásadního v ní nebylo, pouze autorčiny klasické úchylárny. Konec knihy byl Topka a tou scénou to podle mě autorka zabila.

10.03.2023 4 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

(SPOILER) Knihu jsem začala číst a upřímně, neměla jsem od ní velké očekávání. Kniha má málo hodnotících komentářů a spíše průměrné hodnocení, proto jsem si nedělala moc iluze o této knize. Kniha je od začátku nabitá akcí a hned se seznamujeme s hlavními hrdiny -Roxy, Finnem a světem lovců. Roxy se stará o Shawna a seznamuje ho se svým světem, když si nepamatuje svou minulost. Shaw je sympatická postava, která je zároveň i vtipná. Mezi ním a Roxy je určité spojení, které se bude určitě rozvíjet v dalších dílech. Tady to pouze autorka zlehka naťukla.
Co na knize velice oceňuju jako velký fanda seriálu Supernatural je, ty narážky na tento úžasný seriál a že jich v knize je! To byl jeden z důvodů, proč jsem knihu hodnotila 3,5 ***.
Jsem zvědavá na Wardena. Líbí se mi drsní a tajmní hrdinové a to on je!

***
Zamyšleně jsem se poškrábal na hlavě a znovu se podíval na Wardena. ,,A je pravda, že se všem upírům mužského pohlaví postaví, když je v blízkosti nějaká upíří samička?"
Warden se zastavil. Pomalu otočil hlavu a zíral na mě, jako bych právě přišel o rozum. Pak pokračoval v chůzi a kroutil hlavou. ,,Poslyš, na někoho, kdo se o upíry nezajíma, se jimi zaobíráš až moc."

,,Hej, ty!"ozval se hluboký hlas.
Amélie se zastavila a obrátila se směrem k nově příchozím.
,,Kdo k čertu jste, šaškové?"
,,Já jsem Winchester," odpověděl Shaw smrtelně vážně. ,,Dean Winchester." A palcem ukázal na Wardena. ,,A tohle je můj brácha Sam Winchester."
Každý na něj zíral. Dokonce i Kevin, který od chvíle, kdy se tady objevil, nezměnil pozici.

10.03.2023 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Polámaná loutka se mi líbila o malinko víc než Stříbrná labuť, protože jsem se konečně dozvěděla nějaké další informace o Klubu králů a bylo mi vysvětleno, co vlastně znamená, že Madison je Stříbrná labuť. Když jsem si říkala, že už mi je skoro všechno jasné, tak autorka otočila o 180 stupňů a já jsem byla totálně zmatená jako na začátku. Další lži, další tajemství a pak se z ničeho nic objeví Ztracení chlapci a já si říkám, jestli mám tuhle šílenost zapotřebí :-D No, když už jsem přečetla dva díly a pořád jsem lehce zmatená, tak dám šanci ještě třetímu dílu, protože jsem si oblíbila Natea a Bishop je zatraceně záludný sexy kousek!

05.03.2023 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Od Amo Jones mám přečtených už pár knih a moc jsem se těšila na Elitní klub králů, obzvlášť když jsem viděla ty kladné, nadšené komentáře.
Upřímně, kniha splnila očekávání. Byla brutální,nechybělo napětí, byla plná sexu a to vše bylo obohaceno tajemstvími.
Madison je naivní a myslí jen svou spodní části těla, když to slušně řeknu. To mi na ní vadí asi nejvíc. Ona uvidí Bishopa a už má kalhotky dole.

***
,, Uhádni tohle, kotě, "zašeptá tiše svým drsným, líným hlasem.,, Kolik tajemství skrýváš ve svých kostech? Nebo tě musím rozříznout, ať z tebe tvá tajemství vykrvácí po celém tvém domě?" Přistoupí blíž, tvrdou hrudí se mi otře o záda. Zavřu oči a sevřu zbraň pevněji. Přejede mi rty po uchu a zavzdychá:,, Nejsi jediná, kdo dokáže zanechat škrábance."

Uculím se na něj a on mi sevře vlasy silněji. Zasyčím., "Nejsem hračka,Bishope."
,,Špatná odpověď, Madison, protože ty jsi moje hračka. A víš, co se stalo s tou poslední?" Druhou rukou mi obejme hrdlo jako obojek a znovu přejede rty po mých ústech, po tom kousanci. ,,Rozbila se."

04.03.2023 3 z 5