Aríka Aríka komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Stephen King je autor, u kterého vím, že ať sáhnu po jakékoli knize, nespletu se. Prokletí Salemu jsem chtěla již hodně dlouho, a když jsem ho konečně našla, tak jsem se hned pustila do čtení. Příběh mě pohltil od prvních stran. Husí kůže u příběhu nesměla chybět. Abych pravdu řekla, tak od té doby, co jsem knihu dočetla, mám u postele růženec...pro jistotu.

20.08.2019 5 z 5

Jako malá jsem filmy o dobrodružství vojáka Švejka nikdy moc nemusela. Až po několika letech jsem se znovu dobrovolně podívala na filmy. Kniha mě neskutečně bavila. Je sice pravdou, že některé pasáže byly trochu zdlouhavé, ale jinak mi kniha krásně plynula pod rukama. Humorně napsané dílo, které vás chytne již od věty: "Tak nám zabili Ferdinanda." Knihu doporučuji všem, kterým nevadí osobitý humor a styl psaní Jaroslava Haška.

21.01.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knížku jsem si chtěla přečíst na základě filmu, který se stal mým velmi oblíbeným. Kniha je neskutečně krásně napsaná, letní atmosféra na vás doslova dýchá a samotný příběh je romantický, dojemný a chytne vás od prvních stránek. Knihu jsem hltala, a když jsem dospěla na její konec, zmocnil se mě pocit prázdna, protože jsem chtěla příběh dočíst, ale zároveň si jeho čtení uchovat na delší dobu. Kniha ve mě po odeznění onoho prázdna zanechala velmi dobré pocity, pomohla mi zamyslet se nad životem a já na ní nenechám dopustit. Srdcervoucí příběh o lásce a pevném přátelství zasazený do 80. let minulého století vám nejen podá úžasnou atmosféru , ale i plačtivé chvilky. Prostě a jednoduše doporučuji.

09.09.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Mým velmi oblíbeným seriálem je bezpochyby Downton Abbey a tahle kniha byla proto jasnou volbou. Zprvu jsem neviděla zas až tolik podobností s výše zmíněným seriálem, ale postupem času jsem byla schopna některé situace se seriálem ztotožnit. Vadilo mi velké množství hlavních postav, místy jsem se mezi nimi ztrácela. Styl psaní nebyl nebyl zase tolik kvalitní. Kniha byla velmi zdlouhavá a někdy jsem měla chuť ji nadobro odložit. Opět seč mi potvrdilo, že zlatá nálepka "Edice Světový bestseller" není známkou kvality. Nemám v plánu číst další díly. Ale pokud vám výše zmíněné věci nevadí, klidně si knihu přečtěte.

07.06.2018 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Ve škole jsme před dvěma lety měli referáty a každý si měl přinést nějakou knihu. Jedna spolužačka si přinesla právě Velkého Gatsbyho. Nikdy jsem neměla potřebu podívat se na film a ani číst knihu, ale poté, co ji spolužačka tak vychvalovala, jsem se rozhodla, že si ji také přečtu. Jsem zklamaná. Kniha je málo, ale zároveň hodně popisná a místy jsem měla chuť ji odložit. Zpátky k popisům, některé situace nejsou vůbec dobře popsány, ale to co má každý host na sobě je popsáno do jediného rohlíkového drobku. Nedoporučuji knihu, ale film ano, je to menší ztráta času než kniha.

09.04.2018 2 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Na knihu jsem narazila dík jiné knize, kde na konci byl úryvek právě z "Noční směny". Kniha mě zaujala i anotací. Těšila jsem se až si knihu přečtu, ale nadšení mě opustilo po prvních několika málo stránkách. V knize bylo popisu a námět mě nudil. Kniha se mi nelíbila, už jenom protože mě celý příběh přišel jako jedna velká směs plků. Za mě rozhodně nedoporučuji. Kniha je nudná, čte se pomalu a někdy je tak nudná, že u ní čtenář usíná.

09.04.2018 1 z 5

Kniha mě zaujala svou anotací, tak jsem si ji půjčila v knihovně a přečetla. Je to klasická červená knihovna jednadvacátého století, ketrá nemá ani hlavu ani patu. Hlavní hrdinka je naprosto úchvatná plnoštíhlá dívčina, jenž má dělat společnici v podniku své tety. Kniha se mi nelíbila (a to jsem si na erotické romány docela zvykla). Byla velmi jednoduše napsaná, popisy chyběly, tedy popis tam byl, ale jenom popis samotného aktu, ten, je pravda, byl velmi barvitý. Knihu nedoporučuji.

09.04.2018 1 z 5

Šílený profesor Šílený profesor Charles Gilman

Knihu jsem si půjčila spíš ze zvědavosti než z toho, že bych ji chtěla nutně číst. Dle mého názoru by se kniha měla jmenovat "Horror School without horror", protože hororové prvky tam opravdu nenajdete, možná pouze jejich náznaky a ty, buďme upřímní, nestojí za nic. Takovou obálku knihy bych dokázala vytvořit ve nejmenovanné aplikaci na úpravu fotografií za méně než jednu hodinu. Kniha nemá skoro žádný děj, nudíte se u ní, je zdlouhavá, ačkoliv počet stran je nízký. Knihu nedoporučuji vůbec nikomu.

09.04.2018 odpad!

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

První, co se mi pod názvem Leviathan vybaví, jsou prastaré duše obývající Očistec, ale u této knihy nelze mluvit od duších. Kniha měla a má velmi interesatní příběh, ale mě zkrátka a bohužel nesedl tak, jak jsem si myslela, že mi sedne. Kniha byla bez větších pochyb velmi čtivá, poutavá, přečetla jsem ji velmi rychle. Steampunk jako téma mám velice ráda, ale něco mi v příběhu nesedělo, nevím co, ale něco tam bylo. Možná si v brzké době přečtu další díl, ale že by se z této série stala má oblíbená, to si nemyslím. Knihu dopručuji.

09.04.2018 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tuto knihu jsem si chtěla koupit původně místo "Hunger Games", ale přeci jen jsem raději sáhla po HG, věděla jsem proč. Ačkoliv kniha není to samé, co HG, musím říct, že mi silně přípomínala výše zmíněné (možná to bude tím, že jsem HG četla dříve). Kniha je jistě dobře napsaná, je čtivá, poutavá, měla jsem ji hned přečtenou. Popisy také nejsou k zahození. Hlavní postavy mi byly v rámci možností sympatické. Kniha si ode mě vsloužila 3 hvězdičky, protože se mi více líbí HG a příběh "Divergence" mě moc neoslovil, nemám v plánu číst další díly.

09.04.2018 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kniha je silným odvarem žánru fantasy, což je pro mě (jakožto pro milovníka tohoto žánru) velkým plus. celý příběh je protkán opravdu originálními výrazy, miluji nacházení nových výrazů, které bych mohla zakomponovat do svého slovníku. Vše se odehrává ve světě, který je jako náš, ale vlastně je úplně jiný. Samozřejmě velký podíl má na svém kontě i samotný překladatel. Je to skvělé fantasy, u kterého člověk musí přemýšlet, je čtivě a poutavé, co víc si přát? Rozhodně doporučuji.

09.04.2018 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Toto dílo je divadelní hrou a k tomuto dílu bych se asi nedostala ani kvůli povinné četbě, ale náš divadelní soubor tuto htu hrál a mě opravdu zaujala, a tak jsem si řekla, že by nebylo špatné si hru přečíst, když jsem ji již viděla. Tato hra je skvělá, pokud nevíte, co si Oscara Wildea přečíst, tohle je "tutovka". Divadelní hry moc nemusím (až na pár vyjímek), ale tuhle jsem si zamilovala. Líbí se mi, že jako většina her není zmatená, člověk je ihned vtažen do příběhu. Doporučuji.

09.04.2018 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Knihu jsem popadla do ruky hned, jak mi přišla. nemohla jsem se dočkat, až se začtu, protože keltská kultura mě velice zajímá, a je lepší způsob jak se o ní dozvědět víc, než právě prostřednictvím vyprávění jednoho, dvacet jedna století starého druida? Příběh mě chytl od prvních vět a Oberona jsem si oblíbila, což můžu říct i o jeho páníčkovi. Rozhodně doporučuji.

08.04.2018 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Ke knize jsem se velmi dlouho odhodlávala, ale jsem ráda, že jsem se k ní nakonec dostala. Příběh byl čtivý, poutavý a poměrně často jsem se smála. Charakter hlavní hrdinky mi přisrostl k srdci a Reyes, který byl celou knihu velmi záhadný, mi k srdci přisrostl stejně. Podtrženo a sečteno, kniha byla úžasná a nemohu se dočkat, až budu mít v ruce druhý díl. Rozhodně doporučuji.

08.04.2018 5 z 5

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Když jsem si přečetla anotaci, nemohla jsem se dočkat až knihu otevřu. Bohužel, na knize mě nic moc nezaujalo. Hlavní postava, Petroc, je nudný, naivní a vůbec mi nesedl. Styl psaní, co k němu říct? Kniha se čte dobře, ale měla jsem pocit, že mi stránky vůbec neubíhají, nehledě na pasáže, kde se popisovala cesta, myslela jsem, že čtu uměleckou literaturu a ne odbornou knihu! Asi nejsem moc na historické romány. A co se týče zápletky, zajímavá, ale autor ji popsal tak, že mě to nějak dramatické nepřipadalo. Kniha si určitě najde fanoušky, ale já mezi ně stroprocentně nepatřím.

19.02.2018 2 z 5

To To Stephen King

Stephen King patří mezi mé oblíbené autory. Jeho styl stávájící se ze složitých souvětí je naprosto dokonalý a hlavně čtivý. Slyšela jsem o filmu, a tak jsem se na něj podívala, moc se mi nelíbil, ale knize jsem šanci dala. U knihy vás možná zarazí počet stránek, ale i těch tisíc stránek za přečtení stojí. Hlavními postavami jsou děti, později dospělí, kteří, jak je skoro ve všech Kingových dílech, jsou nějak šikanováni buď psychicky tak fyzicky od kamarádů či vlastních rodičů. Celý příběh je geniální, originální, hororový a nemám k němu více slov. Rozhodně doporučuji a nenechte se zaskočit počtem stran, když knihu čtete ani to číslo nijak nepocítíte.

20.01.2018 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Z prvního dílu jsem byla neskonale nadšená a příběh Rhage mě opravdu zajímal. Myslím, že jsem z knihy zklamaná hlavně z toho důvodu, že jsem od ní měla velmi vysoké očekávání. Přišlo mi, že se autorka v některých pasážích opakovala a to mi sebralo hodně odhodlání knihu číst dál, nicméně jsem knihu dočetla a od Bratrstva se dám na nějaký čas pokoj. Jak jsem si Rhage oblíbila v prvním díle, tak tady jsem ho měla plné zuby.

20.01.2018 2 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Kniha mě bavila, styl psaní mi sedl. Jelikož jsem knihu četla při maratonu ve stolním tenise, který trval celý den, nejsem si úplně jistá některými částmi, které jsem přečetla, ale i tak si myslím, že kniha je velmi dobře dobře napsaná. Někdy jsem z ní měla až husí kůži. Doporučuji.

20.01.2018 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Kniha mě nezklamala ani nenadchla, prostě klasický román. Hlavní postavy mi byly sympatické, nenudila jsem se. Kniha byla čtivá, klasická romantická oddechovka. Doporučuji.

20.01.2018 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Hodně dlouho jsem odolávala této sérii, ale cestu si ke mě našla. Z prvního dílu jsem nadšená. Styl psaní, postavy...vše na jedničku. Wrath je miláček ačkoliv se tak nikdy moc netváří. Rozhodně doporučuji.

20.01.2018 5 z 5