Arianne Arianne komentáře u knih

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Celkem průměr. Krásné se to čte, je to místy vtipné, hlavní hrdinové spolu fungují... A pak to zabije totálně odfláknutý konec.

22.09.2023 3 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Stále to bylo milé a příjemné letní čtení. Hvězdu jsem srazila za konec, tam jsem měla trochu problém s Milou, která se cítila ublíženě a čekala, až za ní její princ přijde, zatímco omluvu a trochu podlézání si zasloužil spíš on.

15.08.2023 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Krásné... Humor, láska prýští z každé stránky. Od počátku jsou nám jasné Aaronovi pohnutky, ale autorce se povedlo krásně popsat vyvíjející se vztah, takže se ani chvíli nenudíme a s každým otočením stránky si říkáme: "Tak už?"

20.06.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Milé, jednoduché, kouzelné. Možná by se víc hodila na podzim, ale při uspěchaném adventu tato pohádka taky přišla vhod.

17.12.2022 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Byla zde nehorázná spousta klišé, ale četlo se to hezky, nadherně kýčovitý závěr splnil veškerá očekávání. Nečekala jsem od toho nic hlubokomyslného, jen milý romantický příběh a toho se mi dostalo. Já jsem spokojená.

21.10.2022 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Dá se popsat jedním slovem - průměr. Těšila jsem se na hezký kýč, ale některé věci už i na mě byly dosti přehnané. Musel být celý prošpikovaný piercingy a počmáraný tetováním, které ani nemělo nějaký hlubší smysl? Ivy nedávala smysl, nejdřív má panickou ataku, když ji chce spolužák ukázat cestu na kolej, a v nějaké zaplivané samoobsluze by se vybavovala s člověkem, který se představí jako "ekonomický novinář". Násilná zápletka před koncem byla děsně vyumělkovaná, čekala bych spíše nějaký sofistikovaný dlouhodobý teror a sladký konec už byl akorát odfláknutý. Prostě klišoidní průměr.

08.09.2022 2 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Tento už mě nebavil tolik, jako předchozí. Jak mě v minulé knize přišla Izzy zajímavá, tady zůstal její potenciál ležet ladem napovrchu. Chápu, že nechtěla ohrozit jejich přátelství, ale její chování vůči Willovi bylo dost zkratkovité a ustrašené. Will mi byl celkově nesypmatický, lamač dívčích srdcí bez jakékoli hloubky se jednoho dne probudí jako Šípková Růženka. Asi jsem po první knize čekala příliš.

05.09.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Musí se autorce nechat, že vystavěla krásný příběh s kouzelným pozadím. Příroda Skalistých hor navozuje poklidnou romantickou atmosféru, i když by ji hlavní protagonisté mohli o něco víc věnovat. Co se týče faktů, jako práce au-pairky, jejího vztahu k rodině a následně snahy o studium a hledání vlastní cesty, to bylo dost odfláknuté a taková kulisa "jen tak mimochodem". Ale nic hlubokomyslného jsem nečekala a tak jsem nebyla zklamaná.
Těším se na příběh Izzy.

01.09.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Jedu teď na vlně toho typu knih a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Úžasně živě vykreslené prostředí, sympatické postavy a žádná šílená traumata, o kterých si některé spisovatelky myslí, že čím více tím lépe. Příběh plynul přirozeně bez nějakých hluchých míst. Těším se, pokud budou další.

31.08.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Ach ne, ne, ne. Při vší úctě ke všem zneužívaným... tohle ne. Děj absolutně o ničem, vývoj postav nulový, prostě něco je a najednou je to jinak. Pořád dokola ty samé věty, ty samé problémy, ta samá řešení. Nejvíc mě iritovalo posouvání času stylem "dalších pár týdnů nic nového nepřineslo".
Četla jsem J. Lynn, četla jsem Monu Kasten, dokonce i Avu Reed, kterou jsem považovala opravdu za špatnou. Ale toto je úplně mimo. Sage mi straně leze na nervy, proč se k ní April a i Luca chovali tak přátelsky, když jim k tomu nedala absolutně žádný důvod, bylo naprosto nelogické.
A závěr už vůbec nedával smysl, jakoby si autorka uvědomila, že vlastně chtěla psát ještě jednu knihu, tak to musí celé nějak rozbít, aby bylo o čem.
Jestli se budu nutit do druhého dílu si ještě rozmyslím, ale přes všechno jsem zvědavá, jak to vygraduje s Alanem.

28.08.2022 2 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Byla to slušná emoční nálož. Z počátku jsem měla chuť knihu odložit, Effie mi svým fňukáním vyloženě lezla na nervy, ale jakmile si začala uvědomovat svět kolem sebe, dostalo to ten správný drive. Jsem opravdu ráda, že jsem vydržela a stejně jako Theo dala Effie šanci na lepší život.

25.07.2022 4 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Toho, kdo navrhl tu obálku, by měli poslat do uranových dolů. Budí dojem sladké, ztřeštěné, jednoduché romanťárny. Nic by nebylo dál od pravdy. Dobrá, Josh byl možná až moc sladký, ale celá kniha je spíše vážná, místy melancholická, o hledání vlastní hodnoty. Plná emocí, které ale člověka nepřeválcují, takže si může vychutnávat i ty drobné sarkastické momenty.

12.07.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Po dlouhé době jsem z nějaké knihy opravdu nadšená a mam chuť si ji hned přečíst znovu. Krásné, inteligentní, emocionální, místy vtipné, místy smutné.
Pro čtenářky Bridgertonových, které nepohrdnou o něco složitějším příběhem.

18.02.2022 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Na jednu stranu to bylo zábavné, klasická odpočinková nijak výbušná romantika. Na druhou stranu si nás autorky natolik rozmazlily, že od nich je to proste málo. Čekala jsem víc a ve finále se vlastně nudila.

01.01.2022 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Byla to paráda. Osobně bych ocenila, kdyby byli hlavní hrdinové alespoň o pár let starší (nejsem už úplně cílovka), ale naštěstí zde nešlo o bandu ztrápených, hormony ovládaných puberťáků, takže i tak dobrý.
Četlo se to jedna báseň. I když příběh řeší nejedno složité téma (na jednu knihu možná až moc), autorka nedovolila, aby zcela ovládla příběh. Ten je originální, pevně vystavěný svět s jasně danými zákonitostmi. Postavy jsou skutečné, silné, s dobrými i špatnými stránkami.
Po dlouhé době opravdu parádní YA fantasy, která nikoho nekopíruje, má hlavu i patu a její hrdiny si člověk oblíbí.

08.12.2021 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Uff, tak začneme asi tím pozitivním. Že je to prakticky fanfikce na Dvory mi zas až tak nevadilo. Když jedu na vlně, ráda si přečtu knihu, která je jako ta, na níž ujíždím. A pak asi.... Finn. A tím to končí.
Proč? Proč musí hlavní hrdinka být vždycky ta nejnuznější z nuzných se zachranitelským komplexem vůči členům rodiny? Ano, chápu, že vlastní sestru nenechám napospas otroctví, ale už je otravné jak tyto rádoby silné ženy berou na svá bedra všechny problémy všech. Navíc když si užívala života v paláci a obdivovala široká ramena jednoho a silná stehna druhého, nijak za sestřičkou nespěchala.
Milostný trojúhelník je děsný a nechutný. Víc k tomu asi nejsem schopna napsat, abych nespoilerovala. Ale ještě jsem se snad nedostala ke knize, kde bych se štítila jednoho, litovala druhého a ji nesnášela. Pravda, nebyla takový spratek jako Aelin, ani tak přehnaně hustá jako Feyre, ale úplně bez nějaké osobnosti a charakteru, což je možná ještě horší.
Pokračovat budu jen kvůli Finnovi, což je jediná postava, která za to stojí a jako taková měla mizerně málo prostoru.
Nebo si půjdu přečíst Dvůr mlhy a hněvu, to bude o dost větší kvalita.

05.12.2021 1 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Tahle už byla lepší. Namísto ufňukaného nelogického splácance tu máme klasickou romantiku. Ale i tak mi v příběhu chybělo ono POSTUPNĚ. To pomalé odkrývání vrstvy za vrstvou, čímž se postavy stávají bližší až se dostanou do bodu, kdy už nemohou jinak.
Ale Mason to naštěstí zachránil. Už jen kvůli němu má tahle kniha smysl.

08.11.2021 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Jo, je to šílené. Ona je jako Allie od Mony Kasten, on je jako Avery od J.Lynn a teď to má dohromady nějak fungovat. Příběh založený na fňukání prakticky nad vším, co jim přišlo do cesty. Co oceňuji, je střídání vypravěčů, v těchto knihách to bývá dost osvěžující.
Jediným světlým bodem zde byli June a Mason, takže doufám, že si druhým dílem trochu spravím chuť.

05.11.2021 2 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Takové nenáročné milé čtení ladící s podzimní atmosférou. Ze začátku působily Minnieny trable dost křečovitě, ale postupem času se autorka oprostila od pocitu, že musí vylíčit tu největší smolařku světa a začala psát o dost přirozeněji. Ale i když se mi líbila Minnie a líbil se mi Quinn, dohromady spolu mi nějak neladili, jakoby jim scházela ta poslední jiskra, která by z toho udělala skvělý příběh.
Zároveň ale se setkáme se spoustou postav vedlejších, které nás baví a i to z toho dělá pohodové čtení.

04.11.2021 4 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

Nádhera. Líbí se mi, jak Briggs nechává vedle hlavních hrdinů prostor i vedlejším postavám, máme tak šanci je lépe poznat a díky tomu není ani po tolika knihách nikdy nuda. Leah si o svůj příběh říkala a na Sherwooda jsem byla zvědavá už od Bouře prokleté.
A konec nám dává ochutnat další skvělý příběh, na který se doufám můžeme těšit, chudák Sam.

25.10.2021 5 z 5