Ari1 Ari1 komentáře u knih

Vražda ve vlaku do Ballaratu Vražda ve vlaku do Ballaratu Kerry Greenwood

Třetí díl se slečnou Fisherovou mne opět příjemně překvapil. Vražda ve vlaku do Ballaratu je seriálově zpracovaná a tak by si člověk mohl říci, že už vše zná z televize, ale to by se mýlil. V knize je děj samozřejmě značně košatější a zápletka, oproti filmu, trochu pozměněná. Takže i já, se svojí prvotní jistotou, že od začátku vím kdo je vrah, jsem se zviklala a byla napnutá až do konce.
Jako v předchozích dílech i zde se ukazuje, že i když se slečna Fisherová zdá být někdy až příliš akční, elegantní společenská vichřice a milovnice adrenalinových sportů, která se s ničím navenek nemaže, je to zároveň vřelý a laskavý člověk, který podává pomocnou ruku tam kde je potřeba (a pak to navenek někdy bagatelizuje, aby si zachovala suverénní tvář). Tento laskavý podtón je patrný v každé knížce, ve které Phryne figuruje a myslím, že kromě svérázného humoru i tento aspekt dodává nemalé kouzlo jejím detektivním příběhům.

27.11.2019 5 z 5

Příliš vysoký let Příliš vysoký let Kerry Greenwood

Člověk se od slečny Fisherové opravdu může učit optimismu a to jak se nebát žít a všechno si užít. Já jsem kdysi byla čtenářský maniak a zvládla jsem několik knížek za týden. Pak jsem se nějak sama zablokovala, měla jsem pocit, že čtení je forma prokrastinace a měla bych místo toho dělat něco pracovně užitečnějšího. No a teď se nemůžu dostat z toho opačného extrému na zlatou střední cestu a dělá mi problém, když si vezmu knížku do ruky, vypnout a začíst se. Většinou přečtu pár stránek a pak zjistím, že nevím o čem čtu. Ale u slečny Fisherové se člověk nemusí snažit se začíst, ta mne vtáhne do děje bez problému. To že je to tak čtivé je trochu nevýhoda, protože o to rychleji má člověk knížku přečtenou a teď následuje dlouhý časový úsek, těšení se na další díl (ale neberte to jako nátlak ke zrychlení procesu, těšit se je taky jeho součást).Tenhle druhý díl není seriálově vůbec zpracovaný, takže to dává naději, že literární Phryne bude řešit víc případů, které se nedostaly na plátno.

21.11.2018 5 z 5

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Velmi čtivá detektivka. A kromě zápletky seznamuje také se životem, módou a společností v Austrálii dvacátých let, což mne také zaujalo. Hlavní hrdinka je velmi svérázná, a proto myslím, že i další díly budou vtipné a zajímavé. Už se těším na další...

19.03.2018 5 z 5