Argony Argony komentáře u knih

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Doporučuji nejdříve přečíst šestý díl série, který časově předchází tomuto dílu. Landštejn se teprve začne stavět.

Z kamene a z vápna Z kamene a z vápna Martin Nesměrák

Doporučuji přečíst jako první díl v sérii.

04.04.2024 3 z 5

Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky kolektiv autorů

Docela hezké ilustrace. Akorát kniha se vůbec nehodí pro začínající čtenáře - spousta krkolomných slov a cizích jmen. Na předčítání to jde, s tím, že předčítající zkracuje nebo vynechává jména např. jen starostka místo starostka Goodwayová. Je to populární, děti to chtějí číst, což je dobře. Na druhou stranu existuje spousta lepších knih.

Bažantnice Bažantnice Jan Vrba

Náhodou jsem sem koukla po nějaké době a čtu reakci Dalie na můj příspěvek. Prej nepochopení rovnováhy v lese. No, myslím, že tu rovnováhu docela chápu. Akorát z některých "myslivců" je mi na blití. Bohužel kazí pověst těm slušným. Souhlasím, že se některé druhy musí "usměrnit" např. u nás siky, ale ono jde také o to jak! Blbě zvíře střelí, pak ho nechaj někde trpět, než ho najde psisko, který ho zakousne a ještě dostane pochvalu. Fakt nechápu, proč se v bažantnicích líhnou a poté vysazujou bažanti, aby je vzápětí mohli střílet. Opravdu se nám všude kolem hemží tolik lišek, jezevců, rysů, aby to vraždili? Ono nestačí, kolik toho uhyne pod koly aut?

Ty dvě hvězdy jsou za krásné ilustrace.

21.03.2024 2 z 5

Pralinka Pralinka Jarmila Dědková

Vlastně jsem to dočetla, jen abych zjistila, jak to dopadne s Adélkou ze školky. A ono to tam vůbec neni. Fňukna se zas polituje a konec. Bohatě by stačila povídka.

08.03.2024 2 z 5

Potulný apatykář Potulný apatykář Wolf Serno

No proč tohle někdo překládal, to mi hlava nebere. Věřila jsem Gertrudě, že se jí její záměry podaří. Kapitoly s ní mi přišly nejzajímavější.

03.01.2024 1 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Chystala jsem se na ni už od chvíle, co nám o ní říkal učitel čj. Ovšem toto jsem opravdu nečekala.
Fuj, nechutný, sadistický, úchylácký scény. Úplně blbá Líza, co se na nic nehodí a kolem ní nadržený starý chlapi.
Snad jen chudák její otec.

13.11.2023

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Jak už napsali jiní, tohle ani není třetí díl. Lze číst samostatně, protože se tu ostaní osoby z Kronik jenom mihnou hned na začátku. Konec otevřený - příprava na další případ pro Elisu.

Na rozdíl od ostatních mě ty poznámky po krajích vadily. Děj se vlekl a četla jsem hlavně proto, abych to měla přečtené komplet.

26.06.2023 3 z 5

Doktor chudých Doktor chudých Alena Šubrtová

Na čtení musíte mít klid, v knize je spousta cizojazyčných výrazů.

Škoda, že takoví odborníci neměli zastání u někoho vlivného. Mohli lékařskou vědu posunout o hodně dál a pomoci hromadě lidí.

20.03.2023 5 z 5

Příběh ukrytý v notách: Šípková Růženka Příběh ukrytý v notách: Šípková Růženka kolektiv autorů

Skvělá série, rozhodně doporučuji.

06.01.2023

Klíč od ráje Klíč od ráje Jitka Komendová

Hlavní hrdinka je puberťačka, která by potřebovala pár výchovných. Pro holky v devadesátkách určitě super a poučné. Současným už to přijde asi vzdálené, momentálně asi nikdo nebude odvázanej z dovolené ve Španělsku, diskoték apod. Přesto si myslím, že kniha stále stojí za přečtení. Holkám kolem 14 let by mohly být myšlenkové pochody hlavní hrdinky blízké.

27.12.2022 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Nic veselého. Vůbec nechápu chování rodičů. To postižení nebylo téměř poznat a stačilo tak málo, vždyť už tenkrát byly barvy na vlasy, tužky na obočí. Mohla nosit dlouhé rukávy, na farmě prakticky nikdo nebyl, tak přece minimálně tam mohla žít.

Pokud matka byla totálně mimo, měl zasáhnout otec, který naprosto selhal. Chudák Lilly.

Pokud se chcete dozvědět o problému jiných lidí víc, můžete zkusit knihu: Velmi zvláštní lidé.

Pokud se chcete dozvědět něco o předobrazu konce chudáka Pepper, zadejte si ve vyhledávači: slonice Mary nebo poprava slona Mary. Lidi jsou mnohem horší než zvířata.

19.12.2022 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Milé překvapení, které jsem ani nečekala. Škoda, že se toho do filmu nedostalo z knihy víc. Lex mě dost vytáčela. Rozhodně stojí za přečtení.

10.12.2022 5 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Vopruz, vydržela jsem jen kvůli výzvě. Nebavilo mě to teď a nebavilo by mě to ani v těch nácti. Matka tyranka a zlodějka, která všechny štve (abych byla slušná).

Knížka půjde do sběru. Tohle už dneska děti fakt nebere.

21.11.2022 2 z 5

Démon přichází v mlze Démon přichází v mlze Martin Nesměrák

Nechápu to vysoké hodnocení. Furt to samé dokola. Konec nějak useklý. Snad už byli použiti všichni bratři z rodiny.

31.10.2022 3 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Nevím proč je psáno krimithriller, když je to obyčejná jednoduchá detektivka. Žádnej krvák. Možná je to překladem, ale styl psaní je divný. Přečteno do výzvy, další díly číst nehodlám.

05.10.2022 3 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Moc hezky graficky zpracované, ale text nic pro mě. Přečteno jen kvůli výzvě (doplňuji si i zpětně).

25.09.2022 2 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Za mě asi nejlepší díl série. Tentokrát bez úchyláren. Tak šup sem s dalším dílem.

05.09.2022 5 z 5

Nekonečné prázdniny Nekonečné prázdniny Martina Drijverová

Dnešní děti by se při čtení asi hodně divily. 9 letá holka natírá dveře, pucuje boty celé rodině, uklízí kůlnu, pere záclony k tomu dostane párkrát naflákáno a přesto mluví o rodičích jako o milých a hodných. Chlap z vesnice si na veřejném místě nastraží železa, soused týrá psa, rodiče kamaráda ho běžně nechávají samotného doma. To by dneska už snad neprošlo (alespoň něco). Dětem bych to ke čtení ani nedala, autorka má mnohem lepší knihy.

26.08.2022 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Vcelku dobré, akorát mi nepřišlo, že se děj odehrává v roce 1937, ale max. tak v půlce 19. století.
Znovu číst jistě nebudu a nelákají mě ani další knihy autorky.

07.07.2022 3 z 5