Arella Arella komentáře u knih

Všechen můj hněv Všechen můj hněv Sabaa Tahir

Tak tohle bylo krásné. Na začátek pro mě byla překvapující modrá barva tisku. Zvykla jsem si velmi rychle a prožívala příběh dvou teenagerů, potomků původních Pákistánu, žijící nyní v USA a bojující o přátelství, rodinné zázemí, o své místo ve společnosti. Já jsem si z toho odnesla především, že nikdy se nesmí nic vzdát. Nikdy. Děkuji za krásný literární zážitek a krásný překlad. Děkuji!

15.04.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Tohle nebylo dobré. Rozumím tomu, že si s tím Patrik dal jistě spousty práce, ale výsledek je mírně řečeno velmi rozpačitý. Kor ještě když si na sebe vzal ten těžký úkol a hlavními postavami jsou ženy. Tentokrát ty ryby Parikovi ani neplují v mělké vodě, ale plácají se na suchu. Jednu hvězdu dávám vlastně jen proto, že je Patrik sympatický člověk a má veselý, nakažlivý smích.

06.04.2024 1 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Výborná kniha. Moc mě baví číst knihy z jiného kulturního prostředí. Autorův stěžejní příběh je pro nás velmi silný a nevadilo ani odvedení od ústředních hrdinů a seznámení nás s příběhy hrdinů ve vedlejších rolích. Bravo a děkuji!

26.03.2024 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Dobrá detektivka, zajímavá zápletka, bavila jsem se, hlavní hrdina je tedy nesmrtelný a zase pracuje na vlastní pěst, ale já jsem byla spokojená a určitě sáhnu po dalším dílů. Děkuji.

09.03.2024 5 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

A mně se to líbilo moc. První kniha od tohoto německého autora a já jsem se přenesla do léta. Bavily mě barvité popisy větru v listech stromů, cítila jsem vlhkost ve vzduchu při utíkám za kropicím vozem i napětí při chystání se do vody ze skokanských věží. Výborně byly vykreslené hlavní postavy i dobrodružství s bagrem či návštěva nočního koupaliště. Děkuji za tento příjemný literární zážitek.

20.02.2024 5 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Další krásná kniha, krásná literatura z pera Kristin Hannah. Tentokráte příběh vystavěla na méně známých událostech souvisejících s velkou hospodářskou krizí, která se dotkla milionů Američanů. Hlavní postava Elsy mi byla sympatická svou pracovitostí a pílí, inspirující svou nezdolností a nekonečnou láskou ke svým dětem, za které by položila život. Velmi pěkný čtenářský zážitek, moc děkuji"

12.02.2024 5 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Za mě také příjemná čtenářská záležitost na lednové večery. Těším se na další díl, děkuji.

24.01.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Výborná. Tohle je stará dobrá Petra Soukupová, která umí pracovat tak krásně s českým jazykem, kdy se vám udělá hezky a najednou ošklivo a vzbudí ve vás bohatou škálu emocí, jako byste s hlavními hrdiny byly v jedné místnosti nebo autě. Zdánlivě obyčejná rodina zažívá každodenní starosti, které všichni máme a autorka je umí popsat, jako by to zrovna byly i naše problémy.... Děkuji za tento pěkný literární zážitek z domácí scény.

03.01.2024 5 z 5

Portrét neznámej ženy Portrét neznámej ženy Daniel Silva

Výborný thriller. Zábavný, promyšlený, první od tohoto autora a rozhodně ne poslední.Dávám 95%. Děkuji

27.12.2023 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Pěkný detektivní zážitek, děkuji. Moje první setkání s detektivek Servazem bylo velice příjemné, francouzské prostředí malebné. Postavy propracované, zápletka uvěřitelná a vrah sledující detektiva na závěr otevírá dveře k dalším dílům. Těším se!

16.12.2023 4 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Pěkné. Zajímavé. Petra Procházková je bezesporu zajímavá a inteligentní žena. Její příběh o Heře a její vyvdané rodině mě zavedl do mě neznámého afgánského světa. Úplně jiného a kulturně vzdáleného. Ač byla autorka léta v cizině, zdál se mi i tak její styl český, takový náš, takový co tady máme jen my. Ale pěkné to byli, ne že ne.....

07.12.2023 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Výborné. Odpočinkové, drží si laťku čtivé detektivky pro propojené odpoledne. Děkuji!

10.11.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Já jsem asi docela zklamaná nakonec. Bylo to prostě moc dlouhé, moc. Rozsáhlé astrologické odbočky ani psychosociopacký sériový vrah nebyly dle mého názoru nezbytné, abychom o nich museli číst skoro 1000 stran. Autorka výborná, forma výborná, kvalita textu výborná, ale prostě bylo to moc dlouhé. A hlavní detektiv si taky mohl obléknout ten smoking dřív.

01.11.2023 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Výborné. Chris Carter si drží vysoký standard a jeho detektivové Hunter a Garcia mě hodně baví! Děkuji

30.10.2023 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

První moje kniha od tohoto autora na doporučení a musím říct, že začátek byl velmi pozvolný. Poté jsem se ale začala a velmi se mi líbilo prostředí bankovnictví na konci 19.století v Londýně. Autor brilantně vykreslit postavy, příběh se zajímavě proplétal a já si knihu užila do posledních stran. Děkuji.

10.09.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Opět vynikající kniha od Ruty. Autorka se skvěle připravila a servírování čtenáři reálií v komunistické Bukurešti v roce 1989 bylo teda syrové a dechberoucí. Baví mě Rúty knihy, baví mě její historické exkurze do nejrůznějších koutů Evropy, baví mě její poctivá řemeslné práce, které v každé její knize nalézám, baví mě její styl. Mám Rutu Sepetys ráda, ráda čtu její knihy, všem je doporučuji a těším se na další.

30.08.2023 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Výborný detektivní zážitek, prázdninová četba jako dělaná. Mám nachystanou další a Chrise Cartera můžu doporučit!

28.08.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Vynikající thriller. Promyšlený, nápaditý, dobře napsaný, plynoucí stále dopředu, napínavý do poslední chvíle. Pěkný čtenářský zážitek ze severu. Děkuji!

18.08.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhý příběh od Chrise Cartera, detektivní dvojice si drží vysoký standard. Odpočinková detektivka na prázdniny, výborná! Děkuji, zase příště.

07.08.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Na doporučení jsem se dostala k této detektivce a byla jsem moc spokojená. Obratně napsané, chytlavé, chytrý detektiv, na prázdniny super. Děkuji.

07.08.2023 5 z 5