Arcisit Arcisit komentáře u knih

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Nevím proč, ale pro mě předvídatelná kniha, od začátku jsem odhadl co se děje a bohužel tím se to i celé dost táhlo. Konec zbytečně rádoby dramatický. Asi bych měl přiznat, že jsem to četl po Bobiverzu tato scifi je o dva řády výše a možná proto na mě tahle kniha velký dojem neudělala, vyloženě špatná není, ale bůhví co také ne...

14.02.2022 3 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

I když je to teen drama tak se to dalo číst díky tomu, že je to opravdu knížka na pár stránek se člověk ani nenudil.
Komentáře typu brutální, děsivé, morbidní mě nutí k úsměvu :-D

28.07.2016 4 z 5

Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Vernor Steffen Vinge

Docela originální scifíčko, které určitě stojí za přečtení. Má od všeho trochu, ale u nás to vydavatel zbytečně rozdělil do dvou knih, byť v originálu je to kniha jedna. Takže pozor pokud nemáte druhý díl můžete být potom lehce nasra.... :-)

27.05.2016 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

I když ve dvojce už schází ten element řádu a bratrství i tak je to furt nadprůměrná kniha, takže pokud se vám jednička líbila určitě se vrhněte na dvojku.

25.02.2016 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Zase něco pro chlapy co opravdu stojí za to přečíst. Děj zajímavý a čtivě psaný od začátku do konce.

A když tu čtu komenty některých ženštin, napadá mě jen jediná odpověď: táhněte megery k vaším odstínům šedi a stmívání!

11.02.2016 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Autor na nás udělal tak trochu podraz, a tak od půlky knihy naši hrdinové na které jsme si zvykli, a čekali jsme, že se dozvíme jak to s nimi dopadne, přestanou existovat, namísto nich se objevují náctiletý fakani co střílí z luků :-)

Nebýt toho faktu, že nejsem standardní čtenář a čtu více knih najednou ve stejný čas, asi bych knihu také nedočetl jako několik lidí přede mnou. Dal jsem si tedy pauzu, odskočil si jinam a pak se postupně vracel k hrdinům co mně v podstatě vůbec nezajímali.

Kniha je zbytečně dlouhá pár postav si určitě oblíbíte, ale spousta z nich vás nebudou pro změnu zajímat vůbec. Dost aktérů si bylo i docela podobných.
Když sečtu klady a zápory za mně 3 hvězdy.

01.09.2015 3 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Čekal jsem víc než jen kusé zprávy jak z novin. Někoho ten styl možná pohltil mě nijak zvlášť

14.09.2014 3 z 5

Bratrstvo růže Bratrstvo růže David Morrell

Taková trošku romatická špiónka, ale určitě ne špatná :-)

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Nápad pro chlapa určitě chytlavý, ale to podání nic moc, na konci si cestu k hlavní postavě člověk najde, ale do třičtvrtě knihy se v tom hledáte

14.09.2014 3 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Zajímavý a trošku jiný scifíčko, jen na to množství postav bych si chtěl trošku postěžovat, jelikož nečtu knihy na jeden zátah, ale po záchodech a chvílích volna, jsem se v ději a postavách fakt občas ztrácel.

Bílá růže Bílá růže Glen Cook

Pomalý nástup knihy mě z počátku sváděl označit tenhle díl jako neslabší z celé trilogie. Není tomu tak, po dočtení člověk zjistí, že je to prostě jen zase trošku něco jiného.

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Zvláštní kniha, zvláštní scifi.
Vlastně je to spíš směs povídek spojená občas dost podivně do jedné linky, pár příběhů vyloženě nudných, špatné to jako celek nebylo, ale nic z čeho by se člověk posadil na prdel ;)

27.05.2014 4 z 5

Černá legie Černá legie Glen Cook

Opravdu zvláštní kniha, ze začátku spíš brak, ale postupem času se do toho člověk začte a najednou je konec

13.02.2014 4 z 5

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Kniha měla svoje slabé i nudné stránky, ale konec vše zachránil

26.10.2013 4 z 5

Útočiště Útočiště Robert Anthony Salvatore

Z trilogie pro mě nejslabší kniha i když stále vysoko nad úrovní vetšiny ostatních knih fantasy žánru.

09.10.2013 4 z 5

Rudá buňka Rudá buňka Richard Marcinko

Bohužel styl psaní je takový prazvlášťní, že jsem to ani nedočetl

04.10.2013 1 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Neurazí, nenadchne....

16.09.2013 3 z 5

Brigády duchů Brigády duchů John Scalzi

Kniha není zdaleka tak špatná jak se tu o ní někteří vyjadřují. Mě se líbila dokonce víc než první díl takže s chutí do toho

08.09.2013 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Pasáže z bible a další bláboly s tím spojené byly pro mě vcelku těžko stravitelné, ale když tyhle slabší místa pominu, vcelku dobrá kniha, která zabaví na pár večerů když to člověk vyloženě nehltá.

16.07.2013 4 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Konečně pořádná pecka, která mě po hodně dlouhé době nenutila koukat kolik stránek ještě zbývá do konce, ale naopak s nelibostí jsem koukal kolik stránek už je za mnou bez sebemenších hluchých míst a vatáže co je běžně v jiných knihách.

31.05.2013 5 z 5