Apollka Apollka komentáře u knih

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Dám ti Slunce je jedna z nejkrásnějších a nejpůvabnějších knih, které jsem kdy četla. Není to jen plytká kniha o hloubce louže, ale mluvíme zde o rozsáhlém příběhu s mnoha podrobnosti a rozměry.

17.11.2018 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha je velmi ordinérním příkladem fantasy, přesto má v tomto prozkoumaném žánru pěkný námět.

26.04.2018 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Jméno větru se mi líbilo hlavně díky originalitě hrdiny, který nepatří k morálně zatvrzelým hlavním postavám, které jako by měly jít nám, čtenářům, vzorem a kteří jsou tak typičtí pro ostatní knihy tohoto žánru. Kvothe je samozřejmě odlišný a to zaručuje příběhu originalitu a vedlo mě to k četbě. Všech 600 stran jsem tak přečetla velmi rychle a s nadšením.

23.03.2018 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Moc krásná kniha. Může nám ukázat, že každý budeme vždy mít někoho při sobě. LoveNoahJude

13.08.2017 5 z 5

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Vinnetou. Prostě hrdina mnoha generací. Co více k tomu dodat?

13.08.2017 4 z 5

Ačkoli je kniha napsaná jako pracovní scénář, četla se mi dobře. Sice se asi dalo předpokládat, že původních 7 dílů bude prostě nejlepších, ale i tahle knížka mě mile překvapila.

23.12.2016 4 z 5

13.11.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha nepatří mezi ty se šťastný koncem. Je smutné, že smrt si nás najde, i takto mladé a v nejneočekávanějších okamžicích. Přesto se zde nečte přímo o smutku, ale o lásce. O něčem, co bylo pro Hazel Grace hvězdou na černočerné obloze. O světélku mezi depresemi. O chlapi, který se do ni zamiloval. Zamiloval se do takové Hazel Grace, jaká jen ona mohla být.

Jak ironické, že Augustovi, který Hazel slíbil, že ji bude mluvit na pohřbu nakonec mluvila ona.

13.10.2016 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Kniha domyšlená do posledního detailu se všemi rasami, jazyky, s mapami atd., jen některé pasáže jsou kapku zdlouhavé, ale ani napětí nelze postrádat. Velmi zajímavé čtení

13.10.2016 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Kniha plná porozumění a soucitu, která do vás vnese něco víc...

02.09.2016 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Pěkná kombinace antického Řecka a současnosti na odpočinutí

27.08.2016 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Děvčátko Momo a ukradený čas je dodnes nejspíš mou nejoblíbenější knížkou. Momo je neobyčejná holčička, která si v novém městě najde spoustu přátel, o něž je připravena se rvát, až přijdou šedí muži.

Fotbalový sen Fotbalový sen Zuzana Majíčková

Na to, pro jakou věkovou kategorii je kniha určena, má nečekaný vnitřní smysl.

18.08.2016 4 z 5

Trosečníci z Vlaštovky Trosečníci z Vlaštovky Arthur Ransome

Další knížka o Vlaštovkách a Amazonkách mě nadchla jako všechny ostatní. Je krásná, dobrodružná...

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Ani nevím, kolikrát jsem tatínka prosila aby mi ji přečetl. Hrozně moc mě bavila. Boj o Ostrov divokých koček mi připomínal řádění mě s bráchou na prázdninách.

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Přirovnání v knížce jsou skvělá- ,, pohádka je jako vláha pro dětskou duši''. Zdeněk Svěrák knížku pohádkově promyslel, vložil tam to, co byste na dobré pohádce neměli postrádat.

18.08.2016 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Velmi čtivá kniha, pěkné pokračování příběhu, ovšem je škoda těch dlouhých popisů. Eldest mi přijde jako nejslabší díl série, ale to je jen můj názor, celý Odkaz dračích jezdců je skvělá tetralogie.

16.08.2016 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

-Velmi čtivá, odpočinková kniha. Skvělá kompozice moderního světa a antického Řecka. Příběh se krásně vyvíjí, postavy dospívají. Knihu jsem přečetla za jediný den.

16.08.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dokonalá kniha s krásným vnitřním smyslem.

16.08.2016 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Celou dobu jsem fandila Eragonovi. Ale očekávání tak trochu zklamalo. Koneč celé série mohl dopadnout o něco jinak, zbytek je skvělý. Moc se mi líbila Eragonova dračice Safira.

14.08.2016 5 z 5