Anyv Anyv komentáře u knih

Stín věcí ztracených Stín věcí ztracených James Islington

Knihu určitě doporučuji všem příznivcům fantasy. Skrývá v sobě spoustu záhad, napětí, akce, dobrého přátelství, lidskou nenávist a strach z nadaných, kteří ovládají Esenci. Závěr byl naprosto nečekaný a čtenáře láká k druhému dílu... na který budu netrpělivě čekat :)

13.02.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Je těžké vyjádřit slovy, co všechno ve vás tento příběh vyvolá. Dočteme se o lidech, kteří si zničili život jen proto, že si všechno nechávali pro sebe ... a tu bolest si nesou po celý svůj život. Jojo Moyes nám ukazuje lidskou hloupost, ale i krutost, vypočítavost a tak málo upřímnosti, díky niž lidé všechno zničí.

20.09.2018 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Do této knihy jsem se pustila s velmi nízkým očekáváním, ale musím se přiznat, že mě velmi zaujala a rozhodla jsem se pustit do dalšího dílu. Elias si mě naprosto získal a Laia v sobě skrývá mnohem víc než bychom čekali. Knihu doporučuji :) skrývá mnoho záhad, zajímavých postav, intrik, tajemství ale i soucit a dobro v postavách, u kterých bychom to nečekali.

03.07.2018 5 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

V knize najdete vtipné, dojemné i vášnivé scény. Autorka má velké nadání vtáhnout čtenáře do děje a hrát si s jeho představami. Celá série Hledání... se mi velmi líbila, ani chvíli jsem se nenudila a určitě ji doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi oddechovou četbu s trochou erotiky.

11.06.2018 5 z 5

Příběhy ze světa prachmistrů Příběhy ze světa prachmistrů Brian McClellan

Skvělé. Příběhy prachmistrů mě velmi baví. Škoda, že se jich do knihy nevešlo více :) doporučuji.

27.05.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo Moyes nezklamala. Pěkný a dojemný příběh o dívce, která je na svůj věk velmi vyspělá, ale na druhou stranu nám stále připomíná, že je ještě pořád jenom dítě.

14.04.2018 5 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Myslím si, že autor poslední díl zakončil dobře. Ale tak nějak mi pořád v této trilogii Netesaného trůnu něco chybí a naopak něčeho je tam až příliš. Dlouhé popisy prostředí a různých myšlenek, které mě zaváděly úplně někam jinam mi ve čtení vadily a myslím, že kdyby tam nebyly, výrazně by snížily počet stránek. Oceňuji skvělé zasazení příběhu Gwenny, na který jsem se vždy velmi těšila. A co se týče osudu hlavních postav - no musím říct, že mě to zarazilo a očekávala jsem možná něco trochu jiného.

29.03.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Prostě boží... Pomalu, ale jistě odhalujeme pár tajemství, ale stále je jich tolik, na které bychom chtěli najít odpovědi. Ilan čím dál tím víc riskuje a stává se nebojácnější. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a doufám, že bude co nejdříve. Knihu doporučuji - nezklame.

13.01.2018 5 z 5

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Skvělá trilogie, která čtenáři nabídne sympatické postavy, zákeřné a nevyzpytatelné "záporáky", nespočet emocí a skvělý zážitek z četby. Kdo se ponoří do tohoto fantastického světa obdařených, privilegovaných a poznačených prachmistrů, nebude litovat.

06.01.2018 5 z 5

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

Druhý díl Prachmistrů mě bavil ještě víc než první. Taniela a Ka-poel jsem si strašně oblíbila a hrozně jim fandím. Líbilo se mi, jak autor popisuje bitvy, vůbec jsem se nenudila a dokázala jsem si vše živě představit. Kniha ve mě vyvolala nespočet emocí - strach, napětí, smutek ale i vztek. Knihu doporučuji, určitě se budete dobře bavit.

15.12.2017 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Poslední kniha Havraních kruhů mě nezklamala. Opět jsem přehodnotila své názory na některé postavy, díky novým odhalením. Svět Umpiri byl zajímavý a líbil se mi. Konec byl podle mého očekávání. Knihu doporučuji :)

15.11.2017 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Překvapilo mě, že autorka zvolila až tak moderní svět, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. Kniha nabízí spoustu nových zvratů a záhad. Záměry postav jsou do poslední chvíle nejasné a vy se nemůže rozhodnout, kdo je vlastně ten dobrý. Rimemu a Hirce fandím, protože tvoří skvělý pár a doufám, že si k sobě nakonec najdou cestu.

07.11.2017 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Skvělý příběh, sympatické postavy, napínavý děj. Ódinovo dítě jsem četla jedním dechem. Kniha mi přinesla nespočet pocitů při čtení, a tak to má být. Jen co jsem otočila poslední stránku, hned jsem otvírala další díl, abych se dozvěděla, kam se Hirka dostala a co tam na ni čeká. Doporučuji!!

31.10.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedním slovem - úžasné. Originální svět, plný záhad a zákonů, které obyvatelstvo jasně dodržuje. Ilan je na svůj věk velmi inteligentní a někdy jsem úplně zapomněla, že to vypráví tak malé dítě. Tolik strachu, napětí a nervozity jsem u čtení dlouho nezažila. Všem doporučuji k přečtení, protože já jsem naprosto uchvácená a už se těším na další díl.

10.10.2017 5 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Tak trochu mi připadá, že autor přikládá všem hlavním postavám jistou naivitu. Adare má konečně více prostoru, ale její motivy jsou nejasné a její závěrečný čin snížil moje sympatie k její osobě. Valyn se všechno snaží vzít do vlastních rukou, ale zapomíná na své přátelé z letky. Což mi k němu vůbec nesedlo a navíc jsem čekala, že schopnosti, které získal budou nabírat na síle. Asi nejvíc se mi líbil příběh Keidna, který celý děj oživil. Na scénu přichází nové postavy a tajemné bytosti uvnitř lidské schránky. Celkově byla kniha čtivá, ale popis souboje byl slabý a během četby jsem nepociťovala nějaké napětí nebo strach o hrdiny. I když je celou dobu jasné, kdo za vším stojí, na závěr nás autor opět navnadí na pokračování Netesaného trůnu.

04.10.2017 4 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Musím říct, že jsem velmi mile překvapená. Dílo neobsahuje příliš mnoho magie a osudy hlavních postav jsou dokonce uvěřitelné. Nejvíc se mi líbila postava Valyna, jehož život je plný záhad a nevyzpytatelných situací. Jeho osud mě zajímal nejvíc a věřím, že mě v následující knize ještě hodně překvapí. Druhý v pořadí je Kaden, u kterého se může zdát, že život mnicha bude nudný, ale není tomu tak. A v poslední řadě je to Adare, které autor věnoval velmi málo kapitol, ale v poslední kapitole, bude čtenář velmi překvapen. Knihu doporučuji, velmi dobře se čte, autor všechna cizí slova vysvětlí a děj nabírá na intenzitě, takže vás navnadí na další pokračovaní Netesaného trůnu.

12.08.2017 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Podle mne nejslabší kousek. Začátek byl nezajímavý, autor používá přehnaně moc latinských výrazů. Druhá půlka knihy už byla zajímavější, ale stále mi tam něco chybělo.

05.07.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knihu hodnotím jako čtivou, ale postrádala jsem emoce, které ve mě většinou příběhy vyvolávají a nějaké ty pocity a dojmy, co vám v hlavě zůstanou, když dočtete poslední stránku. Hlavní hrdinové jsou sice děti, ale myslím, že vás překvapí svým chováním a mnohdy jsou lepší než ti dospělí, kteří se jich chtějí zbavit, protože jsou pro společnost zbyteční.

27.05.2017 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Jsem ráda, že jsem se pustila do čtení této trilogie. Závěr knihy se mi líbil a vůbec nejsem zklamaná. Je pravda, že o některých postavách a smyslu jejich počínání stále přemýšlím, ale o to víc jsem ráda, že mi tato kniha zůstane dlouho v hlavě. Už se těším, až se k Vélinovi Al Sornovi opět vrátím a přečtu si znovu jeho příběh.

08.05.2017 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Oproti první knize, kde čtenář sleduje všechno co se děje kolem Vélina, se tady díváme na děj z pohledu čtyř postav + Verniera. Stále nejsou zodpovězeny některé otázky, které si pokládáte již od prvního dílu. Příběh se stává čím dál tím víc napínavější. A některé postavy potká takový osud, který si možná nepřejete.

27.03.2017 5 z 5