Anys8 Anys8 komentáře u knih

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Velmi náročně se kniha četla ale některé dokonale popsané detaily a příběh z ní dělají jednu z povedených knih o koncentračních táborech a životě v období 2. světové války.

05.04.2022 3 z 5

Opuštěná panenka Opuštěná panenka Josef Bor

Knihu bych doporučila těm co se chtějí dozvědět něco víc o Terezínu. Ostatní knihy s touhle tematikou jsou přece jen většinou dějem z velkých koncentračních táboru, tato kniha velmi dobře přiblíží Terezín a život lidí v něm.

11.11.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha má hodně silný příběh. Velice mi vyhovoval styl psaní a přečtená byla opravdu rychle, člověk při čtení stále hledá a doufá v ten nejlepší konec.

22.10.2020 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Velice čtivá kniha, snad lepší než první díl. Líbí se mi způsob jakým je kniha psaná a hlavní námět.

05.07.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velice čtivá kniha, velmi drsný příběh, hodněkrát jsem se až zastavila nad příběhem a musela ty informace vstřebat. Moc doporučuju těm co mají rádi téma druhé světové války zapsané ve čtivém příběhu.

26.05.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha byla zajímavá, dobře se četla ale trošku mě zklamal ten konec, jako kdyby autorka chtěla už knihu rychle ukončit.

29.01.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka nezklamala ale ani nějak extra nenadchla, nejvíce mi vadilo, že čtenář musí listovat zpátky knihou, aby si spojil děj, zbytečně komplikované.

14.03.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem a rozšíří člověku určité pohledy na toto období.

10.02.2019 5 z 5