Any26 Any26 komentáře u knih

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nejúchvatnější knížka jakou jsem snad četla. Od začátku mi přišla neuvěřitelně čtivá a v jejím čtení se mi ani nechtělo přestávat. Do autorovi fantazie jsem se zcela zamilovala. To, co vytvořil v této knize (a jak nádherně to popsal) je neuvěřitelné a moc, moc mě to bavilo. Samozřejmě jsem ne všechno hned pobrala... Ale to si nechám i na další čtení... obzvlášť, když po jejím dočtení jsem dostala chuť ji znovu celou přečíst... a asi to i udělám.
Samotný závěr, ve který to vygradovalo, mě doslova zničil. Velmi nešťastné a smutné...
----------------
Jsem ráda, že jsem se k této knize konečně dopracovala, protože na mém seznamu četby už figuruje hrozně moc dlouho (snad od té doby, kdy nám ji doporučila učitelka na střední).

Takže: rozhodně to není naposledy, co jsem tohle dílo četla a rozhodně to není poslední knížka od Borise Viana, co čtu.

P.S. Za sebe mohu všemi deseti doporučit nejen knížku, ale i film, který je krásně zpracovaný.

16.04.2024 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Mně se povídky Aňi Geislerové moc líbily. Mají své zvláštní kouzlo. Jsou jiné a zajímavé. A líbily se mi všechny. Zkrátka tento styl povídek můžu. V některých momentech mi to přišlo trochu jako povídky J. D. Salingera, (nevím, co mě k tomu vedlo!! ), ale při čtení "Co tě nezabije" jsem si na jeho "Devět povídek" vzpomněla...

13.04.2024 5 z 5

Co by byl chlap bez fousů Co by byl chlap bez fousů Ante Tomić

Svým způsobem to bylo fakt skvělý. Já to brala jako ideální čtení do MHD.

08.04.2024 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Upřímně nechápu proč to má tak nízké hodnocení. Za mě je to vynikající romance, nabitá spousty zajímavých postav, vtipných narážek a dialogů, alkoholu :D, ale i vážných témat. Přesto jde z celé knížky cítit příjemné letní čtení. Autorka příběh dokázala tak nádherně popsat, že cokoliv co hlavní hrdinové dělají/prožívají/popisují, prožíváte taky.

"Počkej tady," vyzval mě Gus. Než jsem stačila zaprotestovat, odešel z pokoje. Naslouchala jsem zvuku jeho kroků na schodišti on se za chvilinku vrátil s lahví whisky.
"Na co to je?" zeptala jsem se.
"Aby se ti neklepala ruka," vysvětlit mi.
"Jako než se střelím do ruky nebo co?"
Gus zvedl oči v sloup a odšrouboval uzávěr. "Než otevřeš ten sejf."
"Kdybysme místo alkoholu pili zelený smoothies, tak bysme byli nesmrtelný."
"Kdybysme místo alkoholu pili zelený smoothies, tak bysme pořád seděli na záchodě a teď by ti to stejně nepomohlo," kontroval Gus.

Takžee jestli si chcete udělat hezký víkend někde na sluníčku s milou knížkou a třeba i dobrým pitím, tak tohle je za mě ideální volba. Mohu doporučit!
(4,5)

08.04.2024 5 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Tahle knížka byla BOŽÍ. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na "Hannin" styl vyprávění, ale naštěstí jsem to pak přestala vnímat a nechala se pohltit dějem. Zcela jsem tomu propadla ve chvíli, kdy přijeli na ranč, kde měla Hanna hrát Jackovu přítelkyni. Od té části jsem tu knížku nemohla odložit.
Velmi milá, vtipná a hlavně pohodová knížka se sympatickými hlavními hrdiny, včetně Jackovy rodiny.
Doporučuji!

03.04.2024 5 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

Neandrtálka našla člověka je bezva pokračování "pletacího klubu", i když první díl se mi možná líbil maličko víc. Přesto jsem se u tohohle dílu naprosto božsky bavila, například "při rozlučce se svobodou ve Vegas" :DD
Na tomto dílu se mi velmi líbila rodinná linka, která byla opravdu hezky a dojemně napsaná. Quinnovi rodiče mě překvapili a potěšili.
Jannie a Quinn byli naprosto úžasní, stejně tak i sekuriťák Dan a všechny naše pletačky.
Já osobně jsem původně druhý díl ani číst nechtěla, protože jsem měla pocit, že je tak trochu zbytečný, ale nakonec jsem se do něj z nějakého neznámého důvodu musela hned pustit a nelituji toho. Jestli jste si zamilovali první díl, druhý díl stojí za to si přečíst.
Hodnocení: 4,5

22.02.2024 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Asi půjdu proti proudu ale za mě byl předchozí díl s Loganem a Grace lepší. I tak, ale nemůžu říct, že by se mi tento díl nelíbil. Celá tahle série je prostě BOŽÍÍÍ.

18.02.2024 4 z 5

Dylan  - 100 písní a fotografií Dylan - 100 písní a fotografií Bob Dylan (p)

Tak tohle je ta nejlepší knížka jakou jsem sehnala v antikvariátu. A ještě za fakt výhodnou cenu. Téhle knížky se naprosto nemůžu nabažit. Náááádherně zpracovaná. Mnoho fotografií. Písničky s noty a akordy. Texty Dylanových majstrštyků, včetně českého překladu. Plus komentáře různých osobností k jednotlivým písničkám. Nečekala bych jak často budu do knížky nahlížet. Pokud sháníte něco, kde najdete texty s noty + akordy Dylanových písní, tak tohle musíte mít. Musím říct, že v tomhle směru je to velmi užitečné.

18.02.2024 5 z 5

Vadí vám chaos v mojí hlavě? Vadí vám chaos v mojí hlavě? Steven Tyler (p)

Uch. Co k tomu napsat. Vlastně jsem po dočtení ani nevěděla jak to hodnotit. No nic zkusím to teď. Kniha je dost egoistická, ale tak na druhou stranu je to autobiografie že... A psal to Steven Tyler že... Týpek, co v sedmnácti napsal 'Dream On' - "svoje dítě"..., žil velmi "veselým" a neřízeným životem atd...
Každopádně to uskakování z jedné myšlenky na druhou mi ani nevadilo. Bylo to svým způsobem čtivé, vtipné a zajímavé. Možná bych to jen trošičku zkrátila. Přečtení každopádně nelituji.

18.02.2024 4 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Zajímavý téma, který se mi asi nějakým způsobem uloží v hlavě. Samotnou knížku však hodnotím jako průměr. Byly tam dobrý a zajímavý pasáže, ale taky části, který podle mě za moc nestály. Znovu bych to nečetla.

18.02.2024 3 z 5

Neandrtálka hledá člověka Neandrtálka hledá člověka Penny Reid

Miluji knížky, co se čtou sami a nemusíte se do nich nutit. A to přesně tahle knížka je. Jak již několik lidí přede mnou zmínilo je to skvělá oddechovka, u které se člověk fakt dobře baví. A když píšu "fakt dobře baví" myslím tím, že se často u čtení směje jak pominutý. Hlavní postavy mi byly od začátku sympatické. Celou knížku jsem přečetla do čtyřiadvaceti hodin, takže opravdu doporučuji, těm kdo si chtějí odpočinout u nenáročného a místy opravdu vtipného příběhu, a chtějí si rychle vrátit chuť do čtení.

18.02.2024 5 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

Panebože, tak to byla jízda. Jestli jsem si myslela, že jsem v prvním díle pochopila Léthé, tak jsem se pekelně mýlila. V druhém díle se nám odkrývá mnohem víc. . .
Autorka nás hned vtáhne - žádný kličkování, žádný pomalý rozjezd či seznamování. Takže bez přečtení prvního dílu by to bylo dost těžký. Děj ubíhá takovou rychlostí, že se nestačíte ani nadechnout.
Líbila se mi promyšlenost, napětí, ta celková myšlenka - odhalování brány, cesta do pekel, a i néúplně uzavřený závěr.
Alex je neuvěřitelně sympatická a stejně tak i Dawesová, Turner i Darlington a jeho nápovědy, respektive hádanky, když byl vězněn.

31.01.2024 5 z 5

Míťova láska Míťova láska Ivan Alexejevič Bunin

No... Co k tomuto napsat Míťu už nikdy více. Nebylo to nejhorší, ale taky to nebylo něco, nad čím bych se rozplývala. Popisy každopádně byly krásné, a když už se tam začalo něco dít, tak to taky nebylo zlé.

P. S. do teď nemůžu pochopit jak tato knížka může mít na DK, tak vysoké hodnocení

27.01.2024 3 z 5

Filosofie moderní písně Filosofie moderní písně Bob Dylan (p)

Filosofie v dylanovském stylu. Co vlastně Dylan popisuje a o čem je ta jeho filosofie?
Krátké kapitolky věnované jedné písničce, kde vám poutavě sděluje nebo spíš popisuje pocity z dané písničky - to co se nám honí hlavou, když ji slyšíme.
Kolikrát nezapomene zmínit další písničky z podobnou tématikou + další postřehy o skladateli, interpretovi atd.
Jak už jsem výše uvedla je to poutavé a čtivé; není to samozřejmě knížka, která by byla hned přečtená.
Doporučuji si na youtube najít playlist k této knížce a písničky si k tomu pouštět.
Další plusové body patří grafické stránce této knížky a i překladu.
Zkrátka moc povedená kniha!

25.01.2024 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Bylo docela těžký proniknout do tohohle světa-prostředí, který nám vytvořila autorka. Složitý a spletitý systém spolků, ale jakmile se do toho dostanete je to jízda. Děj je tak nepředvídatelný, že do poslední chvíle nevíte, co je pravda, a co jsou jen domněnky. Je to kniha nasáklá spoustou temné magie a musí se nechat, že od autorky to bylo vše bravurně vykreslené. Já si jdu hned sehnat druhý díl.

24.01.2024 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Od autorky už jsem teda četla lepší knížky. Námět je to hezký, ale nehýří to tam žádnýma vtipnýma dialogama, ani ničím dalším co by vás popouzelo to číst dál. Jasně, zajímává vás v čem spočívá to prokletí Gallantu, což se mimochodem dozvídáte skoro až na konci, který byl teda z celé knížky nejlepší (ale zároveň i zvláštní), ale to je tak všechno.
U V. Schwab je to za mě podprůměrná knížka. Napsala už lepší.

17.01.2024 3 z 5

Lenochod Jimmy & jeho backup band Lenochod Jimmy & jeho backup band Pavel Bareš

Wau, tohle byl dost ulítlý a bizarní příběh, ale zároveň se mi děsně líbil. I když při "rozuzlení" na festivalu, jsem knihu četla z otevřenou pusou a nevěřila tomu co se děje. Tahle pasáž byla za mě trochu zmatená a zvláštní a mohla by být trošku kratší. Ale celkově knížka byla fakt super, byla nepředvídatelná a zcela jiná oproti ostatním. Líbilo se mi jak se protínal děj z minulosti a ze současnosti.

06.01.2024 4 z 5

Kazišuk Kazišuk Kateřina Chaloupková

Děj je dost přetažený za vlasy, ale na druhou stranu, bavila jsem se u toho bohatě. Takže jako knížka na odpočinek je to skvělý!

23.12.2023 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knížku jsem začala poslouchat na Dvojce, a jak už je zmíněné v komentáři níže, taktéž mě četba naprosto dostala a nemohla jsem vydržet do dalších dílů. Problém ale byl, že knížka byla v knihovně vypůjčená, takže jsem musela s velkou netrpělivostí čekat pokračování na Rozhlase.
Každopádně knížka se mi tak moc líbila, že bych si ji i teď po doposlouchání, nejradši "fyzicky" přečetla. Myslím, že se k ní v budoucnu vrátím.
Samotný příběh, když se k němu zpětně vrátím---uff---no nebylo to nic příjemného, ale za to asi reálného. Musí se nechat, že to bylo moc hezky a kvalitně zpracované.
Víc k ději psát nebudu, bude lepší když si to přečtete či poslechnete :D

14.12.2023 5 z 5

Z pilnosti Z pilnosti Jiří Oulík

Moc, moc bavilo. Jsem ráda, že jsem tuhle knížku ulovila v knihovně v sekci "vyřazeno z fondu - k rozebrání". Opravdu mile mě překvapila!

08.12.2023 5 z 5