antiope antiope komentáře u knih

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Kniha k zamyšlení, chyběla mi ještě jedna kapitola, která by knihu uzavřela.

09.03.2024 4 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Člověk se nevyhne porovnání s Blackoutem, který zůstává autorovou nejlepší knihou. Ale i Chamtivost je napínavá a čtivá kniha, se kterou nesáhnete vedle.

13.03.2022 3 z 5

Hedvábný strom Hedvábný strom Julian Stockwin

Knížka je čtivá, ze zajímavé doby a prostředí. Jen v příběhu bylo moc šťastných náhod, aby byl uvěřitelný.

26.02.2022 4 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Další skvělý příběh v řadě!

21.08.2020 5 z 5

Do pátku bude vaše rodina šťastnější Do pátku bude vaše rodina šťastnější Kevin Leman

Teorie je teorie, ale jak jí zavést do praxe?! Pár tipů si odnáším, nechci být příliš kritický rodič!

11.08.2020 3 z 5

Čistá duše Čistá duše Sylvia Nasar

Některé pasáže jsem hltala, jiné bych nejraději přeskočila.

17.07.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Příběh není tak špatný, ale asi jsem od knihy díky reklamě čekala víc.

17.07.2020 2 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Metodu již znám, tak jsem čekala jen nudnou příručku. Ale omyl! Kniha je velmi čtivá a je pro můj systém plánování přínosem. Pochopila jsem některé další souvislosti, které mi dosud unikaly.

25.06.2020 5 z 5

Introvertův rok Introvertův rok Michaela Chung

Kniha mě nezaujala, nedočetla jsem.

02.06.2020

Kořist Kořist Michael Crichton

Crichton je autor, který si vždy dával práci s přípravou knihy. Vždy měl hodně nastudováno o vědním oboru, o kterém psal. A v jeho knihách je to vidět. Kořist je kniha, od které se od určitého okamžiku už nedokážete zvednout a dočtete jí jedním dechem. "Tento román je zcela smyšlený, ale výzkumné programy, na nichž se zakládá, jsou skutečné."

30.05.2020 5 z 5

Pořádek v pokoji, pokoj v duši Pořádek v pokoji, pokoj v duši Gretchen Rubin

Rychlovka od mé oblíbené autorky. Na to, o jakém tématu kniha je, tak mi jednotlivé myšlenky, rady a postřehy připadaly neuspořádané. Ale opět se nikomu nic nevnucuje. Poznámka pro překladatele: držet se terminologie z dřívějších překladů

17.05.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Když nebudu hodnotit námět, tak mně kniha přišla jako první verze rukopisu, nedotažená, velmi rychle utnutá. I pasáže o matce byly na úrovni dvanáctileté dívky.

08.03.2020 2 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Skvěle napsaný thriller, který je dotažený do konce. Českého čtenáře jistě potěší, že se z části odehrává v Praze a v Českém Krumlově.

09.02.2020 5 z 5

Zvyk není železná košile Zvyk není železná košile Gretchen Rubin

Autorka mě oslovila už knihou Projekt štěstí. Líbí se mi její styl, nikomu nic nevnucuje, nepředkládá jedinou pravdu. Používá příklady a zkušenosti ze svého života, rodiny, přátel i od svých čtenářů. Je to i vtipné a v mnoha případech vidím i sebe. Zařazuji mezi motivační knížky, ke kterým se vrátím.

26.01.2020 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Ač jsem se opět ze začátku ztrácela v množství postav jako u předchozích autorových knih, dávám knížce plný počet hvězd. Kniha se čte sama a téma je hodně děsivé, kdyby šlo o skutečnost.

05.01.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Zajímavý příběh. Lehká četba, možná proto je zařazena kniha pro dospívající ;-) Styl autora mi moc nesedl, přesto mě zajímá jak to bude pokračovat.

10.10.2019 3 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Po slabším třetím dílu této série, dávám čtvrtému plný počet za napínavý příběh na historickém pozadí. Těším se na další knihu.

08.10.2019 5 z 5

Když duben přichází Když duben přichází Jaroslav Foglar

Nejsem už cílová skupina této knihy, tak na mě působí hlavně nostalgie. Když Foglara člověk čte po více jak 25letech holt to vnímá jinak.

22.09.2019 3 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Pozitivní myšlení ano, ale tato kniha byla na mě už příliš. Měla jsem co dělat, abych dočetla.

25.07.2019 2 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Já bych knihu rozdělila na dvě. Propojení dějových linek obou příběhů nebylo tak významné, jak bych čekala a proto byla kniha pro mě zbytečně dlouhá. Trochu nedotažený závěr, nedostala jsem všechny odpovědi na svoje otázky. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a udržela mě u čtení.

27.06.2019 3 z 5