anoti anoti komentáře u knih

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Ilustrace-absolutní nádhera.
Samotný příběh-neurazí.

05.01.2021 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

2/3 jsou neuvěřitelně čtivé.Knížka mi vlastně nedovolila přestat číst, ale ten závěr mi už přišel strašně moc překombinovaný.

04.01.2021 5 z 5

Ignorant Ignorant Nikola Francová

Přiznám se,že první stránky mě moc nenadchli,ALE ono je asi těžké nadchnout člověka, který přečetl STOVKY knížek.Nebylo v tom pro mě nic nového,jiného,překvapivého...ale nakonec mě to strhlo a hltala jsem každou stránku.Knížka podle mě ke konci zbytečně přehrávala,což je škoda.Nebýt těch zbytečných vulgarismů,kterých je co do obsahu přebohatě a s každou další stránkou mi to vadilo víc a víc, dala bych 4hvězdy z pěti...takhle bohužel 3.Ale jinak tleskám.

13.12.2019 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Trošku nudné...zdlouhavé...žádný spád...žádné nadšení.Dávám 3 hvězdy jen kvůli krásnému zpracování a ilustracím.

08.12.2019 3 z 5

V cizím těle V cizím těle Robert Lawrence Stine

Bylo to celé prekombinovane a zmatené TO TEDA JO ;0)..navíc o co tam jde je jasné po pár stránkách. ..

19.04.2017 3 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Nemohla jsem se knížkou prokousat...skoro půlka knihy mě hrozně nebavila...přišlo mi to skoro až přehnaný.Furt se to točilo kolem Angii.Ale!Když jsem se už konečně dostala cca na 200 stránku, tak mě to začalo bavit.I když to bylo vše průhledné a dalo se očekávat co se stane, tak jsem se do toho nakonec začetla.

24.01.2017 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Začátek pro mě byl těžší, trochu zmatený..než jsem si zvykla na jednu postavu, už tam byla druhá a než tam byla zase ta první už jsem se ztrácela...ALE!Stálo za to vytrvat!Kniha mě nakonec pohltila, hltala jsem každou její stránku a nemohla se dočkat rozuzlení.

16.01.2017 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Od knihy jsem čekala něco jiného.Ze série povídek, z kterých se kniha zkládá mě opravdu zaujali jen dvě-tři. ..některé mě přímo i obtěžovalo číst.Připadá mi, že King někdy zachází do takých detailů, až to oddchyluje od toho o co tam vlastně jde-je to záměr?Asi.Povídky celkem moc nemusím, ale od těchto jsem nevím proč očekávala hororovou linii (možná, je to tím, ze je to od mistra Kinga?) a bohužel jsem se nedočkala.

08.01.2017 3 z 5

Jsem ráda, že jsem se zase mohla nechat vtáhnout do světa Harryho Pottera.Všechny díly jsou něco nepřekonatelného.Moc se mi to líbilo a to, že to je psáno tak jak je mi vůbec nevadilo.Čte se to samo.

02.01.2017 5 z 5

Kdo spí v mém hrobě? Kdo spí v mém hrobě? Robert Lawrence Stine

Z čisté nostalgie čtu všechny díly (stopy hrůzy ) a pro srovnání, když mi bylo 12-14let, tak jsem byla nadšená, ale teď, když je mi téměř 30let, už to neni ono...konkrétně tento díl je opravdu spíš pro děti.

02.12.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nechápu, že jsem po knize sáhla, až teď.Byla to velká chyba.Nejdřív jsem do ní chtěla jen tak nahlédnout, abych věděla co mě tak asi čeká a z nahlédnutí jsem jí nakonec přečetla jedním dechem.Vše bez výhrady krásně napsáno.Z osudu Boxera mi bylo strašně smutno... o to víc, že to takhle přesně chodí.

30.11.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha o něčem a o ničem.Ale klobouk dolů..dokázat rozepsat vytažení ryby do jedné knížky si asi zaslouží nějaké ocenění.Mam rada knihy s duševním nádechem či pohlazenim, ale zde jsem se zklamala.

27.11.2016 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Z knihy jsem nadšená.Moc se mi líbila...je velmi čtivá a má spád.Jediné co mi lehce dělalo problém je moc postav :-) ... nevím proč, ale zdálo se mi jich tam mnohem víc než v jiných knihách.Ale to je jen miniaturní detail :-)

13.11.2016 5 z 5

Pokoj její duši Pokoj její duši Wendy Darlenová (p)

Jako horor to rozhodně není :-)...ale má to příběh, má to spád...líbilo se mi to.

26.09.2016 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Poutavě psaný příběh, velmi rozsáhlé, ale až zdlouhavé dílo.Ke konci bohužel již nepříliš zajímavé.Kniha se vyvýjí krásně, pomalu, postupně, ale pak někam vygraduje a ten zbytek mě už nijak nezajímal.

12.08.2016 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Nepochybuji o tom, že kniha má mít nějaký hluboký podtext, který jsem jistě nepochopila a tudíž je mou vinou, že se mi nelíbila..ale nemohu si pomoc.Jen jedna jediná povídka mě zaujala a jedna se dala prostě přečíst, ale ty ostatní mě vyloženě obtěžovali.Jestli lituji pěněz co jsem za knihu dala?Ano.Lituji, protože mi absolutně nic nedala, jen mi vzala nějakou tu hodinku času.Zbytečné popisování detailů, které mě absolutně nezaujali by klidně mohli nahradit poutavé a dobře psané řádky jako dovedou jiní a mnohem lepší autoři.Nechápu, leč bych ráda pochopila všechny ty, co jsou autorem a knihou vůbec, tak nadšeni.

09.08.2016 2 z 5

Chlapec a hvězdy Chlapec a hvězdy Jaroslav Seifert

Milé pohlazení po duši.

05.08.2016

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Nebylo to nic světoborného, ale upřímně -četla jsem už horší. Knihu jsem přečetla asi za 40min.Je to něco na způsob-co budu dnes dělat, jeee napíšu třeba knihu.Občas jsem se pousmala, občas jsem rychle četla dál ,at uz je to za mnou...:0)

02.08.2016 2 z 5

Děsu plný dům Děsu plný dům James Preller

Mám ráda horory, pospíchala jsem a když jsem viděla knížku"hororové příběhy"tak jsem si ji na netu(bohužel)koupila...bohužel jen proto,že je to určeno pro 9-13leté děti.To už mi dávno není, ale když už jsem za ní dala peníze přečetla jsem jí a musím říct,že být mládě, určitě bych si koupila a těšila se na každý další díl těchto povídek.Je to lehké, odpočinkové čtení a i mě se to líbilo :-)

26.07.2016 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn