-Annett- -Annett- komentáře u knih

Nahá před Bohem lásky Nahá před Bohem lásky Markéta Nocourová

Tato kniha je tak strašná, že jsem ji ani nedočetla. Opravdu hrůza

11.10.2018 odpad!

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Neskutečně čtivá oddechovka. Chvílemi jsem si sice říkala "jak to? A tohle proč?" Nicméně i tak se mi knížka velmi líbila a už se těším na další díl.

10.10.2018 5 z 5

Chci si zorganizovat život Chci si zorganizovat život Harriet Griffey

Velice zajímavá kniha s poznatky, které rozhodně chci zkusit v praxi.

29.08.2018 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tento díl je z celé série můj nejoblíbenější. Miluji ho hlavně kvůli soaré, kterého se Gwen a Gideon zúčastní. Vše je tak realistické, že smekám nad autorčiným smyslem pro detail.

08.07.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Série Drahokamy je naprosto úžasná a všechny díly naprosto miluju. Tento díl jsem četla už několikrát a i když se mi velmi líbí, musím uznat, že je ze všech dílů nejslabší. První polovina je táhlá a hodně popisná. Na druhou stranu je to dobrý základ pro zbylé díly. Za sebe knihu doporučuju.

30.06.2018 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Tato kniha je velice čtivá. Ačkoliv příběh nepatří mezi ty nejlepší co jsem kdy četla nedalo se od ní odtrhnout. Hlavně se mi líbily pasáže z pohledu Joshe, jeho postavu jsem měla doopravdy ráda.

27.06.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mne až tolik nebavila, ale líbí se mi její hlubší myšlenka. Navíc je krásným důkazem toho, že ne vždy je všechno tak jak se na první pohled zdá.

23.06.2018 2 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Kniha neurazí ani nenadchne. Některé pasáže opravdu krásné jiné nikoliv. Myslím, že to není kniha po které bych sáhla znovu.

14.06.2018 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Kniha má nádherné ilustrace a nádherný motivující a poučný text pro děti. Myslím, že i když nejsem cílová skupina, tuto knihu si ještě někdy přečtu.

04.06.2018 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Tato kniha mne velmi zaujala, protože je opravdu originální. Kniha je velice čtivá a svět Magonie se mi velmi líbí také. Jsem zvědavá na druhý díl jestli bude taky tak dobrý.

30.05.2018 4 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Příběh knihy mne tolik nezaujal a nemohla jsem se pořádně začíst. Děj začal být zajímavější až s příjezdem Marie a nejlepší částí knihy byly poslední dvě stránky. Bohužel byla kniha celkem zklamání.

08.04.2018 3 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Z knihy jsem lehce rozpačitá. Chvíliemi mne to bavilo, chvílemi nikoliv. Jednání obou hlavních postav jsem občas nechápala a ani smutný konec mne nijak nedojal. Některé verše mi, ale zůstanou v hlavě asi dlouho. Hlavně ten nejznámější:
"Manon je můj osud. Manon je můj osud.
Manon je všecko, co neznal jsem dosud.
Manon je první a poslední můj hřích,
nepoznat Manon, nemiloval bych.
Manon je motýl. Manon je včela.
Manon je růže, hozená do kostela.
Manon je všecko, co neztratí nikdy svůj pel.
Manon je rozum, který mi uletěl!
Manon je dítě. Manon je plavovláska.
Manon je první a poslední má láska.
Manon, ach Manon, Manon z Arrasu!
Manon je moje umřít pro krásu."

26.03.2018 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Agatha Christie je bezpochyby královnou detektivek a u tohoto díla jsem si to jen potvrdila. Naprosto neskutečný příběh, který mi chvílemi naháněl strach. Stále jsem přemýšlela nad tím kdo to byl. A proto jsem závěr knihy přečetla jedním dechem. Opravdu skvěle promyšlený příběh, vřele doporučuji!

31.12.2017 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Tato kniha je velice zvláštní. Nemohu o ní říci, že je vyloženě špatná, ale jednoduše mi nesedla. Na to, že se jedná o tenkou knihu, jsem ji četla poměrně dlouho. Navíc já sama ji četla v době kdy jsem byla nemocná a ta ponurá atmosféra mi opravdu nepomáhala. Asi bych ji dalším čtenářům moc neporučila.

29.12.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tato kniha byla neskutečně čtivá. Nedalo se od ní odtrhnout, ale... Opravdu spousta věcí byla hodně předvídatelná a konec s blížícím se koncem knihy také. Musím vyzdvihnout autorčin styl psaní, ten byl opravdu skvělý, ale i tak se po dočtení nedostavil "wau efekt". Napínavé, oddychové čtení.

09.12.2017 4 z 5

Múza Múza Jessie Burton

Tato kniha mne velice zaujala. Má krásnou obálku a velice zajímavý příběh. Že začátku jsem se obávala dvou dějových linek, ale obavy byly zbytečné. Příběhy se krásně doplňovaly a pomáhaly nám s objevováním pravdy. Je pravdou, že některé zápletky byly průhledné, ale ten konec... Myslela jsem, že vím jak to dopadne, ale tato varianta mne doopravdy nenapadla. Opravdu povedené.

02.12.2017 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Tato kniha mne naprosto nadchla. Je neskutečně čtivá a naprosto nepředvídatelná. Opravdu kniha se mi moc líbila a určitě si ji přečtu znovu.

30.08.2017 5 z 5

Zázrak v plechovce Zázrak v plechovce C. D. Payne

K této knize jsem byla celkem skeptická. Od tohoto autora jsem četla již Nestydaté plavky, které mě nijak nenadchly, a proto jsem mu chtěla dát ještě šanci. Ovšem marně, protože ani tentokrát se nejedlá o skvělou knihu. Je to průměrné oddechové čtení, které mě místy trošičku nudilo.

29.07.2017 3 z 5

Tato kniha se mi hodnotí špatně, protože nejsem zrovna příznivec cestopisů. Některé pasáže byly úžasné jiné zase táhlé a nudné. Kniha není špatná, ale že bych si ji chtěla s nadšením zase přečíst tak to spíš ne.

29.07.2017 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Tato kniha je místy neskutečně vtipná, ale dle mého názoru trochu postrádá takové to kouzlo, že se od ní čtenář nemůže odtrhnout. Takže ano, pobavila jsem se, ale nejsem si jistá, že bych po knize sáhla znovu.

25.06.2017 3 z 5