Anne Leyyd Anne Leyyd komentáře u knih

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Pokračování velmi zdařile navazuje na předchozí knihu a pěkně si DRŽÍ SVOU LAŤKU. Postavy Emmi i Lea za oba díly prochází pěkným vývojem, což čtenář může velmi dobře sledovat a příběh tak působí mnohem reálnějším dojmem.

Vřele vám knihu (i sérii) doporučuji. Kvalitní, oddechové, milé, inteligentní čtení, které vám BUDE MALOVAT ÚSMĚV na tvář ještě dlouho poté, co sérii dočtete.

Nemám co vytknout, a proto je 5 hvězd opravdu právem zasloužených :-)

04.08.2014 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Pokud se vám líbila Bez naděje, NEVÁHEJTE ANI NA OKAMŽIK nad touto knihou. Příběh z Holderovy perspektivy je rovněž zajímavý, poutavý, milý a ano, také bolestný. Závěr vám však poskytne ZADOSTIUČINĚNÍ a věřím, že jeho konec oceníte ještě více než v předchozí knize, protože vám odhalí něco, co asi nikdo z nás nemohl čekat.

Colleen Hoover je prostě mistryně překvapení a to i když se jedná o ten SAMÝ příběh. A už kvůli tomu konci, který byl prostě DOKONALÝ, to stojí za to ;-)

03.08.2014 5 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Velmi zdařilý poslední díl série Zář, jejíž samotný konec mě bohužel zklamal :-( Pokud jste četli předchozí části, pak si ale Zaslíbení nesmíte nechat ujít.

Zklamala mě především spousta nevyužitého potenciálu a možností, které autorka do děje zasadila a následně je nevyužila. Kromě konce jsem si však celou knihu užila, protože jinak byla napsaná opravdu zajímavě, svižně a dobře. MILUJU RAFAELOVU POSTAVU a na jeho hlášky a entrée budu vzpomínat snad pořád :D

Při sečtení kladů a záporů si nemůžu pomoct a (i přes trochu zmrsknutý konec) musím dát 4 hvězdy.

31.07.2014 4 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Ač mám k Tygrovu osudu výhrady (především ke Kelsey a k „bezchybnému“ plněné úkolů), dávám plný počet hvězd. Proč? NEMŮŽU jen tak hodit za hlavu detailní DŘÍČSTVÍ a lásku k příběhu, kterou do každé strany vetkla Colleen Houck. I tento díl byl zajímavý, bohatý na detaily, popisy bojových scén, chrámů, mytických bytostí...

Pokud se vám líbily předchozí díly, rozhodně na tento nezapomeňte. Přimhuřte nad Kelsey všechny oči a užijte si konec, který… se tak nějak k této sérii hodí :-)

A co se týče Kelseyina výběru polštáře? Jsem spokojená ;-) Ten druhý si totiž... nezasloužila ;-)

21.07.2014 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Jakkoliv má Crescendo úderný název, představuje pro mě NEJSLABŠÍ DÍL této série. Pokud se na sérii Zavržený chystáte, počítejte s tím, že tento díl budete číst a skřípat zuby, takže se obrňte trpělivostí. I Fitzpatrick se někdy sekne.

Nořiny trhlo-hystericko-žárlivecké výstupy, Patchova bezpředmětná vyhýbavost a tajnůstkářství jsou příběhu na obtíž a ubírají mu na kvalitě. Konec ale vaše trápení krásně vynahradí, takže vytrvejte! Máte-li tuto sérii rádi, přetrpte to a vězte, že následující díl už stojí za to! ;-)

20.07.2014 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Pokud se vám líbila Bez naděje, NEVÁHEJTE nad touto knihou.

Příběh z Holderovy perspektivy je rovněž zajímavý, poutavý, milý a ano, také bolestný. Závěr vám však poskytne ZADOSTIUČENĚNÍ a věřím, že jeho konec oceníte ještě více než v předchozí knize.

A už kvůli tomu konci to stojí za to ;-)

18.07.2014 5 z 5

Pustina Pustina Moira Young

4 hvězdy, protože oproti předchozímu dílu pro mě byla Pustina značným snížením nastavené laťky. Velkou zásluhu na tom má vypuštění největšího tahouna příběhu - Jacka + poněkud divné začlenění "duchařiny", které podle mě NEMĚLA SMYSL. A celkově příběh posunula do naprosto jiné roviny.

Pokud bude 3. díl lepší, nechám toto hodnocení takto. Pokud ale bude stát za (…), tak asi snížím na 3 hvězdy. Každopádně uvidíme! Nic není ztraceno :-)

Pokud se vám Krvavá cesta líbila, tak Pustinu neopomeňte, třeba se vám bude líbit více než mě.

17.07.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tahle kniha je... prostě... beznadějně krásná a silná...

VŘELE vám ji doporučuji - čtenářům tak od 15 let. Krásný, neotřelý, silný, dojemný, drsný příběh, který může vévodit žánru románů, protože je LIDSKÝ, citlivě napsaný, ale přitom nehraje na city.

Čte se sám, postavy jsou skvěle propracované. Milé dialogy, které nepostrádají logiku a cit a opravdu si je nejde neužívat.

Varování: jak ke knize sednete, sedněte si do co nejpohodlnější polohy - hned tak se od ní totiž nezvednete ;-)

13.07.2014 5 z 5

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Spíše 4 slabší hvězdy. Po nepříliš zdařilém začátku (a TOTÁLNĚ NELOGICKÉMU sednutí Beth na motorku) se příběh začal odvíjet mnohem lépe a v celku si skóre polepšil. Bylo to tedy povedené pokračování série Zář, která určitě není k zahození a za pozornost stojí.

Sérii bych doporučila všem, kteří máte rádi knihy s andělskou tématikou a též vám, kteří jste četli 1. díl a líbil se vám. Začátek se snažte nějak přežít a věřte, že pak už je to lepší. Mnohem ;-)

11.07.2014 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Knihu vám VŘELE doporučuji. I přestože vás nedostane do kolen tak jako Měděný jezdec, musím přiznat, že mám Lenku a Josefa svým způsobem opravdu MNOHEM raději než Taťánu a Alexandra. Možná, že když si to přečtete, pochopíte proč :-)

Krásný smutný příběh, který se vám vryje do paměti už jen proto, že jeho hlavní linie se skutečně stala, že to není fikce. Čímž je pro mě Ztracená manželka ještě mnohem silnější a současně neuvěřitelnější. No řekněte, napadlo by vás to? Že to skončí tak, jak to skončí? Že je to vůbec možné? Upřímně - mě ne. A vidíte, přece to tak je :-)

08.07.2014 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Velice originální, čtivý příběh, který bych zařadila do povinné četby - tak se mi líbil a oslovil mě. Doporučuji především těm z vás, kteří máte rádi dystopie, chystáte se v září na The Giver, rádi u četby přemýšlíte a chcete opravdu POŘÁDNÝ, INTELIGENTNÍ A SILNÝ příběh.

Vím naprosto jistě, že si Dárce přečtu ještě minimálně 1 nebo i 2x, abych pochopila a vstřebala z něj víc, než jsem pochopila a vstřebala po jednom přečtení.

5 zcela naprosto zasloužených hvězd a pokud myslíte, že je příběh pro děti, tak jste na omylu. Naopak - je pro VŠECHNY věkové kategorie.

06.07.2014 5 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Kniha ode mě získala 5 zasloužených hvězd a to i přes nějaké ty nelogičnosti, kterých jsem si při čtení ani nevšímala. Děj je svižný, nikde se nezdržuje a rozhodně nenudí.

Postavy jsou osvěžující a netypické. Romantika, akce, humor, dobrodružství a JACK! Prostě 5 hvězd :-)

Máte-li rádi dystopie, young adult a skousnete drobné chybky, pak si Krvavou cestu užijete.

02.07.2014 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Zavržený se mi VELMI TĚŽKO hodnotí. Pokud bych měla dát hvězdy za čtivost a poutavost, musela bych dát hvězd 5. Pokud bych měla hodnotit příběh jako celek, postavy a zápletku, tak bych snad musela dát jen 2 nebo 3. Takže nakonec knihu hodnotím slabými 4 hvězdami.

Knihu rozhodně DOPORUČUJI jako ODPOČINKOVOU ČETBU, protože na toto je skvělá. Rychle se čte, krásně ubíhá a nenudíte se při ní. Hledáte-li ale „něco víc“, tak po ní nesahejte, protože to „víc“ nedostanete.

29.06.2014 4 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Kniha se VELMI DOBŘE četla, neměla hluchá místa a byla zajímavá. Poskytla mi spoustu námětů k zamyšlení a uvědomění si toho, že… pojem „normální“ je pojem zcela RELATIVNÍ.

4 hvězdy proto, že jsem čekala ještě něco víc, silnější ukotvení příběhu a jeho smysl, bohatější vyprávění. I přesto vám ale knihu doporučuji, zvlášť pro ty z vás, kteří jste se s tématikou psychicky nemocných ještě blíže nesetkali. Pokud vás témata léčeben a lidí s psychickými problémy zajímají, není podle mě lepší kniha na rozjezd.

28.06.2014 4 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Velice slibný námět i děj, který však byl naprosto zdrcen do prachu koncem, který jednoduše celou knihu hodil do příkopu. Pokud by se autor jen trochu více rozepsal a neukončil ho tak STRAŠNĚ otevřeně, dám hvězdy 4 nebo i 5, ale za toto (ukončení) neukončení dávám 3.

Knihu doporučuji milovníkům otevřených konců, kde si 90 % musíte domyslet sami.

07.06.2014 3 z 5

Zajímavý námět to bezesporu byl, ale mě si nezískal. Spousta nedořešených věcí (nejen konec), spousta otázek a nikde odpovědi. Postavy i příběh sám měly potenciál udělat z toho opravdu velmi dobrou knihu, ale pro mě se jim to nepovedlo.

Za sebe tedy knihu doporučuji spíše těm, kteří mají rádi nedořešené prvky, melancholický nádech příběhů a „nemasné neslané“ postavy.

02.06.2014 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Kniha mě bohužel celkově DOST ZKLAMALA :-( , především její první dějová linie (tedy od začátku po stranu 58). Následně se děj i logika začínala zlepšovat a já se opravdu upřímně bavila, takže tímto si příběh polepšil a vážně mě začal bavit.

Nepochopila jsem, proč Kateřina Petrusová musela z hlavní hrdinky udělat takovou dlaždičku, za jejíž slovník by se nestyděl ani hrdina drsného amerického thrilleru. ZBYTEČNÉ A SRÁŽEJÍCÍ hodnotu hrdinky i celé knihy. A pokud by ubylo oné snahy udělat „vtipnou“ každou druhou větu, příběhu by to jedině prospělo.

Takže pokud sečtu klady i zápory, vychází mi z toho 3 zasloužené hvězdy - za druhou další část knihy, u níž jsem se skutečně bavila a stránky hltala.

Na příští knihu Kateřiny Petrusové se i přes toto zklamání moc těším a pevně doufám, že bude lepší.

25.05.2014 3 z 5

Prostě láska Prostě láska Eva Tížková

Zajímavý příběh, který má co říci a obsahuje mnoho námětů k zamyšlení. Doporučila bych ho spíše starším čtenářkám, ačkoliv mám za to, že by se mohl líbit i mužům.

Recenze na blogu: http://zefill.blogspot.com/2014/05/pocatek-proste-laska-recenze-na-knihy.html

22.05.2014 4 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Právě jsem dočetla a jsem NADŠENÁ! Upřímně jsem nečekala, že by kniha s touto obálkou, která je podle mého tedy krapet… no, prostě se mi tak úplně nelíbí, mohla být tak dobrá! Ale opravdu je!

Skvělé čtení. Dobrodružné, akční, napínavé, romantické, vtipné, chytré s náměty k zamyšlení. Autorka rozhodně ukázala, že ví, jak se píše příběh, v němž nic nechybí. Žádné bezduché rozhovory nebo plytký děj či naivní charaktery postav. Perfektní logika scén, důraz na detail, naprosto využitý potenciál všech postav i zápletek děje. Pořád se něco dělo a nebylo to ani chvíli nudné.

Nemám co vytknout, snad jen bych ještě uvítala, kdyby se Tashi s Ramem škorpili trochu víc a déle, ale to asi bude věc názoru :-)

Nejprve jsem chtěla dát hvězdy "jen" 4, ale díky posledním asi 50 stranám to zvedám na 5 hvězd a to naprosto zasloužených + přidávám VŘELÉ DOPORUČENÍ. Kniha, která potěší nejen mladší, ale už i vyzrálejší čtenáře. A klidně bych tuhle knihu doporučila i klukovi :-)

Od Julie Golding si určitě ještě přečtu další knihy, protože tato byla zkrátka SKVĚLÁ!

30.04.2014 5 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Velmi povedený 1. díl série, kterou mám opravdu ráda. Pokud bych ji měla shrnout co nejkratšími slovem, pak by to bylo „milá“. Zář je velmi milá a příjemná četba, která, pokud přijmete její poselství a trošku naivní (říkám trošku, protože v sobě vlastně obsahuje tak nějak utopii) styl uvažování a chování hlavní hrdinky, tak vás jistě nezklame a užijete si ji.

Doporučuji těm, kteří máte rádi young adult, odpočinkovou četbu a nevadí vám odkazy na náboženství v andělském světě. A také těm, kteří se perete za lásku, naději, víru a dovedete si cenit i maličkostí ;-)

Recenze zde: http://zefill.blogspot.com/2014/04/zar-recenze-na-knihu.html

21.04.2014 4 z 5