Anna415 Anna415 komentáře u knih

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Asher Black
Parker S. Huntington
(3/5)

V první řadě děkuji @knihydobrovsky a @kniznizavislaci za poskytnutí recenzního výtisku, velmi si toho vážím

A ve druhé řadě musím hned z kraje říci, že ač je kniha naprostou novinkou, přísahala bych, že jsem něco podobného už četla. Začátek knihy, tak cca do jedné třetiny, mi byl hrozně známý, ale nedokážu říci, o jakou knihu se jednalo.

Nicméně... V celkové rovině musím říci, že se kniha četla pěkně, ale...

Děj nebyl úplně originální, postavy mi místy lezly na nervy a co mi přišlo nejhorší, byla uspěchanost děje. Na jednu stranu je jedna myšlenka hrdinky popisována na dvě stránky, ale v ději jsou poté přeskakovány celé dny, ba i týdny a měsíce... To jsem úplně nepochopila a opravdu mi to trochu vadilo.

Největší problém jsem měla asi s druhou třetinou knihy, ve které se nic nedělo a přiznám se, že mi kniha i pár dní ležela nehnutě na stole. Poslední část to trochu vylepšila, ale zase tu bylo to příšerné spěchání... Zápletka byla celkem pěkně vymyšlená, ale odehrála se snad během svou stránek... Proč? To opravdu působilo velmi nereálně a z děje to tvořilo pouhou pohádku.

A to skoro doslova - na to, že se jedná o dark romanci, tak prakticky nic dark nebylo a nějaké echt scény by člověk taky spočítal na prstech jedné ruky.

Kniha tedy byla spíše příjemně se čtecí oddychovkou, ale na druhý pokus bych po ní asi již nesáhla

Co ale musím nakonec velmi ocenit, tak to byly citáty u každé kapitoly. Ač mě podobné věci v knize většinou ruší, tady mi přišly velmi příhodné a jaksi sofistikované

23.10.2023 2 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Runy osudu
Christina Courtenay
(4,5/5)

V první řadě bych chtěla velmi poděkovat @knihydobrovsky za tento recenzí výtisk a možnost si knihu přečíst.

Když jsem začala knihu číst, neměla jsem prakticky kromě anotace ponětí, do čeho jdu. Od autorky jsem nikdy nic nečetla a i samotný žánr je už delší dobu mimo můj směr zájmu. Ale teď musím upřímně říct, že jsem nesmírně ráda, že jsem do tohoto šla.

Celá kniha se četla velmi dobře, a to bez jediného zádrhele až do samotného konce. Děj se rozběhl hned během prvních stránek a zůstal svižný po celou dobu.

Zázemí, do kterého byl příběh zasazen, se mi velmi líbilo. Bylo velmi zajímavé, aspoň pro mě jako pro historičku, přečíst si knihu zasazenou do devátého století a moci tak procestovat staré obchodní stezky a poznat severské tradice a zvyklosti.

Hlavní hrdinové byli skvělí a nebyl snad ani jeden okamžik, kdy by mi na jejich charakterech něco vadilo.

K čemu bych možná měla malou výhradu a kvůli čemu ubírám půl bodu, tak to je napínavost. Ta mi během celé knihy chyběla a čtenář se určitého napětí dočká až ke konci knihy.

Ale jinak mohu knihu doporučit všemi deseti

05.09.2023 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

V první řadě velmi děkuji @humbook za možnost si tuto knížku přečíst v rámci spolupráce. Dle anotace se mi kniha velmi líbila a těšila jsem se, až si ji přečtu. ️

Začneme postupně:

Prostředí knihy bylo naprosto skvělé a trefilo se mi do vkusu. New York a k tomu muzikálové (hudební) prostředí… wau – záruka úspěchu, ale…

Vážně nevím proč, ale nějak jsem se po celou dobu nemohla do knihy začíst – neptejte se mě proč. Na to, že kniha byla čitelná, děj byl krásný, pozvolný, neokoukatelný… nějak mi to celé nesedlo.

Nechápejte mě špatně – nemám proti knize ani jednu jedinou výtku, ba naopak. Jen mně osobně se zřejmě autorka netrefila do vkusu stylem psaní.

To ale samozřejmě je jen můj pohled na věc a ve srovnání s ostatními čtenáři jsem zřejmě výjimka. Ale což

Pokud bych měla ještě o knize něco říct, tak asi toto:

Hlavní hrdinové byly ňuňu – oba dva.

Vedlejší postavy mi byly taktéž velmi sympatické, až na dvě pubertální postavy z prostředí školy (asi víme, o kom je řeč).

Příběh se odehrával plynule a bez sebemenších zádrhelů.

A o to víc mě mrzí, že mi kniha nesedla.

Nicméně… vy se mým soukromým názorem nenechte nijak odradit – jak jsem psala, v knize samotné já problém žádný nevidím, ba naopak bych ji přirovnala klidně k Moně Kasten… jen ten styl psaní byl u Mony prostě tisíckrát lepší dle mého názoru.

02.09.2022 3 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Na tuto knihu už jste mohli slyšet řadu recenzí, protože to není tak dlouho, co obletěla celý náš knižní svět jako žhavá novinka. A ač probíhalo společné čtení, já jsem se k ní dostala až nyní. A jak se mi kniha líbila?
Zřejmě už jen to, že jsem ji měla přečtenou do dvou dnů je ukazatelem toho, že jsem se u ní rozhodně nenudila. Děj byl pěkný (i když ano, proto přestřelený), postavy příjemné a zápletka... no to bych ani nezmiňovala. Těšila jsem se na nějaký odpovídající závěr, a ono toto. Děj skončil v tom nejlepším a samozřejmě nejnapínavějším okamžiku, co mohl - a já si celou dobu říkala, že kniha je poměrně tenká, ehmmm, už vím proč.
Upřímně ta chemie a dialogy byly úžasné a reálné, všemu jsme věřila, ale... musím říci, že pár poznámek bych měla. Na určitá slovní spojení jsem byla ke konci knihy už celkem alergická - kdo četl, asi tuší, co myslím.
A místy bych hlavní hrdinku profackovala. Nevím proč, ale bytostně mi vadilo, že neměla žádné sebevědomí a důstojnost, a co se jí řeklo, to jednoduše udělala. Trochu tvrdohlavosti a "zabejčenosti" by jí určitě neuškodilo. Možná by to dodalo příběhu na větší reálnosti.
Ale co mi do těď vrtá hlavou je určité časové zařazení. Protože nebýt v textu pár poznámek o mobilech a podobně, nebála bych se děj zařadit do nějakého 19. století, max první poloviny 20. století... odpovídala by tomu "mluva", mravnosti a tak podobně.
Takže to byla asi největší výtka, kterou bych k ději měla... ale jinak se mi kniha líbila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu - nevíte, kdy by mělo být???

19.07.2022 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Toužím po tobě ️
J. T. Geissinger️

Třetí díl série Vzplanutí a ani tento nezklamal. Musím se sice přiznat, že předchozí dva díly jsem vnímala spíše jako průměrné čtivo, které se sice četlo pěkně, ale po delší době jsem si děj již příliš nepamatovala. Zde jsem se obávala něčeho podobného, ale musím upřímně říci, že jsem opravdu velmi mile překvapena.

Kniha Toužím po tobě mi přišla ze všech tří knih jako nejlepší – s nejlepším dějem a nejlépe čtivá.

Ono ano, přiznávám, že se v knize trochu projevily mé osobní tendence tíhnoucí k Itálii a italské nátuře, ale i tak musím říci, že kniha byla jednoduše skvělá.

Děj mi pěkný, neokoukaný a příběh měl spád a krásný sarkastický humor, který dokážu osobně ocenit.

Co bych možná trochu vytkla, tak to bylo občasné jednání hlavních postav – obou! Sem tam mě rozčilovala jejich „podezíravost“ a řekněme neracionální chování… ale zase na druhou stranu si říkám: Bůh ví, jak bych v podobné situaci reagovala já sama.

Celkové hodnocení je tedy nadmíru pozitivní a knihu mohu s naprosto klidným svědomím všem doporučit.️

15.07.2022 5 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Dámy a pánové, tato kniha byla jízda a předčila má očekávání.

První díl byl skvělý a celkem jsem se bála, co autorka provede s druhým dílem. Ale toto jsem nečekala. Opravdu už dlouhou dobu jsem nečetla knihu, která by mě bavila v každé své pasáži a donutila mě smát se, přemýšlet, brečet a cítit zlomené srdce a zoufalost. Exodus to dokázal už od první stránky a nepřestal ani do té poslední.

S ohledem na neprozrazení děje mohu snad jen říci, abyste si knihu jednoznačně pořídili a přečetli. Věřím, že nebudete litovat. Není to typický erotický román, jak se uvádí, ale najdete zde od všeho trochu – erotika, napětí, romantika, zločin...

Všechny hlavní mužské postavy jsem si zamilovala, to snad ani nešlo jinak. O to víc mě zasáhla jedna pasáž v knize, při které jsem nevěděla, jak s ní naložit a trvalo mi dlouho, než jsem se z ní vzpamatovala.

Hlavní hrdinka byla taková 50/50 – občas jsem ji zbožňovala a plně jsem se s ní ztotožňovala, na druhou stranu mě ale rozčilovaly její občasné myšlenkové pochody.

Děj byl plynulý a nikde nedrhl – ač má kniha cca 500 stránek, měla jsem ji přečtenou během chvilky. Autorka opět předvedla svůj úžasný talent a já se nemohu dočkat, až u nás vyjde třetí díl Havraního bratrstva.

Díky Bohu kniha skončila vcelku uzavřeně, takže mohu v klidu spát bez toho, aniž bych přemýšlela, jak to bude dál. Samozřejmě, že mě to zajímá i tak, ale jsem jednoduše ráda, že kniha skončila tak, jak skončila. Toho jsem se po čas čtení bála ze všeho nejvíce – u této autorky totiž očividně nikdy nevíte, co provede a jakým směrem se děj bude ubírat. V tom také vidím kouzlo celé knihy – nikdy nevíte, co se na další straně stane.

Takže mohu s naprosto klidným srdcem doporučit s plným počtem 5 hvězd!

07.07.2022 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Dobře – řeknu to asi takhle: už dlouhou dobu ve mně kniha nevyvolala takto protichůdné názory. Ještě ve druhé třetině jsem byla radikálně přesvědčená, že se mi kniha nelíbí a že se opravdu nutím, abych ji dočetla. Ale pak se něco změnilo. Jakmile se autor vrátil do „současnosti“, text začal být čitelný, procítěný a celkově pěkný. Největší problém jsem měla s dějem z minulosti. Absolutně mi neseděla třetí osoba vyprávění a děj mě kvůli tomu vůbec neoslovil a připadala jsem si, jako bych četla nudné výpisky ze školy... on tohle, ona tamto. Hlavním postavám jsem nevěřila jejich dialogy a celkově mi to přišlo takové studené. Ano, u poslední kapitoly jsem si i pobrečela (dobře, ukápla jen slzička), ale i tak... po druhé bych po této knize dobrovolně zřejmě již nesáhla. Četla jsem i mnoho recenzí podobných té mé a stejně tak srovnání s filmem, který prý je takřka bezchybný. Ten jsem bohužel ještě neviděla, ale díky Bohu mě kniha až tak neodradila, a na film se ráda podívám. A jak to máte vy s touto knihou? Skončil děj podle vás šťastně, nebo smutně?

30.01.2022 2 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

U této knihy jsem si vážně spravila chuť. Oproti předešlé knize, kde by čtenář pořádný děj pohledal (tedy nepohledal), tohle byla opravdu po dlouhé době pěkná, čtivá a velmi oddechová kniha. Čtenář se u ní zasměje, ale pozor, i pobrečí. Nebo tedy alespoň mě slzička kápla v jeden moment. Co se týká hlavních postav, nemám asi co vytknout. Jejich životy jsem jim plně věřila, dialogy i přemýšlení tak akorát, bez vyhraněných náladovostí či jiných hereckých dovedností. Co bych možná v prvních pár kapitolách vytkla, nebo měla alespoň malé poznámky, tak to bylo nevyzpytatelné chování hlavního hrdiny. Nicméně, v průběhu knihy autorka postupně odhaluje jeho životní příběh, a s každou novou informací ho tak čtenář začne více a více chápat. Takže ani toto po přečtení knihy nespatřuji jako úplnou výtku. Kupodivu se musím i přiznat, že jak nesnáším poznámky v knihách, lepíky či ohnuté rohy za účelem zapamatování si určité pasáže, zde jsem (poprvé za svůj život, když nepočítám odbornou literaturu) udělala výjimku a ohnula jeden roh stránky. Jedna pasáž tam totiž byla tak skvělá a motivující, že mi to nedalo a porušila jsem svoje nepsané pravidlo – pro ty, co knihu četli nebo se chystají číst, mluvím o stránce číslo 84. Celkově tedy knihu hodnotím jako velmi zdařilou a rozhodně doporučuji k přečtení.

27.01.2022 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Z knihy jsem úplně nadšená. Oproti Aristokratce, ze které jsem úplně odvázaná nebyla, toto bylo jiné kafe. Od začátku skoro až do konce jsem se nemohla od čtení odtrhnout a upřímně musím říct, že jsem se pěkně bála... Ono to asi bude tím, že jsem ze zámeckého prostředí a určité popisy scén jsou prostě přesné... Vážně klobouk dolů za tak pěknou knihu.

28.09.2021 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Film jsem viděla už před nějakou dobou a hned na první dobrou mě nadchnul. U knihy jsem se trochu bála s ohledem na špatné recenze, které jsem si přečetla, ale... Knihu teď po přečtení řadím mezi jednu ze svým nejoblíbenějších. Příjemný styl psaní, pěkná dějová linka která se mi líbila více než ve filmu, hlavní postavy jsem si oblíbila během prvních stránek. Knihu jsem četla ve slovenštině a osobně musím říct, že mi to vzhledem k prostředí děje přišlo i lepší a jaksi více realistické. Druhý díl už mám objednaný - také ve slovenštině, a nemůžu se dočkat, až budu moci v příběhu pokračovat dále.

16.09.2021 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Příběh samotný byl po celou dobu založený je na sexu a trochu mi až vadilo, že kniha neměla hlubší zápletku. Vím, že podobná literatura nikdy nebude úplně zápletkově a „intelektuálně“ založena, ale i mně osobně tato kniha přišla až přehnaně o ničem...

07.10.2019 1 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Kde asi jen začít… no zřejmě takto: Už dlouhou dobu se mi nestalo, že by mě kniha takto pohltila a odmítala pustit. Celou knihu jsem přečetla během pouhých dvou dnů, a to jen po večerech. Už nějaký ten pátek jsem měla problém, že jsem nemohla dlouhou dobu najít žádnou knihu, která by mě nadchla, a opravdu mě bavilo ji číst dnem i nocí – a nyní jsem ji našla.

19.09.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Knihu jsem sice přečetla během pár dní, ale víte, kde je problém? Upřímně se teď, po těch cca pěti minutách po dočtení nemohu rozhodnout, zda se mi kniha líbila, nebo ne. Asi takhle – velmi se mi líbilo prostředí, do kterého je děj zasazen. Ono upřímně, ono aby se milovnici divadla nelíbilo divadelní prostředí že… atmosféra New Yorku, divadel, a celkově „uměleckého“ života je pro mě vždy velkým lákadlem....

19.09.2019 3 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Ač děj knihy byl poměrně neoriginální, mně se velmi líbil. Jednoduše řečeno mám ráda v knihách sarkasmus, jiskření, pošťuchování a tak podobně, a to vše zajisté spojeno i s řádnou dávkou romantiky. A právě toto vše kniha nabízí na jednom místě. Tempo knihy je skvostné – děj ubíhá tak rychle, že si ani nevšimnete, a konec příběhu se pomalu, ale jistě blíží....

19.09.2019 5 z 5