anko57 anko57 komentáře u knih

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Sekta je napínavá kniha, v níž tušíte další děj, ale pak vás zvrat překvapí. Oswald perfektně ovládá vymývání mozků, je až děsivé, jak ho všichni bezmezně poslouchají. Ač sami žijí v tvrdou prací, hladověním, nedostatkem spánku, jemu zajišťují naprostý životní nadstandart.
Rozhodně doporučuji.

03.12.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Co je pravda, výmysl, lež? Kdo se schovává, kdo hledá? Kde, čí a co je Útočiště? Takhle napsanou knihu jsem snad ještě nečetla a dlouho bude ve mě ještě doznívat. Určitě doporučuji přečíst.

21.09.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na tuto knihu mám velmi rozporuplný názor. Na začátku mě chytla, ale prostředek už pro mě rozvláčný až do konce. Tenhle styl asi není pro mě, ale zkusím se k ní za čas vrátit.

19.09.2020 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha plná lidskosti. Moc se mi líbila. Vřele doporučuji.

17.09.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Nejlepší kniha od této autorky, závěr docela překvapil.

27.05.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Trochu překombinované, první půlka napínavá, ale pak už docela předvídatelná. Ale vcelku nenudí.

17.06.2018 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Na knihu jsem se těšila, ale trochu pro mě zklamání. Při čtení jsem měla pauzy, takže pak nastal problém, znovu se zorientovat v tom množství postav. Jinak prolínání času mi nevadí, ba naopak. Erika se ale dost často chová podivně a že jí k tomu utajování důkazů a pátrání na vlastní pěst pomáhá jiný policista, tak to už mi přijde trochu moc.
Ale to mě od knih této autorky neodradí, těším se na další.

17.06.2018 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Opět super.

02.06.2018 5 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Strhující kniha, která mě opravdu zaujala.

08.05.2018 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé, strašidelné, dvě dějové linie, čtivé. Spisovatelka opět nezklamala, za mě skvělá kniha.

08.05.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Napínavá jako předcházející knihy tohoto autora. Už se těším na další.

31.03.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napínavé, čtivé, špatně se odkládá, když musíte přerušit čtení.

01.03.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

rozvláčné, nuda

01.03.2018 2 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Za mě dobrý, délka mi ani nevadila, hodně kombinací až někdy neuvěřitelné.

27.01.2018 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Strhující kniha, neobvyklé je místo, kde je zasazen děj. Napínavé, až do konce jsem netušila, kdo je vrah. Doporučuji.

01.01.2018 5 z 5

Bestiář Bestiář Robert Masello

Napínavá, čtivá kniha.

01.01.2018 4 z 5

Krev a led Krev a led Robert Masello

Začátek dobrý, napětí a pak předvídatelný děj. Po přečtení Bestiáře jsem se těšila, ale ke konci nuda.

01.01.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Detektivu Fabiánovi Riskovi se rozpadá vztah s manželkou ( proč? to tak nějak vydedukujete v průběhu četby) a tak se s rodinou odstěhují do rodného města a doufají, že se vše urovná. Ale v den jejich příjezdu někdo začne vyvražďovat jeho spolužáky se školy a Fabián je hned zapojen do vyšetřování. Knížka má spád, napětí se stupňuje, hlavně když začne jít o život i Fabiánovi. Když jsem si myslela, že už vím, kdo je pachatelem, v ději nastala změna a zase bylo vše jinak. Napínavé až do konce, i když už je zřejmé, kdo je vrahem, jestě konec není. Kniha mě opravdu uchvátila, určitě tohoto spisovatele přidám do mých oblíbených.

02.12.2017 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Trošku se historických detektivek obávám, ale tenhle spisovatel mě fakt překvapil. Kniha se mi moc líbila, děj byl poučný tak trochu nenápadně, zápletka i konec dobrý. Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

26.11.2017 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Chytlavá kniha s neuvěřitelným příběhem. Ale od zapojení druhého syna už trochu překombinovaná, souhlasím s tím, že příběh měl skončit dříve, konec až moc zamotaný, přesto se těším na další pokračování.

06.11.2017 4 z 5