Anika27 Anika27 komentáře u knih

Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Finito. Dočteno. Všechny díly. Nic jiného nebylo přeloženo. Italsky neumím. Cítím se jako Ricciardi když se dívá na zavřené okenice na protějším domě...

10.03.2023

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Jako divadelní hra - ano, naprosto perfektní. Jako knižní adaptace bohužel ne, ve srovnání s klasickými romány od Agathy spousta věci chyběla.

02.05.2022 3 z 5

Kronika zoufalství a naděje II Kronika zoufalství a naděje II Valtr Komárek

Citace z rozhovoru s panem Komárkem - Moji praví rodiče, Arnošt Berger z Pezinku a Růžena Pisková ze Stupavy, zahynuli v koncentráku.

10.08.2021

Kvadratura pomsty Kvadratura pomsty Pierre Aspeslag

Ale, ale, ale… Co pak se to nám schovává za nepovedenou anotaci?... Ano, klasickým čtenářům česko-anglo-amerických detektivek bude velmi ne po chutí jak prostředí, tak styl, mluva a vztahy účinkujících… Jenže… Dejte si říct :-) Promyšlená, jemná, svěží a vtipná a nadto z Brugg. Rozhodně si dam ještě jeden díl

16.11.2020 4 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Knihu bych zařadila do romanticko-dobrodružného příběhu pro ženy na pozadí historických událostí nikoliv do detektivek. Žánr nepatří do mých oblíbených, ale dávám dvě hvězdy za to, že některé údaje v knize mně donutili vyhledat podrobnější informace a rozšířili mé obzory na poli medicíny a porodnictví.

15.08.2020 2 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Ti, kteří nebudou rozumět pěti slovům na stránce, budou brzo znuděni. Těm, kteří mají sklony k filosofování a depresím, těm nedoporučuji. Výborné, za pět.

26.04.2020 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Tak za mně 3 hvězdy: svižné, poměrně inteligentní a vtipné a povedená grafika. Jinak měla jsem chuť Josefínu místy proplesknout, aby se trochu probrala :-)

06.11.2019 3 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Skvělý počin! Mě zaujaly básničky, ale dcera(4 roky) je nadšená jak z obrázku, tak i z veršů. Bez "Moje maličká" už neusínáme :-)
Malá ochutnávka:
Únavou ti klesla víčka,
Jsi můj malý andílek,
moje zlato, princeznička,
královna všech postýlek.

Že vstáváš za rozednění,
že nechceš nic k snídaní,
sice občas krev mi zpění,
k šílenství mě dohání...

17.10.2019 5 z 5

Muži sobě Muži sobě Zuzana Humpolcová

Krásný dárek, ovšem pro trochu zkušenějšího kuchaře nic nového pod sluncem. Musím ovšem ocenit kapitolu Základní manuál k použití kuchyně a zajímavé tipy a vychytávky.

14.10.2019 4 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Jeden citát: Nevypadá retardovaná - teprve když promluví, tak poznáte, že mluvíte s někým, kdo má sice rozsvíceno, ale není doma.

14.10.2019 4 z 5

Temné mraky Temné mraky Susan Hill

Rozbitá mozaika u které chybí několik dílků. Kdo má rád anglické detektivky může toto dílo s klidem vynechat.

18.09.2019 1 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Paně Erbenovy detektivky jsou kouzelné - v jednu chvíli začínám číst nový příběh, a v druhou konsternovaně zírám na hnusná písmenka KONEC... :-)

23.08.2019 5 z 5

Mount Kodaň Mount Kodaň Kaspar Colling Nielsen

Skvělá schíza na téma "Dnešní svět". Asi bych se i víc smála, kdyby to nebylo tolik k pláči.

15.08.2019 5 z 5

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Cukrkandlový konec ten příběh pohřbil. Škoda - dobrý nápad i styl.

13.08.2019 2 z 5

Klub omylných Klub omylných Jana Moravcová

Potěšilo - rychlé, svižné, vtipné, výborné pointy :-)

30.07.2019 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Je v tom hodně poetiky a filosofie. Jen myslím, že nikdo, kdo nezná Moskevské metro a ruskou mentalitu nemůže to kompletně pochopit. Mně to celkem sedlo (možná to dvouleté studium v Moskvě a děs z moskevského metra :-) )

25.07.2019 3 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Název to vystihuje - příliš dlouhá party... Nápad a la Ghostbusters byl dobrý, ale bylo to toporné, gumový humor a pointy nestaly za řeč.

07.06.2019 2 z 5

Pod vodou Pod vodou James Marrison

Celkem příjemné překvapení. Jen ta minulost detektiva je mi záhadou - k čemu tak složitá biografie, když se pak nevyužije? Nebo bude celá série knih?

18.04.2019 3 z 5

Vzpomínky na vraždu Vzpomínky na vraždu Ray Bradbury (p)

Lahůdka pro milovníky klasické detektivky. Žádné masakry, daktyloskopie a forenzní laboratoře. I když většinou víte, že za vším je zahradník (:-) ), je to skvělé čtení.

05.04.2019 5 z 5

B... jako běs B... jako běs Sue Grafton

Klasická detektivka. Pokud by z toho člověk odečetl kilometry nesouvisejících popisů - byla by z toho pěkné napínavá povídka. Ale nic nebraní tomu, že zkusím ještě něco ze série :-)

02.04.2019 3 z 5