Aniga Aniga komentáře u knih

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Autorka knihy paní Gerritsenová opět nezklamala.
Zase nám naservíruje na stříbrném podnose další případ Jane, Gabriela, Maury a jejich kolegů a my jen hltáme, abychom se co nejdříve dozvěděli, jakým směrem dál bude příběh pokračovat :)
Nemá cenu cokoliv dalšího psát, prostě si knížku přečtěte... a sami uvidíte.

16.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se mi zalíbila nejen obálkou, ale i formou, kterou je zpracována (styl deníku více osob).
Bohužel jsem v ní našla chybku - na str. 189 (vydání první) je Rachel pozvána na zítřek. Na schůzku však dorazí ten samý den večer (chyba překladu nebo je chyba i v originálu??).
Ději jen napomohl fakt, že ani jedna osoba nebyla dá se říct ideální, každá měla své mouchy a problémy, takže bylo pro nás čtenáře zajímavější hádat motiv zmizení "Jess".
Nejvíce na celém příběhu mi však zaujal nápad jízdy vlakem s vytvářením si imaginárního života lidí, které cestou pravidelně pozorujeme.
Ač se příběh krásně četl, za mne je to dneska za 4*.

01.02.2017 4 z 5

Lásky českých královen Lásky českých královen Slávka Poberová

Bohužel tato kniha mi vůbec nezaujala... asi to není můj šálek čaje ani kávy.
Kniha nám popisuje ženy od Libuše po Alžbětu Bavorskou, lásky je tam bohužel pramálo.
V knize spíše najdeme jen holá fakta, kdy se vdaly, kolik měly dětí, kdy umřely.
V poslední kapitole Lesk a bída jsem u Sissi objevila chybku - druhou dceru nemohla porodit v roce 1836 , správně má být 1856.

26.01.2017 2 z 5

Dr. Quinnová - Navždy spolu Dr. Quinnová - Navždy spolu Dorothy Laudan

Čtení na dlouhé zimní večery...
Škoda, mění se doba, ale lidé ne... stále vůči některým lidem budou mít někteří předsudky jen kvůli barvě pleti, aniž by dotyčného více poznali.

08.01.2017 3 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Další velmi zdařilý díl, má opět nevšední zápletku, která nás tentokrát zavede nejen do klášterních zdí.
Nevím, zda někdo "odhalil" vraha v průběhu četby, mne se to každopádně nepovedlo.
Moc pěkný konec (jen mi mrzí, že jako první knihu jsem četla Závěje a tak vím, kam se osudy hlavních hrdinů budou posouvat... škoda).
Nečtěte na přeskáčku, ale po sobě - má to smysl!

04.01.2017 5 z 5

Dr. Quinnová - Co je láska? Dr. Quinnová - Co je láska? Dorothy Laudan

Pěkný příběhy se šťastným koncem.
Knížka se četla velmi snadno.
Škoda, že některé postavy v ní nejsou vykresleny do podrobností, které by se jistě zasloužily.
Seriál bohužel za mne je lepší.

31.12.2016 3 z 5

Dr. Quinnová - Těžká volba Dr. Quinnová - Těžká volba Dorothy Laudan

Příjemné oddychové večerní čtení ke skleničce šampaňského :)
Více bohužel od knihy nečekejte, seriál je mnohem lepší.

29.12.2016 3 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

První díl (Chirurg) jsem zatím nečetla, ale to vůbec nevadilo, čtenář se brzy dostane do děje.
Z této série mám zatím přečtenou knihu "Závěje", ale nyní jsem se zařekla, že budu číst hezky po pořádku po dílech, jak jdou za sebou, neboť to opravdu za to stojí...
Neubráním se přirovnat kvalitu psaní Tess Gerritsenové k Joovi Nesbømu.
Skvělý román, zajímavý od začátku do konce.
Doporučuji.

28.12.2016 5 z 5

Dr. Quinnová - Za hlasem srdce Dr. Quinnová - Za hlasem srdce Dorothy Laudan

Knížka se čte velmi dobře , doporučuji jako odpočinkové čtení pro chvíle pohody.
Bohužel seriál mi přišel mnohem lepší, proto dávám jen tři hvězdičky.

23.12.2016 3 z 5

Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy Dr. Quinnová - Mezi dvěma světy Dorothy Laudan

Knižní podobu příběhu jsem si přečetla již dávno, když byl ještě seriál hitem a dávali jej každý pátek ve 20:00 hod v televizi. ...jak já jsem se vždy těšila na další pokračování :)
Nyní, když po tolika letech, se mi kniha dostala opět do ruky, nemohla jsem odolat.
Bohužel s odstupem času si myslím, že filmové zpracování bylo přeci jen promyšlenější a obsáhlejší i z hlediska úvah, které se v knížce moc nedočkáme.
I přes to vše hodnotím 4*.

22.12.2016 4 z 5

To To Stephen King

Kniha mne bohužel zklamala.
Čekala jsem, že autor nám naservíruje TO takové, že uvěříme, že to není jen psaný smyšlený nereálný příběh, ale vyprávění něčeho naprosto skutečného, co se kdysi stalo v městě Derry.
TO mělo naprosto nereálný základ, což pro mne je veliká škoda.
Některé kapitoly nebyly špatné a četly se skoro samo, do některých jsem se musela vysloveně nutit a dívala jsem se, kolik stran ještě obsahují.
Co mne snad nejvíce šokovalo byla "pomoc" Beverly najít cestu z labyrintu kanálů ... jsem si říkala, no to snad autor nemůže myslet vážně vzhledem k věku dětí.
Rituál Chüd jsem čekala na jiné úrovni.
Kniha pro mne zbytečně dlouhá vzhledem k obsahu.
Za mne bohužel jen tři hvězdičky.

21.12.2016 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Moje první setkání s autorkou paní Tess Gerritsen, které je nezapomenutelné.
I když jsem tím pádem zatím jinou knihu z této série nečetla, nebyl problém se dostat hnedka do "obrazu" postav.
První půlka knihy byla naprosto geniální, běhal mi mráz po zádech z opuštěné Říše věčné blaženosti. Děj se závěrem, který bych nečekala.
Doporučuji. Rozhodně stojí za přečtení.

17.11.2016 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Bohužel jsem měla ten samý problém jako u prvního dílu - nemohla jsem se začíst.
Kniha nebyla špatná, ale bohužel mi nebavila, žádnou postavu jsem si nijak obzvláště neoblíbila... asi to je způsobené tím, že mi dinosauři nezajímají do tak velké míry, abych knihu hltala.

12.11.2016 3 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Přineseš domů knihu = dostaneš balíček
Otevřeš knihu Erebos = spouštíš instalaci DVD
Čteš první kapitoly = rozhoduješ se, zda vstoupíš nebo se vrátíš

Kniha mne naprosto pohltila tím, jak emotivně působí na čtenáře, své hráče.
Upozornění: Měj dostatek času, nelze ji jen tak odložit na potom....
Je to prostě hra, která Tě nutí číst dál a o všem přemýšlet.
Více prozrazovat nebudu, držím se pravidel :o)

16.10.2016 5 z 5

Žhář Žhář Torkil Damhaug

Kniha, která nás neustále drží ve střehu, jak bude děj pokračovat.
Nepředvídatelný příběh jako u Slepé skvrny.
Rozhodně stojí za přečtení (pokud máte rádi severské krimi) i přesto, že se jedná spíše jak již Fravra zmiňoval o psychologický román než kriminálku.
Posledních pár stránek jsem nemohla odložit....
Doporučuji.
(PS: pro mne nejhorší u obou knih bylo pročíst se úvodem - hořící stáj a u Slepé skrvny kočka - tohle prostě nedávám)

13.10.2016 5 z 5

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Ke knize jsem se dostala přes seriál, který nyní běží v televizi (jeho hodnocení není v současné době nic moc, ale mne zase tak zlý nepřijde).
Prvních pět kapitol jsem již viděla zfilmovaných, takže tam mne příběh moc nebavil. Filmaři se opravdu věrně drželi knižního zpracování a tak to bylo vše jak přes kopírák, jako kdybych se znova dívala na obrazovku. Nacházela jsem jen drobné odlišnosti, např. voda z pramene, kde dělníci pracovali při jeho hloubení, byla ve skleničce ve filmu křišťálově průhledná a v knižní podobě bahnitá.
V dalších epizodách však již naplno pracovala má představivost...
Děj začínal nabírat na obrátkách a z mladého dravce Mattoni se postupně stával vážený vládní rada, připouštějí si zrad na svých bližních, kterých se postupně za život dopouštěl.
Zároveň se začíná řadit mezi významné občany města jako byl p. Pupp nebo p. Becher
Úžasně byla sepsána kapitola ve které vzpomíná na cestu do Londýna a jeho týden v "Anglii".
Kniha si zaslouží pět hvězdiček a myslím že zaujme každého, kdo má vztah ke Karlovým Varům. Až se někdy vydám na Malou Versailles, musím se podívat na vilu Mattoni.

"Směkněte, hoši! Jen hloupý člověk se stydí za úctu, kterou cítí k těm úspěšným, neboť jejich úspěch pochází od Boha"

28.09.2016 5 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Kniha, která chytne a nepustí... budete o ní přemýšlet ještě dlouho.
U všech postav p. Thürk znamenitě vykreslil charakter. Vše umocněno tím, že autor sám prošel druhou světovou válkou, kde byl přidělen k německému fašistickému letectvu.
Velmi emotivně na mne zapůsobila kapitola, kde se dozvídáme životní příběh Anny "Sama s tepem svého srdce" a kapitola "Zabili jsme Harmoniku" ... s velkým H ve slově Harmonika.
Nebudu více prozrazovat... stojí za přečtení.

19.09.2016 5 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

V nejlepším se má přestat... a to bohužel platilo i v případě této " Katastrofy", neboť třetí díl bohužel katastrofa opravdu byla.
Musím se jen ptát, proč vlastně Nádherná svatba vznikla?
Co na té knize je tak úžasného kromě samotného začátku "Proč Abby požádala Travise o ruku"?
Neubráním se tomu, že scéna v limuzíně byla jak kdyby ji autorka vzala přes kopírák z Padesáti odstínů šedi.
Hodnocení: Dvě hvězdičky (je mi líto dát jen jednu)

15.09.2016 2 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Ze začátku docela zděšení, zda si mám knihu vůbec přečíst.
Začetla jsem se ale velmi rychle a nešlo přestat :o)
Děj mi bavil, měl spád a nakonec četba byla velmi milé překvapení, i když uznávám, že je psaná pro náctileté.
Mělo to pro mne pár míst, kde jsem se trochu chytala za hlavu ( např. musí vždy někdo z nich řídit auto v podnapilém stavu!? Neudrží opravdu Travis nikdy svůj vztek trochu v sobě a musí se chovat jako psychopat a vše kolem ničit!?)
Konec (Epilog) mi "rozsekal" - z toho důvodu dávám za ****.
(Krásnou katastrofu jsem nečetla, takže jsem netušila děj)

12.09.2016 4 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Kniha zaujala nejen obálkou, ale i zajímavým příběhem, který na mne čekal.
U této knihy mi bohužel zklamala anotace na obalu (začátek příběhu nám prozrazuje do velké části)
Také mi neseděl překlad, některé věty vůbec nedávaly smysl a někdy to bohužel kazilo zážitek s četby... to ovšem není chyba autora.
Za povedený děj s nepředvídeteným koncem - hodnocení 4*.
(PS: určitě si od autora přečtu i Žháře)

09.09.2016 4 z 5