Anidlo Anidlo komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Výborné relaxační čtení, Marušku jsem rovněž sledovala už na blogu a toto ucelené vydání všech článků zahřálo u srdce. Nádherné je i zpracování knihy, už dlouho mne žádná kniha vizuálně nezaujala tolik, jako právě tahle.

02.01.2016 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Neuvěřitelné, co člověk dokáže v extrémních podmínkách. Kniha byla úžasná, otevřela oči a donutila k zamyšlení nad dnešní situací.

21.08.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Nemělo to chybu, po dlouhé době kniha, kterou jsem musela číst téměř bez přestávky :)

17.08.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Po tom, co jsem si tu přečetla tolik spoustu výborných hodnocení, jsem asi očekávala něco jiného. První polovina až 3/4 knihy utahaných, ten zbytek začínal mít nějaký spád, ale to bylo tak všechno.

13.08.2015 3 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Na volné odpoledne je to fajn, ale nemohu říct, že by mne nějaká povídka zaujala natolik, abych si ji pamatovala. Pro mne opět největší zážitek byla ta hra se slovy, jakou umí pan Svěrák dokonale :)

13.08.2015 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Nechala jsem si chvíli po dočtení knihy čas na promyšlení, co ve mne vlastně kniha zanechala. A musím říct, že téměř nic, kromě pocitu, že je to pouze nafouknutá a pravděpodobně uměle stvořená rádoby záhada. Stále ale nevím, co si o ní pořádně myslet, možná časem ještě změním názor, ale zatím spíše průměr.

02.07.2015

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Úžasný zážitek :) Pro milovníky doby Tudorovců rozhodně doporučuji, kniha je velmi čtivá a za celou dobu jsem se nestihla nudit :)

25.06.2015 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Moje první kniha od Kinga. Je velmi čtivá, téma zajímavé :) 4* jen proto, abych měla rezervu pro další knihy od něj.

25.06.2015 4 z 5

Moje první knížka od tohoto autora. Během čtení jsem se několikrát zastavila a nevěděla, co si myslet, i tak je to ale velmi čtivé a knihu jsem musela dočíst. Rozhodně je to knížka zajímavá a v budoucnu se k ní ještě někdy vrátím.

25.06.2015 4 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Po čtení thrillerů a psychologických románů jsem zvolila tuto knihu jako oddechovku a musím říct, že svůj účel splnila skvěle. Je čtivá, postavy sympatické, nicméně námět mi připomíná i spoustu jiných knih, v poslední době je dvojice milionář (miliardář) - chudá dívka tak častá, že už nemůže téměř ničím překvapit. I tak to ale bylo příjemné čtení a časem se možná pustím do dalších dílů :)

25.06.2015 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bohužel musím říct, že jsem očekávala něco úplně jiného. Moc mi nesedí styl autorky, ocenila bych napjatější atmosféru. Té sexuality na mě bylo také příliš, v dnešní době kdy je trh přeplněn erotickými romány je fajn narazit na knížku, která je v tomto ohledu čistá, což bohužel o tomto říci nemůžu. Rozhodně jsem narazila na mnohem lepší knihy. Dvě hvězdičky dávám za neobvyklý příběh a průměrný konec.

19.02.2015 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Fantastická kniha. Od začátku mě vtáhla do děje a pustila až na úplném konci za doprovodu slz.

27.02.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Vtipná knížka pro nenáročné čtení, dá se při ní odreagovat i nasmát. A ke kocourovi si snad nejde nevypěstovat sympatii :)

10.02.2014 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zezačátku jsem si říkala "Jo, super!". Od půlky knihy už jsem se ale začínala nudit a nejednou mě napadla myšlenka, že to prostě zavřu a nedočtu. Nakonec jsem dočetla, ale bohužel to můj zpočátku velice kladný názor srazilo na pouhý průměr.

29.01.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Bohužel asi zatím podle mého názoru nejslabší kniha s profesorem Langdonem. Přišlo mi to hrozně utahané, postavy stále běhají sem a tam a občas se Langdonovi podaří rozluštit hádanku. Občas mě ty "náhody", když profesor rozluštil nečekaně další záhadu až rozesmívali. Bohužel mi nesedlo ani téma, stále jsem měla pocit, že by se tohoto tématu někdo mohl chytit a proměnit jej v realitu. Doufejme, že ne :). Konec byl však překvapivý a asi jako jediná část knihy mě dokázal vtáhnout do děje.

29.01.2014 2 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Velmi zajímavé a poutavé. Knihu jsem měla přečtenou během chvilky. Částečně tabuizované téma je zpracováno dokonale, při čtení mi neustále chodilo na mysl, že hodně věcí je společných i v knize Útěk z tábora 14. A pak ať někdo hájí minulé doby...

27.01.2014 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

O poznání méně zábavná než první díl, bohužel :/

14.01.2014 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha, která potěší a pobaví, občas tečou až slzy smíchu :). Nicméně na to, jak byla vychvalovaná, jsem čekala ještě něco více. Určitě je to však dobrá volba na oddech a relax :)

05.01.2014 4 z 5