AnickaGr AnickaGr komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Knihu jsem měla vypůjčenou z knihovny už před několika lety, ale tehdy jsem ji nepřečetla. Nyní jsem se rozhodla dát knize znovu šanci. A nemohla jsem si pro její čtení vybrat lepší období, než jen několik málo týdnů před porodem, kdy ve mě otázky spojené s rodičovstvím, mateřstvím a ztrátou dítěte vyvolávají mnohem silnější emoce, než by kdy dříve mohly.

Příběh knihy je neuvěřitelně silně vykreslený, stejně tak postavy, které vás můžou místy štvát, ale současně budete všem v jejich pohnutkách a v jejich jednání rozumět, a po celou dobu čtení knihy si budete klást otázky, jak byste se v danou chvíli zachovali vy.

Je škoda, že autorka má na svém kontě jedinou knihu. Tak to však u kvalitních příběhů někdy bývá.

Knížku jsem měla opět vypůjčenou z knihovny, po jejím přečtení nicméně vím, že ji potřebuju mít v i ve své knihovně.

11.11.2022 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Od Símky jsem měla opravdu velká očekávání díky nespočtu doporučení na sociálních sítích. To bylo asi důvodem, proč se u mě takové nadšení jako u většiny čtenářů nekonalo. Téma knížky bylo zajímavé, děj díky autorčinu stylu psaní odsýpal, ale na můj vkus mohla autorka příběh více rozpracovat a jít více do hloubky.
Příběh to byl ale i tak silný a smutný a jednou se k němu určitě vrátím.

15.10.2022 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knihu jsem četla pouze ze zvědavosti a proto, že jsem si na nic chtěla udělat vlastní názor, takže jsem od ní nic neočekávala. Za mě se jedná o průměrnou oddechovku, možná až zbytečně dlouhou. Sice jsem se u některých částí zasmála a pobavila, ale co jsem nemohla překousnout, bylo, jak autorka líčí Veselí jako největší zapadákov a jeho obyvatele jako burany. Mnohem více se mi líbilo, jak líčila život na vesnici Petra Dvořáková v knize Dědina.

24.10.2018 2 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Skvělé zakončení série, která byla naprosto úžasná. Hlavní hrdiny si nejde nezamilovat.
Vyprávění z pohledu muže působí originálně a je natolik vtipně podáno, že se po celou dobu, kdy knihu čtete, usmíváte a nemůžete se ubránit záchvatům smíchu.

16.08.2018 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Vtipná, oddychová letní romantika. Stojí za přečtení.

20.07.2018 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Od knihy jsem toho moc neočekávala a sáhla jsem po ní hlavně ze zvědavosti a taky proto, že skýtala možnost dozvědět se něco více o životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. Vzdělávací funkci splnila, což oceňuji a v tomto směru doporučuji. Je rozhodně přínosné o těchto věcech mluvit a šířit o nich povědomí. Co se ale týče dějové linky, byla poměrně slabá.

10.07.2018 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Skvělé pokračování příběhu s dalšími skvělými postavami, které si člověk nemůže nezamilovat. Vtipné pasáže střídají napínavé, takže knihu nemůžete odložit, dokud nezjistíte, jak to všechno dopadne.

10.07.2018 5 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Stejně jako předchozí dva díly, ani třetí díl série nezklamal. Bylo to oddechové, romantické, ale hlavně vtipné. Matthew byl neskutečný sympaťák a Dee úžasně svá.

06.07.2018 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Krásný příběh s neotřelým tématem, hodnotný nejen co se týče ponaučení, ale také z hlediska jazyka. Kniha navíc obsahuje nádherné ilustrace, které potěší nejen děti, ale i dospělé čtenáře.

04.07.2018 5 z 5

Kostík hledá přátele Kostík hledá přátele Pawel Pawlak

Ačkoli je postava Kostíka a celá kniha milá, rozhodně se neřadí mezi knihy, které nutně potřebujete mít v knihovně. Existuje spousta hodnotnějších, nápaditějších dětských knih o přátelství, které bychom měli dětem číst. Celkově si myslím, že cena knihy ani zdaleka neodpovídá její kvalitě.

04.07.2018 2 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kniha se četla velmi dobře. Za mě byla nepředvídatelná, až do poslední stránky jsem nedokázala odhadnout, jak celý příběh dopadne.
Téma je originální a zajímavé. Rozhodně stojí za přečtení.

01.07.2018 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Taková průměrná oddechovka, rozhodně jsem ale četla lepší a v knihovně ji mít nepotřebuji. Četla se dobře, ačkoli jednání a dialogy postav postrádali logiku. Za to jsem ubrala jednu hvězdičku. Další hvězdička dolů je za přehnaně žárlivého a ochranitelského Travise.

01.07.2018 3 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Jako pozitiva knihy vnímám postavu Tylera, líbil se mi jeho vývoj a to jak dospěl. Posun vpřed jsem očekávala i u postavy Eden, kterého jsem se ale nedočkala. Nechápala jsem její myšlenkové pochody, nad jejím jednáním jsem často kroutila hlavou a místy mi doslova lezla na nervy.
Já osobně bych tímto dílem sérii ukončila, natahovat ji o další knihu a další rok mi přijde zbytečné a zdlouhavé.

17.06.2018 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Spíš 3,5*
Kniha se mi líbila, hlavně kvůli námětu, o kterém by se určitě nemělo mlčet. Jinak ale byla kniha spíše průměrná. Neurazí, ale ani nějak extra nenadchne.

29.05.2018 3 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Kniha mě opravdu mile překvapila, přestože se jedná o odpočinkové čtení, ideální na dovolenou. Splnila všechna očekávání. Slunce, moře, krásní muži, letní láska, prostě romantika.
Jak kniha skončí jsem tušila už od začátku a doufala, že mám pravdu. Takže i když je konec předvídatelný, jsem za něj ráda, protože jinak by to nebylo ono.
Co se týče Janiho, ani trochu se Ellen nedivím...

25.05.2018 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Příjemný historický román se sympatickým hlavním hrdinou. Rozhodně nešlo o klasickou romantiku ve stylu červené knihovny, za což jsem ráda. Přesto mi v knize chybělo více emocí a bylo znát, že ji napsal muž. Co bych knize vytkla, bylo hodně popisných a místy nudných pasáží, zejména na začátku. Nicméně druhá polovina knihy byla o hodně lepší a rozhodně se chystám na další díly a na seriál.

25.05.2018 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tak tohle bylo něco. Stříbrnou labuť jsem přečetla za jeden den, nešlo ji odložit, musela jsem vědět, co bude dál. Autorka dokázala udržet napětí od samého začátku až do konce.
Přiznám se, že jsem občas nechápala chování hlavních hrdinů a vracela se o několik stránek zpátky, jestli jsem to náhodou špatně nepochopila. Hlavně jsem občas kroutila hlavou nad Madisson, která snad ani nemá hrdost.
Přestože jsem byla po dočtení mírně rozpačitá a názor jsem si musela nechat projít hlavou, dávám 5 hvězdiček a netrpělivě očekávám další díl.

25.05.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Příjemné, odpočinkové čtení, ideální, pokud člověk nechce moc přemýšlet. Zároveň se ale nejedná o jen tak nějakou bezduchou romantiku. Oceňuji hlavně to, že autorka do knihy zařadila téma úzkostné poruchy, jelikož takových případů se ve společnosti objevuje čím dál více a mnoho lidí toto téma stále považuje za něco o čem se nemluví. Hlavní hrdinka však není žádná chudinka, naopak statečně bojuje. Rozhodně doporučuji.

18.05.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od knihy jsem měla opravdu velká očekávání, která se bohužel nenaplnila a celkově jsem podle anotace očekávala něco jiného, takže za mě jsem byla trochu zklamaná. Nicméně kniha se četla dobře, téma bylo dobré a originální a místy mě mrazilo. Chybělo mi ale něco, co by mě do děje vtáhlo tak, že bych nedokázala knihu odložit, jen abych se dozvěděla, co bude dál. Ke konci jsem čekala větší napětí a vygradování děje. Už posledních 50 stránek je jasné, jak kniha dopadne.

11.05.2018 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nádherná kniha, rozhodně doporučuji.

10.03.2018 5 z 5