AnettO AnettO komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky se slovy: "Přečti si to, je to fakt dobrý!" Fakt dobrý je ledacos, ale tohle byla bomba taková, že se mi chvílemi zvedal žaludek. Dost mě mrzí, že tohle byla moje první Cartrovka a že jsem začala sérii s Robertem Hunterem zrovna od tohohle dílu. Každopádně tohle bych doporučila jako "must read" každému milovníkovi thrillerů.

30.08.2023 5 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Dlouho, dlouho mi trvalo, než jsem knihu dočetla, ale nebylo to absolutně způsobeno tím, že by byla nudná! Každopádně pokaždé, co jsem měla možnost se v klidu usadit a číst, nechtělo se mi ji odložit. Je fakt, že ve jménech je chaos, ale s tím se u čínského autora a příběhu z Číny musí počítat. Zápletka super, za mě geniálně vymyšleno, škoda jen, že u nás ještě nejsou další díly (nebo jsem je neobjevila) :)

01.02.2022 5 z 5

Nepodstatné záležitosti Nepodstatné záležitosti Paolo Sorrentino

Asi jsem nebyla úplně ta pravá cílová skupina této knihy. Dávám 2 hvězdy, a to za: nápad a spádovost. Rozhodně je to originální kousek, to se musí nechat. Každopádně...co se týče samotných příběhů, byly by i poutavé, ALE. V každém příběhu se objevují prakticky totožné vlastnosti postav a vlastně tak nějak i podobný děj. Buď se jedná o bohatou povrchní osobnost, vyžívající se v sexu a penězích a stýskající si po zlatých starých časech. Případně se jedná o ztracenou existenci, jejíž život "postrádá smysl", ale přesto tíhne k sexu, penězům, případně jakékoliv formě útěku od přítomného okamžiku. Za mě byly zkrátka povídky na jedno brdo a naprosto souhlasím s hodnocením kolegyně Madluska níže. Naopak úplně tak nesouhlasím s názorem, že kniha je o obyčejných lidech...pokud se tedy za obyčejné nepovažují i výstřední existence, o kterých je víceméně každá povídka. Musela jsem se hodně nutit, abych četla dál, a nakonec jsem knihu stejně nedočetla.

04.06.2021 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Bezva napínavé čtení. Jako oddechovku určitě doporučuji! :)

15.01.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Na základě hodnocení jsem čekala opravdu bombu - bohužel bomba se nekonala. Prvních cca 10 kapitol jsem se nedokázala začíst, moc mne kniha nebavila, nezajímal mě konec, ale pak se vše zlomilo a já zhltla zbytek během několika hodin. 4 hvězdy za to počáteční nezaujetí.

14.09.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kniha se jako obvykle skvěle čte, příběh je napínavý a má spád. Rozhodně jsem se tedy nenudila, jak zde někteří píšou, a titul jako oddechové čtení doporučuji!

27.08.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Knížka se skvěle čte, téma je originální a děj napínavý. Jak už někdo psal, některé situace jsou lehce přehnané, každopádně kniha splnila očekávání! :)

27.06.2020 4 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Čekala jsem komedii jako hrom, ale nestalo se. Přesto je kniha skvělá - vtipnou formou podávaný subjektivní názor na pohřební praktiky i historii pohřebnictví. Velmi jsem se bavila a kniha se čte krásně. Donutí zamyslet se nad koloběhem života.

26.05.2020 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Přestože akce se objevila až cca v poslední třetině knihy a do té doby se "nic moc nedělo", kniha se čte skvěle a napínavý děj nutí stále pokračovat. Navíc mám ráda detektivky s tématikou aktuálních problémů, takže za mě paráda!

26.05.2020 5 z 5

Volný pád Volný pád Adam Hamdy

Kyvadlo byla kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem a ještě dlouho po přečtení přemýšlela o reálných hrozbách internetu. Volný pád se však ke Kyvadlu jen velmi ostýchavě přibližuje. Troufnu si říct, že celá první třetina knihy pro mne představovala nezáživné popisy krajin a ne příliš podstatných postav bez nějakého napětí či akce, a proto jsem ji také na půl roku odložila. Neměla jsem však to srdce ji nedočíst a naštěstí druhá polovina byla už výrazně lepší!!!
Přespřílišným popisem se vlastně vyznačuje celá kniha a jak již avizovala kolegyně přede mnou, mohla být kniha o nějakých 200 stránek kratší a pak by se dala s Kyvadlem alespoň trochu srovnávat.

14.08.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Začátek/první třetina trošku předvídatelná a, jak tu již bylo řečeno, s podobným dějem jako v předešlých knihách, ale zbytek opět nezklamal! Především posledních 20 kapitol lítala jedna stránka za druhou a teď mě mrzí, že už jsem ji dočetla. Skvělá!

14.09.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Boží! Dívka v ledu byla TOP! Druhý díl Noční lovec byl skvělý, ale nenadchl mě tolik. S Temnými hlubinami se Bryndza podle mě zase dostal do formy. Příběh napínavý, žádné zdlouhavé popisování, celá kniha jedna velká akce, konec absolutně nepředvídatelný! Prostě pecka! :)

31.08.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po Kyvadle od A. Hamdyho jsem se už možná lehce skepticky pustila do tohoto díla (Kyvadlo pro mě byla bomba). Už po několika kapitolách bylo jasné, že skepse na místě nebyla a kniha byla skvělá! Má spád, děj není lehce předvídatelný, napnutá jsem byla od začátku až do posledních kapitol před odhalením! Přečteno jedním dechem. Doporučuji!

26.05.2018 5 z 5