Anette Abeja Anette Abeja komentáře u knih

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Kniha je bezesporu pro všechny milovníky psů. Doslova na nás dýchá, ocitáme se v příbězích, cítíme spolu s autorkou radost ale i bolest. To vše ještě více umocňuje pokud máme doma svého chlupatého parťáka, který na nás při čtení knihy kouká nevinnýma očkama. Pro citlivější povahy jako já jedno varování - budete nejspíše v určitých pasážích brečet. Jinak rozhodně doporučuji! První knihu od autorky jsem zatím nečetla, to však v nejbližší době změním.

04.12.2019 5 z 5

Účetnictví 2018 Účetnictví 2018 Jitka Mrkosová

Tato kniha je hezky zpracovaná. Je původně vytvořena jako učebnice pro střední školy. Je však dobrou pomůckou pro účetní, kteří si chtějí danou látku zopakovat či proniknout do částí, s nimiž se běžně u svých klientů sice nesetkají, avšak nechtějí ani tak tuto problematiku zapomenout.

01.09.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha je psaná velice poutavě, stránky mizely jako mrknutím oka, akorát mě zmátly vnitřní myšlenkové pochody jednotlivých postav a tudíž mě udivil celkový vývoj děje. Prostě jsem se jako snad všichni čtenáři snažila rozluštit záhadu dříve než v knize, ale autorka mě naprosto zmátla. I když mě to zprvu trošku popudilo, nemohla jsem s čtením knihy přestat. Myslím že přečtu i další autorčinu knihu.

11.07.2018 5 z 5

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Kniha byla velmi příjemná oddechovka, která se dobře četla a určitě bych ji přečtla jedním dechem kdybych nebyla tak unavená :D Byla to moje první čtená kniha od Agathy Christie a určitě si přečtu nějaké další :) A pro mě to byl i zajímavý příběh se zvratem na konci :)

27.01.2017 5 z 5

Mladá můžeš být jen dvakrát Mladá můžeš být jen dvakrát Adena Halpern

Kniha mi přišla úžasná...úplně jsem si představovala jak mohla asi vypadat za mlada, chvílemi jsem se do děje dokonce tak zabrala, že mi přišlo, jak kdybych koukala na film :D Jen mě jistým způsobem chvíli mrzelo, že nemohla zůstat mladá a užít si druhý život, s mužem, který by pro ni hned jak ji poznal, udělal vše...za mě palec nahoru a víc takových knih!

26.11.2016 5 z 5

Spolek osamělých srdcí Spolek osamělých srdcí Ladislav Pecháček

Kniha je pro mě tak zvláštní, že jsem ji asi po 50 stránkách odložila. Kdyby děje nepřeskakovaly sem a tam po takových krátkých útržcích, tak budiž, ale takto ne. Když už se autorovi líbily tyto krátké děje, které někde objevil, měl je sám dopracovat do nějaké podoby nebo si je prostě číst sám doma. Pro mne úplně zbytečná kniha. Zajímal by mě ten člověk, který tuto knihu dal do tisku.

18.11.2016 1 z 5

Ocelové léto Ocelové léto Silvia Avallone

Kniha byla zajímavá, docela mě překvapil její konec - Alessia mi bylo prostě líto.

16.11.2016 4 z 5

Zkouška dítětem Zkouška dítětem Emily Giffin

Mně osobně se kniha líbila, asi je to pro podobný zádrhel v mém životě, jen s horším koncem. Už od začátku jsem doufala, že se nakonec Claudie k Benovi vrátí, bylo patrné že oběma na sobě velmi záleží a kvůli jednomu odlišnému názoru (ostatně docela důležitého, kde nejdou dělat kompromisy) o sebe málem navždy přišli.

22.10.2016 5 z 5

Smečka Smečka Emily Carmichael

Nejdříve jsem myslela že mě kniha ani bavit nebude když příběh začínal v prostředí závodů agility, kterým jsem moc nerozuměla.... Ale dala jsem knize druhou šanci a jsem za to ráda...miluju psy a mám ráda šťastné konce, takže tento příběh byl jak dělaný pro mě. Asi k tomu také přispěl fakt, že Cole mi připomínal mého přítele když jsme se poznávali. Těšila jsem se na každou chvíli kdy budu moci zase usednout k této knize a na chvíli "vypnout".

01.10.2016 5 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Knihu jsem si půjčila s tím, že to bude třeba nějaký vtipný odpočinkový kousek. Po několika stránkách jsem však knížku odložila, protože mě absolutně ničím neoslovila.

19.09.2016 2 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Ze začátku mi kniha nepřipadala jako nic extra - prostě snaha o vyprávění z budoucnosti, jen ne v tom nejlepším světle. Ale dala jsem tomu druhou šanci a konec jsem hltala stranu za stranou, abych se dozvěděla, jak přesně bude zápletka pokračovat. Fandila jsem Nailerovi, aby se nedostal zpět k rozebíračům, jak to v jednu chvíli vypadalo, a aby konečně poznal také lepší stránku života.

28.08.2016 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Příběh byl zajímavý, trochu mi připomněl dnešní dobu s tím, jak se čím dál tím víc lidí seznamuje - ne tváří v tvář, ale třeba přes internet. V knize byla lepší verze takového seznámení, alespoň mně to tak připadá. Přemýšlím, jestli by se něco takového mohlo stát ve skutečnosti - to, že by se dva neznámí lidé pomocí zápisníku/knihy seznámili a to bez toho, aniž by měl jeden z nich jakékoliv postranní úmysly.

12.08.2016 5 z 5

Jed Jed Fiona Paul

Po tom co jsem si zde přečetla kritiku na tuto knihu, jsem neoplývala již takovým nadšením, jako když jsem si knihu vybírala. Avšak to se hned vzápětí vrátilo, když jsem ji začala číst. Kniha se mi líbila a to hned z několika hledisek: Prvním bylo místo konání, které je (aspoň pro mne) "neohrané" v ostatních podobných knihách. Druhým jsou nečekané události, nebo někdo je může nazvat též zvraty. Třetím je pak samotný příběh, díky kterému si půjdu hned v nejbližší době pro dašlí díl od této autorky, abych mohla sledovat další vývoj. Takže doporučuji!

18.07.2016 5 z 5

A co když jsem blázen? A co když jsem blázen? Karen Harrington

Je to taková oddechovka. Je pravda, že jsem od knihy očekávala víc, ale vzhledem k tomu, že je to kniha pro 11 leté děti, tak to byla asi dost přehnaná představa.

10.06.2016 4 z 5

Hra lží: Nikdy v životě Hra lží: Nikdy v životě Sara Shepard

Netřeba komentovat každý díl této série, běžím pro další díl a hádám dál! :))

16.02.2016 5 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Je to taková oddechová knížka, která nutí člověka přemýšlet jak se co asi stalo a jen díky tomu, že knihu čte dál, se dozvídá další a další indicie, které mu mohou pomoct, aby záhadu rozluštil dříve, než se tak stane v samotném ději. Mám takovéhle knížky ráda, kde není úplně od začátku jasné co se stane, děj se všemožně zaplete, aby to neměl čtenář tak jednoduché. Těším se na další díly této série a jistě přečtu i předchozí sérii od stejné autorky s názvem "Roztomilé malé lhářky".

05.02.2016 5 z 5

Zápisky začínající řidičky Zápisky začínající řidičky Barbora Šustrová

Očekávala jsem, že kniha bude propracovanější..v knize mě zaujalo jen pár vtipných pasáží a některé pasáže mi připadaly dokonce jen jako zaplňování místa v knize.

21.06.2015 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Kniha se mi velmi líbila, netrpělivě jsem s každou další kapitolou očekávala, co se v ději změní, jak se posune dál :) i když se mi hlavě promítnul jistý scénář toho, jak by příběh mohl pokračovat, tak se snad nikdy nestalo tak, jak jsem si přesně myslela :D

15.03.2015 5 z 5

Zpověď Zpověď Héléne Gremillon

Kniha se mi docela líbila, ale co bych vytkla je občas trochu chaotizující skákání v příběhu z místa na místo, od osoby k osobě...místy jsem se v příběhu ztrácela a musela přemýšlet, kde se aktuálně v příběhu vlastně nacházím :)

27.02.2015 4 z 5

Školka pro štěňata Školka pro štěňata Celina Del Amo

V knize bylo asi díky staršímu vydání pár chybných informací jako například to, že psi do ZOO v ČR nesmějí - což není pravda :) jinak mi občas vysvětlení pro naučení psa některým povelům přišlo trochu chaotické :)

19.02.2015 4 z 5