anetinkalan anetinkalan komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak tohle byla nádhera! Knihu jsem úplně zhltla. Je rozhodně určena pro romantiky a milovníky právě takových knih, kdy sice víme, jak to dopadne, ale nejdůležitější je, jak se k tomu hlavní hrdina dopracuje. Hlavní hrdinka někdy působila naivně a trochu nemyšleně, ale jak by mohla být jiná, když vyrůstá v bohaté rodině. Za mě krásný příběh, zasazený do krásného prostředí knihovny a moc se mi líbily i děje a životy vedlejších postav, se kterými jsme se během čtení seznámili.

02.04.2024 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Úplně mi tam chyběl nějaký pořádný děj nebo zápletka. Bylo to jen vyprávění spousty příběhu a vtipných příhod.

31.03.2024 1 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Knížku jsem začala číst docela dávno, ale tak v půlce čtení jsem se přes ní nemohla prokousat. Na jednu stranu člověk i věděl, jak to musí skončit. Nakonec jsem se k dočtení dokopala a musím říct, že konec knihy byl naprostá pecka. Čtivý, plný zvratů a něžností. Škoda, že to nenastalo trochu dříve a autorka se nevěnovala trochu méně politické omáčce okolo. :)

04.11.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Hrozně jsem se teď zažrala do těchto LGBTQ+ knížek a témat. Kniha o Henrym a Alexovi mi přišla ze začátku parádní, čtivá, nahlédnout do jejich životů a pod pokličku vyšší vrstvy bylo zajímavé a peprné. Ovšem někdy v půlce knihy jsem měla krizi. Dost se to opakovalo a bylo to za mě zbytečně natahované. Trochu nepřekvapivý konec je ovšem u této slaďárny nutnost, takže jsem byla ve výsledku spokojená. Knihu doporučuju, jen klidně přeskočte pár kapitol. :D Dá se to i tak.

10.04.2023 4 z 5

Případ zlověstných kytic Případ zlověstných kytic Nancy Springer

Tento díl zatím nejlepší. Ovšem pokud někdo bude číst kvůli filmům na Netflixu, tak příběh je úplně jiný a nic neočekávejte.

08.04.2023 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Za mě taková fakt oddechovka. Při některých scénách jsem se celkem smála. Asi také proto, že jsem v tom viděla sebe a přítele. Ale občas to bylo moc nucené a z některých scén jsem měla vyloženě depku.

14.08.2022 4 z 5

Brumbálova tajemství: Filmová magie Brumbálova tajemství: Filmová magie Jody Revenson

Krásná kniha plná obrázku a detailů, kterých si člověk ve filmu hned nevšimne.

27.07.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Opravdu jízda emocí. Knížka se mi na začátku moc líbila. Asi v půlce knihy už jsem byla na Noru vážně naštvaná a ke konci jsem samozřejmě brečela. Je to sice trochu lehčí a předvídatelné, ale člověk se celkem uvědomí, že nemá cenu plýtvat drahocenným časem, který tu máme.

12.07.2022 5 z 5

Smutné, ale zároveň krásné.

09.06.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížku jsem Teda poslouchala jako audio a nemohla jsem to vypnout. Celou dobu jsem hltalakazde slovo. Bylo to vtipné, byla tam láska, zápletka i trochu drama. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

08.06.2022

Vietnamská kuchyně – Lehce a hravě s Vietem Vietnamská kuchyně – Lehce a hravě s Vietem Viet Anh Doan

Moc dobrý recepty

04.04.2022 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Oddychovka.

17.03.2022 5 z 5

Bubáci pro všední den Bubáci pro všední den Karel Michal (p)

Pěkné, krátké a opravdu k zamyšlení.

09.10.2018 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Bylo fajn, znovu si připomenout, jak to bylo na začátku a podívat se na to z pohledu muže dominanta. I když na vyprávění z pohledu Anastazie to rozhodně nemá. Čekala jsem od toho možná trochu víc odhalení.

26.08.2018 4 z 5

Uchovej si svůj sen Uchovej si svůj sen Barbara Taylor Bradford

Trochu slabší než první díl, ale přesto krásné čtení. Knihy od Bradfordové mám moc ráda.

Zámožná žena Zámožná žena Barbara Taylor Bradford

Krásný typický román typu řeka. Trošku složitější se vyznat v postavách a občas dost předvídatelné a až moc optimistické. Ale jako odpočinkové čtení super :)

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

První kniha z docela zábavné a čtivé trilogie. První kniha, tedy tato, se mi líbila asi nejvíce. Poté bylo pokračování trochu nucené. Ale nemůžu než přiznat, že jsem si hlavní hrdinku zamilovala a trochu ji záviděla. :)

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

I když je kniha plná sáhodlouhých popisů, tak se čte rychle a je opravdu zábavná. Jules Verne mě zatím nezklamal.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Odpočinková kniha. Líbila se mi, i když jsem od ní asi čekala víc. Jinak mě moc bavilo, jak se postavy prolínaly. Předvídatelný happyend jako bonus :D

26.07.2018 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Přečetla jsem tu knihu prakticky jen kvůli výzvě 2018, ale tato kniha mě naprosto dostala. Jsem ráda, že jsem se dík výzvě dostala ke Sparksovi. Ke konci jsem samozřejmě brečela a knihu jsem přečetla jedním dechem za pár dní. Doporučuji.

17.07.2018 5 z 5