Aneta1108 Aneta1108 komentáře u knih

Scarlatina: Zesnulá kuchařka Scarlatina: Zesnulá kuchařka Ledicia Costas

Tato kniha je ideální pro kluky okolo 10 let, kteří nejsou velkými čtenáři. Vybraná témata (podsvětí, automobilové závody, dinosauři) zaujmou zvláště děti, které nebaví klasické dobrodružné příběhy. Ze začátku jsem měla obavy, zda téma vaření nebude příliš holčičí. Samotný hrdina však říká, že velcí šéfkuchaři jsou právě muži a celý děj knihy je vytvořený právě tak, aby děti k této činnosti vedl zábavnou formou.

Velmi oceňuji zpracování, které je obohaceno o krásné ilustrace a recepty, které jdou opravdu připravit. Nudit se u této knihy nikdo určitě nebude, jelikož je opravdu nabytá akcí a humorem. Dokonce i já sama jsem se smála nahlas. Musím ale upozornit na občasný výskyt slov, která nejsou úplně spisovná (pro děti možná až vulgární - např. přezdívka Přizdichcáč) a téma smrti, které nemusí být příjemné, pokud si dítě prochází těžším obdobím.

29.01.2023 4 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

Knihu jsem poslouchala v audio verzi, která dopomohla k lepšímu hodnocení této knihy. Hlas Jitky Ježkové mám velmi ráda a Jan Maxián v povídce Opilej Emou byl perfektní, jelikož navodil atmosféru, u které jsem se opravdu zasmála. Nejvíc se mi líbila povídka od Petry Soukupové (láska není jen o vzhledu), Marka Epsteina (velmi smutná povídka, kde si člověk uvědomí, jak vážné mohou být jisté činy) a Borise Dočekala (osobní příběh autora, velmi milá povídka na závěr).

Ani jedna povídka pro mne nebyla vyloženě zklamání a každá něco předala. Velmi doporučuji právě jako audioknihu.

17.01.2023 4 z 5