anelise anelise komentáře u knih

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Tahle knížka se mi moc líbila. Bylo to příjemné oddechové čtení. Děj hezky a nenáročně plynul a skoro všechny postavy jsem si oblíbila. Nejvíce se mi asi zalíbili Lennon a Zorie. Knížka byla velmi originální a prostředí kempu bylo velmi pěkné. Knihu hodnotím velmi kladně a dávám zasloužené 4/5.

01.01.2022 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

U téhle knížky jsem měla velmi vysoké očekávání, jelikož jsem ji viděla úplně všude na sociálních sítích. Tak jsem si řekla, že si ji přidám do seznamu čtení. A když jsem ji uviděla v knihovně, hned jsem si ji vzala domů.
Děj: Ze začátku mi kniha přišla trošku pomalá, co se děje týče, ale potom se to hezky rozjelo. Moc se mi líbily smsky mezi Alexem a Henrym a e-maily byly taky super do té doby, než se staly moc dlouhými. Vztah Alexe a Henryho byl moc hezký a prostředí odehrávání příběhu bylo zase něco nového. Taky jsem se mockrát nasmála při čtení popichování mezi A a H, takže to je určitě plusový bod.
Postavy: Moji nejoblíbenější postavou byl samozřejmě Alex, protože ty jeho poznámky byly fakt něco :D. Překvapivě jsem si oblíbila i všechny ostatní vedlejší postavy.
Této knize bych nejradši dala 4,5 hvězdičky, ale jelikož to tu nejde, přikládáním se ke 4. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst nějakou LGBT+ oddechovku.

15.11.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak takhle kniha mě úplně nadchla! Začneme u hlavní hrdinky. Hlavní hrdinka Tierney Jamesová mě neskutečně zaujala hned ze začátku. Obvykle nemám ráda postavy typu "I'm not like other girls" (překlad: nejsem jako ostatní holky), ale zrovna u této postavy mi to přišlo nějakým způsobem správné, že se hrdinka takhle chovala. Gertrůda byla ze začátku velmi tajemná, ale hned jsem si ji oblíbila. Postava Michaela se mi taky líbila. Knížka mě vytáhla z čtecího bloku a určitě doporučuji.

11.11.2021 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Tak tohle bylo velmi pěkné počtení :). Jako první jsem zkoula teda film, ale i přes to mě knížka v mnoha ohledech mile překvapila. Do knížky se mi upřímně poprvé moc nechtělo, jelikož čtu spíš fantasy, ale překonala jsem se a nelituji. A tak teda po přečtení knihy musím říct, že byla lepší. Postavy se mi líbily a přirostly mi k srdci mnohem více než v případě filmu. Mojí nejoblíbenější postavou byla asi Kitty, ale Lara Jean byla blízko. U kluků to byl asi Josh ( já vím, kontroverzní) :D. Celkově knihu hodnotím kladně a všem doporučuji si jí přečíst!

11.11.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tak tahle knížka se mi moc líbila. Byl to moc zajímavý a originální námět, vyprávět příběh z perspektivy Popelčiny nevlastní sestry. V tomhle příběhu jsem si překvapivě více oblíbila Isabellu a Octavii. Bylo to moc hezké takhle vidět, že ne vždycky jsou věci tak růžové, jak se na první pohled zdá a že člověk se většinou nestane zlým sám od sebe. Ubírám jednu hvězdičku, protože se mi moc nelíbilo psaní pohledů na věc ostatních postav. Jinak ale moc doporučuji a kniha se řadí mezi mé oblíbené retellings.

24.10.2021 4 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Tahle knížka byla moje druhá ze série Ikony DC a musím přiznat, že se mi líbila více než Wonder Woman. I když u filmů Batman nepatří mezi moje oblíbené postavy, knížka mě velice mile překvapila. Hlavní hrdina Bruce byl sympatický, u Madeleine se mi líbila celá ta její tajemnost a ostatně i další postavy byly moc hezky napsané. Děj byl zajímavý a hezky ubíhal. Pokud máte rádi takové hrdiny, tak určitě doporučuji si knihu přečíst. Hodnotím 4, 5/10.

13.10.2021 5 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Tahle knížka byla jedno velké WOW! Moc jsem se na ní těšila a hned, jak jsem ji uviděla v knihkupectví, tak jsem si ji vzala. Obecně miluju nadpřirozeno, takže jsem byla velmi natěšená na démony, které se v knize vyskytují. A nápad se zaklínačem byl taky boží. I když mi hlavní hrdinka (na to, že je jí sedmnáct) přišla trošku hloupoučká, knize to nijak nevadilo. Nejvíc mě teda dostal ten konec, protože CO TO SAKRA?! No nic, nezbývá si teda počkat do druhého dílu na pokračování, protože jsem strašně napjatá, jak to dopadne. Rozhodně hodnotím 5/5.

17.09.2021 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Ke knížce jsem se dostala díky autorce, od které jsem již přečetla sérii Griša a knížku Devátý spolek. A jelikož mám Wonder Woman obecně ráda jako postavu a zamilovala jsem si filmy, řekla jsem si, proč tuto knížku nezkusit. Ze začátku chvilku trvalo, než jsem se dostala do děje, ale po chvíli už děj začal hezky odsýpat. Příběh byl zajímavý, a i když mi postavy (včetně Diany) připadaly děsně naivní a otravné, knížka se mi moc líbila. Nejlepší mi asi připadal velký plot twist ke konci knihy. Velký palec nahoru patří taky obsažené řecké mytologii, která mě hodně zaujala. Hodnotím 4/5 a za mě rozhodně doporučuji!

16.09.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Ke knížce jsem se dostala díky povinné četbě do školy. Musím uznat, že to pro mě zrovna nebyla nijak zábavná knížka, jelikož to nepatří k typu knížek, které čtu. I tak to ale nebylo zas tak špatné a hodnotím 2/5.

15.09.2021 2 z 5

Čaj s kapkou jedu Čaj s kapkou jedu Robin Stevens

Tahle knížka se mi moc líbila. Četla jsem ji teda jako třetí v pořadí od tohoto autora (předtím jsem četla Záhadu Zamčeného kupé a Zločin slečnám nesluší) a i přesto, že mě moc bavila, mi nepřipadala tak dobrá jako první díl. Vraha jsem odhadla v polovině knížky, jelikož tam bylo méně postav než v prvním díle. I tak to ale bylo příjemné čtení a moc doporučuji!

29.08.2021 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Úžasná knížka! Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě knížka bude bavit, ale nakonec se ukázalo, že moje obavy byly zbytečné. Moc se mi líbil styl psaní i hlavní postavy. Děj krásně ubýval a byl nepředvídatelný. Dávám 5 hvězd, protože ta knížka byla fakt úžasná a všem doporučuji!

24.08.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tuhle knížku jsem se rozhodla přečíst kvůli pěkným recenzím a kvůli filmu. Byla hodnocena velmi kladně, a právě proto, mě překvapil fakt, že se mi moc nelíbila. Nebylo to špatné, ale občas to bylo nudné, zdálo se mi, že se děj strašně rychle posouvá. Hlavní hrdinové mě nějak neokouzlili, a i přesto, že konec byl smutný, ve mně nic nezanechal. Dávám 3 hvězdy, jelikož se to dalo číst, ale nevím, jestli bych si to přečetla znovu.

24.08.2021 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tahle knížka se mi moc líbila. Hlavní hrdina byl super a hlavní hrdinka byla taky fajn. Děj knihy byl originální a nenudil mě. Byla to trošku odlišná fantasy, než které většinou čtu, ale myslím, že zrovna v tomhle případě to bylo dobře.

24.08.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tahle knížka byla úplně úžasná! Moc mě bavil originální nápad celé knížky, worldbuilding byl skvěle zpracován, a i hlavní postavy se mi líbily.

27.06.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Bavil mě děj, hlavní postavy byly super, i když se občas někdo choval strašně otravně. Trošku mi vadil název království Uhlíkov, jelikož to bylo trošku moc pohádkové a do příběhu se to nehodilo. Z postav mi na začátku připadal nejvíce sympatický Grey a přála jsem si, aby skončil s Harper, ale jelikož je to retelling na Krásku a Zvíře, tak už bylo celkem jasné, že skončí s princem Rhenem. Těším se na druhý díl, protože jsem zvědavá, co se dál stane. Za mě průměrná YA fantasy.

27.05.2021 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Tahle knížka mě neskutečně nudila. Bavilo mě snad jen posledních 50 stránek. Knížka mi připadala strašně nepřehledná a vadilo mi tam skákání v čase. Postavy mě nějak zvlášť neoslovili, nejradši jsem měla ducha Northa. Tři hvězdičky dávám za originální příběh, posledních 50 stránek a za již zmíněného Northa. Možná si druhý díl přečtu, ale jenom kvůli Darlingtonovi, jelikož mě zajímá jak dopadne.

26.05.2021 3 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tak tohle jsem opravdu nečekala. U většiny knih dávám velmi vysoké hodnocení, které je málokdy nižší než 4 hvězdy, ale tahle kniha mi opravdu nesedla. K této knížce jsem se dostala tím, že je napsána autorkou Selekce. Věděla jsem z předchozích komentářů, že se vůbec Selekci nepodobá, ale i přes to jsem se ji rozhodla přečíst. Hlavní hrdinka Hollis mi přišla trošku nesympatická, k srdci mi nepřirostla, ale více mi nevadila. Její kamarádka Delia Grace mi přišla strašně falešná a král ne zas tak špatný. Vůbec jsem nechápala vztah neznámého cizince a Hollis. Chyběla mi u nich chemie. Na to, že se potkali málokrát navázali vztah poněkud rychle. A TEN KONEC? Ten to zkazil nejvíce. Nejvíce jsem měla ráda Valerii a Etana. Kdyby to šlo, tak dám 2,5/5 ale jelikož to nejde, tak tu dávám 3/5. Fakt se moc nestává, že by se mi knížka nelíbila, ale tohle bylo fakt hrozné.

27.04.2021 3 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Celkově se mi z této série nejvíc líbil první díl. Další díly byly strašně zdlouhavé a nezáživné. Tento díl se mi líbil až v druhé polovině, protože se neustále vlekl. Ale jsem moc ráda, že jsem se k této sérii dostala.

24.04.2021 3 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Ohledně tohoto dílu mám smíšené pocity. Kniha byla psána více pohledy, což se mi moc líbilo. Doba kdy byla Mare vězněna Mavenem, mě chvilku bavila, ale po nějaké době to začalo být zdlouhavé. Myslím, že tenhle díl byl spíš takový vyplňovací a více se zaměřoval na vztahy postav, ale hezky mě připravil na poslední díl. Hodnotím 4/5, jelikož se to nevyrovnalo prvnímu a druhému dílu, ale jinak to bylo příjemné čtení.

19.04.2021 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Druhý díl mi ze začátku připadal zdlouhavý, ale naštěstí se to pak rozjelo. Čtení jsem si užila a to i přes to, že se mi trochu více líbil první díl. Moc mě zaujaly nové postavy a konec mi připadal nejlepší. Maven je záporák jak má být! 5/5

13.04.2021 5 z 5