aneleh18 aneleh18 komentáře u knih

Psi že nesmějí do nebe? Psi že nesmějí do nebe? Robert T. Sharp

Takový slabší odvar Herriota. Ale jako oddychovka velice příjemné.

24.06.2014 3 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Hlavní hrdinka je mi od prvních stránek sympatická, což u některých dalších z pera Joy není pravidlem, musím si často počkat na vyústění děje, abych pochopila a ocenila jejich osobnost. Takže jako vždy u paní Fielding - dalo se to číst.

20.06.2014 4 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Milá Joy, je znát, že tato kniha byla napsaná před 20ti lety. Není to špatné, ale četla jsem od Vás mnohem lepší. Postupem času dáváte svým románům větší autentičnost a velice nepravděpodobné a šokující zápletky nahrazujete realističtějšími a pro dnešní ženu i pravděpodobnějšími situacemi. Proto Vás máme rádi a děkujeme za Váš pohled na mnohá ožehavá témata.

25.05.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Nevím co to se mnou je, ale tuto knihu jsem neměla energii vůbec dočíst. Koupila jsem ji zde na DK a strašně jsem se těšila na pošťačku, až mi balíček donese. Moc se mi to nestává, ale asi po 14ti denním trápení a nucení se do čtení jsem ji odložila s myšlenkou "snad někdy příště."

03.05.2014 1 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Neuvěřitelné rozuzlení mi změnilo pocit z této knihy, který jsem měla zhruba do 2/3 děje. Amandu jsem také pochopila až dodatečně, zprvu to byla povrchní a celkem bezcharakterní žena, ale s vysvětlením celé záhady se vše vyjevilo v jiném světle. Takže Joy Fieldingová - díky za další dobrou knižku.

06.04.2014 4 z 5

Princezna Rozmarýnka Princezna Rozmarýnka Markéta Zinnerová

Pověstnou čtivost autorky doplňují zdařilé ilustrace.

01.04.2014 4 z 5

Bukukururuna Bukukururuna Zdeněk Karel Slabý

Miloučké čtení. Všichni ji shánějí, takže jsem ráda, že já ji vlastním ještě z dětství a nedala bych ji za nic. Je mi líto ...

01.04.2014 5 z 5

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

Básně vůbec nečtu, ale tato kniha - nádhera.

01.04.2014 5 z 5

Podivuhodný svět Podivuhodný svět kolektiv autorů

V knize nejsou jen obvyklé popisné fotografie. Jsou to umělecká díla, která dokonale vystihují charakter a mystiku jednotlivých kontinentů. Pokud chcete vzrušující zážitek, jen prohlížejte a prohlížejte.

30.03.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tak nevím. To mám jenom já problém orientovat se v množství postav s podivnými norskými jmény? Občas jsem se musela vracet a hledat identitu. To mne dost rušilo ve čtení, ale to je celkem můj problém. Jinak souhlasím s názorem, že příběh je moc dlouhý a některé zápletky až nepředstavitelné pro jejich absurdnost. Ale - nechám to uležet a po čase se ke knize vrátím. Snad mne Nesbo přesvědčí, že chyba je výhradně ve mně.

17.03.2014 3 z 5

Případů se ujímá Jeeves Případů se ujímá Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Dávám 5 hvězdiček. Důvodem je skutečnost, že tuto knihu mám v docela dezolátním stavu, který nutně musel vzniknout častým používáním. Pro mne nejlepší dílko oddechové literatury, čtu vždy když mám splín, nebo nemám náladu na čtení "těžších" kalibrů.

17.03.2014 5 z 5

Poplach v pavilonu M Poplach v pavilonu M Neven Orhel

Čtivé jedním dechem. Nejen o trochu utopické možnosti léčby rakoviny, ale hlavně o vztahu dcery a otce, kdy dcera je pro jeho záchranu ochotná obětovat kariéru a osobní život . Krásně vykreslené charaktery postav.

04.03.2014 4 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Dočetla jsem s velikými rozpaky a souhlasím se svými kolegy "komentátory". Nějak jsem zatím nepřišla na to, co z této knihy udělalo tak opěvovanou klasiku.

03.03.2014 2 z 5

Balada z černýho asfaltu Balada z černýho asfaltu Josef Kutík

Poutavý příběh psaný jako zpověď jednoho z aktérů nespisovným jazykem dokazuje, že kriminalita mládeže má podobné příčiny v jakémkoliv politickém zřízení. Četla jsem již několikrát a určitě ne naposledy.

03.03.2014 5 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

Kniha, která vás nutí přemýšlet v úplně odlišných rovinách, než jsme dnes zvyklí. Velice doporučuji ve chvílích, kdy se potřebujete přenést do jiného světa a odpočinout si od přetechnizované a odosobněné společnosti.

02.03.2014 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Jako vždy se mi nevyplatilo dříve vidět divadelní hru. U čtení si vytvářím představy o postavách vlastní fantazií a po výkonu úžasné Báry Hrzánové mne kniha moc nezaujala. Prostě divadlo zvítězilo na celé čáře. Ale to je můj problém.

01.03.2014 2 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Typické pro spisovatele, jakým Hailey byl. Dokonalá znalost prostředí, zajímavý příběh a postavy s vyhraněnými charaktery. Čtivé, jako všechny jeho romány. Určitě jedna z knih, ke kterým se vracím.

01.03.2014 4 z 5

Hodina nachové růže Hodina nachové růže Maria Krüger

Krásné počteníčko pro náctileté slečny. Ale já se k této knize vracím i ve svém již "pokročilém" věku. Moc hezký náhled do dob minulých, svým způsobem naivních v pohledu člověka moderní éry..

01.03.2014 5 z 5

Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek kolektiv autorů

I v době dobře dostupných informací na internetu občas po této knize sáhnu. Oceňuji velice dobře a logicky srovnané informace nejen o vitamínech, minerálních látkách a bylinách, ale i rozsáhlý přehled onemocnění a rady, jak si s jejich léčbou poradit, nebo i jim předejít.

27.02.2014 5 z 5

Zelené ticho Zelené ticho Jaromír Tomeček

Nádherné fotografie perfektně dokreslují povídání o naší přírodě. Kdo máte splín nebo nějaké trápení - doporučuji sáhnout po knize tohoto typu, která vás nenutí vžívat se donějakého děje, ale donutí vás objevovat zdánlivě obyčejné krásy kolem nás.

24.02.2014 4 z 5