Andyx Online Andyx komentáře u knih

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Kniha mě zasáhla více, než bych očekávala. Přemýšlím nad osudem postav skoro každý den. Autor dokázal popsat osamělost, přátelství i naději velmi osobitým a netradičním způsobem. Příběh má podtón pohádky, přesto je velmi pochmurný a na zamyšlení. Humorným přídavkem pak rozhodně byly Tetičkismy - "WC je zpovědnice bez faráře."

01.07.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Když už se kniha jmenuje, tak jak se jmenuje, očekávala jsem jiný, méně "klišoidní" příběh a jeho zakončení. Série milostných scének občas naruší příběh, kdy si můžeme přečíst o nezvladatelné chuti hlavní hrdinky nechat se ponižovat a vláčet sebou jako s kusem hadru. Milesova linka minulosti by byla zajímavým oživením příběhu nebýt toho "dětinského" či možná raději přiblblého způsobu vyprávění, což pro mě bylo opravdu otravné. Kniha Život jedna báseň pro mě byla skvostem, avšak tohle považuji za velké zklamání. Proto teď nevím, jestli se vůbec do dalších knih od autorky pouštět.

01.07.2017 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Kniha je to velmi čtivá se zajímavým námětem, avšak potenciál knihy zůstal nenaplněn. Z příběhu se dalo vytěžit mnohem více. Desítky stránek plynou za sebou, kdy se náhle v jednom odstavci stane něco zajímavého a napínavého a opět pak přecházíme do dlouhých popisů pocitů, vztahů, myšlenek, chození od ničeho k ničemu. No, thriller by měl zcela jistě vypadat úplně jinak.

01.07.2017 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Zřejmě byla chyba tuhle knihu začít číst po přečtení mistrovského díla Hvězdy nám nepřály. Snažila jsem se nesrovnávat, ale i přesto jsem byla první polovinou knihy zklamaná. Druhá polovina mě naopak uchvátila a líbila se mi o dost víc. Dokonce o tolik, že se z mé původně zamýšlené jedné hvězdičky staly čtyři.

07.02.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Svět prostě není továrna na splněná přání...

03.01.2014 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Dokonalá, nejmilovanější kniha, ke které se vždy ráda vrátím. Můj obdiv má i pan Forman za skvělé filmové zpracování.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kniha pro náročného čtenáře. Možná i proto mne zaujal více film než kniha samotná.

15.08.2013 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dokonalé a originální vystižení totalitní doby. Rozhodně stojí za přečtení.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi emotivní příběh o nádherném, silném přátelství. Nejedna slza utekla. Za sebe musím říct, že i filmová adaptace je velmi povedená.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Podle mne malinko přeceňovaná kniha, ale to nemění nic na faktu, že jsem si ji ráda přečetla a odnesla i určité ponaučení.

15.08.2013 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá a velmi humorná kniha. Saturnin je vážně třída!

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Tak to se bohužel moc nepovedlo. Z celé knihy mne zaujala jediná povídka a ve zbytku jsem se málem ukousala nudou.

15.08.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

S nechutí jsem se prokousala prvním dílem a musím konstatovat, že tato kniha je pro mne velkým zklamáním. S literaturou to nemá absolutně nic společného.

15.08.2013 odpad!