andyjak andyjak komentáře u knih

Základy dětské neurologie Základy dětské neurologie Jan Lebl

Souhlasím, že kapitoly jsou často velmi podrobné a člověk snadno dostane pocit, že o základy skoro nejde. Kniha ale podává ucelený přehled o dětské neurologii.

01.12.2022 4 z 5

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Příběh byl dlouhý, hluboký a poučný ‘tak akorát’.

14.08.2020 5 z 5

Veg mňamky nejen pro vegan(k)y Veg mňamky nejen pro vegan(k)y Martina Čermáková

Trochu mi v knize chybí více fotografií, ale recepty jsou skvělé!

14.04.2019 4 z 5

Genetika pro gymnázia Genetika pro gymnázia Jan Šmarda

Celou jsem ji (zatím) nečetla, ale je to super učebnice pro rozšíření gymnaziálních znalostí o genetice. Místy mi přišlo, že je k pochopení textu třeba určité povědomí o popisované problematice, proto to asi není pro úplné 'genetické začátečníky'.

31.01.2017 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha, ve které autor snadno pochopitelným a podrobným způsobem vysvětluje myšlenku, že každý člověk má jiné způsoby vyznávání a chápání projevů lásky. Určitě stojí za to si ji přečíst, ať už máte nebo nemáte problémy v partnerství/manželství. Pomůže pochopit další dílek skládačky o sobě samém a o komunikaci s druhými.

26.12.2016 4 z 5

Mně se vždycky musí něco stát Mně se vždycky musí něco stát Éva Janikovszky

Kniha s nádhernými ilustracemi, kterou jsem jako dítě ráda četla i třicet let po vydání.

26.12.2016 5 z 5

Trénujte si mozek Trénujte si mozek Philip J. Carter

Některé úlohy šíleně složité a jiné zase moc jednoduché. Ale naprostá většina jich je zajímavých a nejednou jsem kvůli nim přejela zastávku nebo dvě :)

07.12.2016 4 z 5

Ve rtěnce je olovo Ve rtěnce je olovo Gillian Deacon

Velmi inspirativní pro všechny, co se jakkoliv zajímají o chemii, obzvláště tu člověku nebezpečnou a pro všechny, kteří chtějí začít používat domácí kosmetiku. Velmi oceňuji autorku za návody, kterými je kniha prokládána, stejně jako odkazy na obchody, kde je možné přírodní výrobky koupit (ale v Americe - pochopitelně). Některé informace je třeba brát trochu z rezervou a pídit se po pravdě dál, i tak ale doporučuji!

27.12.2014 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Konec mě trochu zklamal, jinak se mi kniha ale skvěle četla, svižná komedie s detektivní zápletkou a s nemálem hlubších myšlenek.

27.12.2014 4 z 5

Cupcakes a muffiny Cupcakes a muffiny kolektiv autorů

Super recepty, upeče je každý, ale já osobně preferuji zdravější variantu.

10.12.2014 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Dost komplikované a ke konci milionkrát komplexnější než na začátku, spoustu věcí mi ale připadalo nereálných až nesmyslných, proto jen 4 hvězdy. Napsáno (možná až příliš) jednoduchým stylem, ale jako čtivá detektivka super!

04.12.2014 4 z 5

Můj malý manžel Můj malý manžel Pascal Bruckner

Legrační a čtivý příběh se zajímavými myšlenkami. Někdy zbytečně protáhlé pasáže, ale určitě stojí za přečtení :)

18.07.2014 4 z 5

Skvostná země Skvostná země Grace McCleen

Vynikající čtivá kniha o tom, kam až může zajít náboženský fanatismus.

18.07.2014 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

H. Murakami patří k mým nejoblíbenějším autorům, proto jsem také od této novely měla určitá očekávání. Mohu ale bez výčitek říci, že mě zklamala. Nad většinou jeho děl jsem ještě dlouhou dobu po jejich dočtení přemýšlela a nacházela v nich stále nové a nové věci a světy, ale u této tomu tak nebylo. I když se čte velmi rychle (vzhledem k osmdesáti stranám a ilustracím, které ale velmi chválím), připadala mi nudná.

24.04.2014 3 z 5

Muž a chlapec Muž a chlapec Tony Parsons

Myslím, že na tuhle knihu budu mít asi odlišný názor, jako spousta jiných lidí.
Tak málo hvězdiček jí nedávám proto, že by byla špatná, to vůbec, ale spíš celkově kvůli příběhu. Příběhu, kde jsou si všichni nevěrní, lžou si, hádají se. Je to příběh, který ale popisuje realitu, ale je to realita, se kterou se nedokážu smířit.

15.12.2013 2 z 5

Ztracené dítě Ztracené dítě Julie Myerson

Koupila jsem si jí jen proto, že byla v Luxoru zlevněná na 39Kč. Byla to chyba. Přečetla jsem jí jen proto, že jsem se snažila zabít dva týdny nudy k uzoufání. Byla to taky chyba.

07.12.2013 odpad!

Kluci a holky, když jsou spolu Kluci a holky, když jsou spolu William Saroyan

I když jsem si vlastně myslela, že se mi kniha vůbec nelíbila, opak je pravdou. Zůstala ve mně na hodně dlouho, protože ukazuje, jak to většinou (bohužel) funguje. A čte se až překvapivě rychle.

06.12.2013 3 z 5