Andy74 Andy74 komentáře u knih

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Dlouho mi trvalo, než jsem tuhle knihu vzala do ruky. Nakonec mi dělala víkendovou společnost na cestě na Slovensko, v Tatrách a v Bešeňové.
A musím říct, že tahle kombinace - Hobit vs. hory a termály byla něco úžasného :o)
Kniha je krásná, prostě takový pohádkový příběh. V první chvíli jsem si myslela, že se podívám i na film, abych si umocnila svůj čtenářský zážitek, ale na několika hodinové díly nemám bohužel čas.

23.11.2018

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pokud máte zájem o čtivou a napínavou detektivku, je tato kniha výbornou volbou. Četla jsem jedním dechem,
žádná "lichá" místa, orientovala jsem se dobře v jednotlivých postavách. Vrah mne samozřejmě překvapil, hlavní postava vyšetřovatelky také :o) - mám ráda tyhle "Xeny" v sukních...

23.11.2018 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Knihu mám půjčenou, takže jsem se ji snažila svižněji číst, ale upřímně - moc mi to nejde.
Je to hlavně tím, že jde o historii a v tom bohužel plavu.
Takže jsem si z děje vzala akorát tu zápletku a pak se to snažila si v hlavě pospojovat.
Bohužel, pro mne špatná volba, je to určitě výborné dílo, jen nejsem zralá to pochopit.

21.07.2018 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Mám ráda detektivky, čím morbidnější, tím lepší ( co já to jsem za člověka :o))
Prima příběh s šílenou zápletkou, bohužel se mi začínají děje těchto knih plést do sebe, ve většině figuruje asociální vyšetřovatel, má k sobě párek "ajtý specialistů" , krásná kolegyně nebo příbuzná, sadistický trestný čin, politika, rodina, špína.....
asi jsem toho četla už moc.
Ale doporučuji všem, kdo hledají napětí a chtějí si ho užít až do konce.

21.07.2018 4 z 5

Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Jitka Škápíková

Knihu po několika pokusech odkládám, je to krásný kus historie ovšem já ji nedávám.
Jsem v zajetí malých droboučkých písmenek a dechberoucích příběhů, které v další kapitole trumfne další příběh a já nevím, co bylo minule.
Po poslechu audioverze se mi vše mnohem více chápalo a vlastně to i stačilo. Poprvé dávám přednost audio před četbou.

21.07.2018 5 z 5

Tallinnské spiknutí Tallinnské spiknutí Nicola Marni (p)

Knihu mi "podsunula" kolegyně, že ji nějak nedává .... no já ji dala.
Církevním zápletkám jsem nepřišla na kloub (a ani moc nechtěla nad tím přemýšlet), napínákem byla pro mne hlavní dvojice a to, kde (ve které zemi) se v zajetí nacházeli.
Je to oddechovka, která se docela dobře četla, jen si myslím, že za pár měsíců na ni spolehlivě zapomenu.

21.07.2018 1 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Já dočetla a byla z toho paf !! První část byla dobrá, vpodstatě chápu Terezu, že s věčně chorým a vybledlým Kamilem nic nebylo a šíleně se nudila.
Ovšem druhá část, kdy postavy žijí "po činu" - to bylo
skvělé. Myslím tím výstižně napsané. Pracovně bych to nazvala "kterak se ze dvou milujících lidí stanou psychopati".
Tento román mne zasáhl, v pozitivním slova smyslu, líbil se mi mnohem více, než Zolův Zabiják.

01.06.2018 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Kniha, která mě napínala od začátku až do konce. Kniha, která mě nezatěžovala válkou jako takovou, ale to, co válka způsobila ..... dostaly mě kšefty, vtipné hlášky, popis jídla, vaření čehosi s čímsi, ale co mě dostalo byl promyšlený byznys s krysami :o) fakt nechutné ale tak dobré ....
Můžeš být generál nebo mistr světa, ale jakmile jsi v "Čangi" tak je ti to s malýma vyjímkama prd platné.
Zadek máš holý, moskyti tě štípou stejně a úplavici je naprosto jedno co jsi dělal na frontě .....
Šokoval mě závěr.....

14.05.2018 5 z 5

Amok Amok Stefan Zweig

Celou knihu shrnuli čtenáři ve svých komentářích níže.... věděla jsem, že to bude těžké čtení, ale stálo to za to.
Vyzdvihuji Amok, Mučivé tajemství a Fantastickou noc, díky které jsem si do hlavy zapsala zajímavé slovní spojejí " duševní impotence" ......
Ale první dvě zmiňované jsou moje TOPky ...

14.05.2018 5 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Přemýšlím, co o knize napsat, ale napadají mně samé dospělé věci ........mezi řádky toho bylo tolik, ale je opravdu nutné i takovouto pohádku pitvat? Říkejte to mému mozku, ten to totiž spolehlivě udělal s každým zvířátkem :o)
Zajímalo by mně, co by k této knize napsal dětský čtenář........

14.05.2018 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Opět jsem si po čase "smlsla" na super detektivce.
Mám tyhle zápletky a napjaté situace ráda a tak jsem knihu dala na dva zátahy :o)
A vůbec mi nevadily kapitoly, které byly v různých časových linkách..... ale bylo to asi tím, že jsem četla skoro nepřetržitě.
Mám slíbenou "Zmizelou" tak uvidím jestli budu taky chrochtat nadšením :o)

14.04.2018 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Vzala jsem knihu ze zvědavosti dceři ze stolu (maturitní četba) .... zvládla jsem asi 7 kapitol, pak jsem musela knihu vrátit dalším studentům :o)
Vykouzlí vám úsměv na tváři, to ano, ale u sebe si nejsem jistá, zda bych byla schopna dočíst knihu až do konce - po těch pár kapitolách mi nějak ta ironie "stačila" ...... možná se k ní vrátím časem znovu.

14.04.2018 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Knihu jsem vzala dceři z knihovničky, neměla jsem co číst. Hodnotím jako prima oddychovku se zápletkou,
konec jsem malinko tušila, ovšem takovou zapleteninu ne :o)

29.03.2018 2 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Neumím tuto knihu ohodnotit - je to divné, šokující, zvláštní - několikkrát jsem od knihy odešla a pak se vracela, nemohla jsem se tím dějem díky Stingovi prokousat.
Nikdy jsem se u čtení nesetkala s postavami, které tak hojně trpí různými poruchami a jinými běsy. Nechci hodnotit, kdo jaký byl, jen se tiše skláním před Sophií....divná, statečná, velká...

29.03.2018 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Líbil se mi víc autorův Vzkaz v lahvi. Tato krimi je také super, jen ta zápletka je už taková "divná" - no po světě chodí plno bláznů a úchyláků a tak fanatik, lpící na čistotě rasy, se mezi nimi hravě skryje. Byla jsem překvapená zvratem ke konci příběhu.
Kdyby tam nebyla známá vyšetřovací trojka, asi bych byla hodně nervózní.
A hlavně jsem čímdálvíc napjatá protože nevím, co je vlastně ten Asad zač ......

01.03.2018 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

5 hvězdiček za klasiku, nádhernou klasiku - nejsem moc na filmy a na televizi, ale v tomto případě mi při čtení hodně pomohlo, že jsem viděla seriálové zpracování. Posledních pár kapitol mi ale nešlo už nějak dolouskat, přistihla jsem se, že otáčím stránky rychleji než čtu ..... televizní zpracování se mi líbí víc.

01.03.2018 5 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Jsem docela otrlá, nad věcí, praktická a samozřejmě bohatější o životní zkušenosti. Jedinná omluva pro autorku - hlavní hrdinku je to, že jí bylo 20+ ... Jelikož mám dcery v tomto věku, dokážu pochopit co dokáže snědý hnědooký jižan udělat s holčičí dušičkou, pokud je zhrzená přítelem, tím líp.
Nevadí mi jižní nebo východní kultura, respektuji ji i s lidmi a jejich mentalitou - jejich země, jejich pravidla.
Ovšem tuhle knihu (a všechny jí podobné) bych rozdávala v letadlech směr východ jako bibli .....
V životě jsem zažila dost, ale ještě mi tahle kniha dokázala obrátit žaludek....

12.02.2018 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Pět hvězdiček za oddychovku a za pobavení - sáhla jsem po knize při zimních splínech - je mi vlastně jedno jestli je to "dobrý" nebo "špatný" - na necelých 80 stránkách jsem se pobavila a párkrát vyprskla smíchy.... jedna z perel : " ...vážený pane, musím vás opravdu důrazně požádat, abyste si naolejoval ty řetězy, a přináším vám k tomu účelu lahvičku Tammanyho mazadla s vycházejícím sluncem ........být strašidlem je někdy fakt těžká práce :o))

22.01.2018 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Jeden den dočtu brutální severskou detektivku, druhý den nakrmím hlavu touhle romantikou. :o)
Kdysi jsem viděla film, kniha je tak nějak "dějově ostrouhaná". Myslím si, že kdyby postavu hlavního hrdiny neztvárnil Richard Gere, ani si film nezapamatuju.
Takže romantika, přiznávám, že jsem ani netušila, že to napsal Sparks.

28.12.2017 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha tohoto autora... nemohla jsem si zvyknout na prolínání příběhů v kapitolách, ze začátku mě to svádělo přeskakovat je.
Přečetla jsem na jeden zátah, přes noc, nešlo to jinak.
Už dlouho jsem nečetla tak napínavou detektivku, mám za sebou pár Nesbových knih, ale tahle mi přišla tak nějak "stravitelnější" a líp jsem ji chápala. O morbiditě děje se nebudu bavit, je to prostě šílené, ale možná že právě ten hnus a drzost pachatelů nás k těmhle knihám poutá.
5 hvězdiček za to, že jsem si parádně početla a že mě kniha udržela od začátku až do konce ve střehu.

27.12.2017 5 z 5