Andy0892 Andy0892 komentáře u knih

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Anotace knihy slibuje vtipný, romantický příběh. Očekáváte, že se budete smát až se za břicho budete popadat, ale není tomu tak. Ano, jsou tam momenty, kdy se zasmějete, jenže kniha nám spíše dává lehce depresivně nakouknout do nefunkčního vztahu dvou lidí, kteří si zapomněli naslouchat, zapomněli, že by měli žít spolu, ne jen vedle sebe. Připomíná nám, že každá mince má dvě strany. Sama jsem překvapená, kolik hvězd jsem jí dala. :) původně to byly jen tři, avšak dojem, který na mě kniha udělala - to, že vás donutí se zamyslet nad obsahem mezi řádky, si tu další hvězdu zaslouží ;)

07.10.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Začalo to Kavárnou v Kodani, která se mi moc líbila. Jednoduché oddechové čtení, které potěší mlsouny i vášnivé cestovatele. A tak to pokračovalo dál a dál a dál...
Už Čajovna v Tokiu u mě mírně pokulhávala a i tady mi přišlo jako bych četla jeden a ten samý příběh, jen s jiným jmény hlavních hrdinů. Neříkám, že je na tom něco špatně, kniha si určitě vaši pozornost zaslouží, ale možná je těch dílů prostě moc. Nicméně všechny knihy od Julie jsou oddechovým čtením pro dlouhé lenivé dny na pláži, nebo deštivá podzimní odpoledne. Můžete je číst každou zvlášť i jako serii. A jako bonus mají vždy krásnou obálku... Přeji tedy příjemné čtení :)

23.09.2021 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Moc romantiky? Ano! Rozhodně! Jenže jak už název napovídá - přesně o to jde... A ačkoliv zazněla spousta stejných vět a frází, jak už to tak u romantických knih bývá, bylo na téhle knize něco zvláštního, něco trochu jinak. Možná za to můžou Paulova pravidla (opravdu rozverný slušňák), ztotožnění se s hrdinkou, nebo konec který nezahrnoval šílené nedorozumění s uspěchaným zakončením. A ptoto si ode mě ty 4 hvězdy zaslouží. :)

14.08.2021 4 z 5

Síla smrti Síla smrti Cinda Williams Chima

Miluju série knih které od prvního dílu až po ten poslední, nutí čtenáře zadržovat dech a číst dál a dál dokud není úplný konec a vy si pak neřeknete JEŠTĚ! A přesně to je případ serie Sedmiříší v troskách. Dlouhé čekání na pokračování se vyplatilo a závěrečný díl byl stejně tak úžasný jako ty předchozí.

08.08.2021 5 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Přesně jak psala Raty hned pode mnou - kdybych si spojila autorku s ostatními knihami, nejspíše bych se na ni tak netěšila. Zaujala mě v první řadě vtipná obálka a jelikož mě čekala dovolená, říkala jsem si, že to bude to pravé letní čtení. A nezklamala jsem se. Často knihy v tomto žánru nechválím, ale tahle se opravdu povedla. Ano, někdo si může stěžovat na nedostatek lechtivých scén, momentů překvapení, nebo mu bude chybět složitá zápletka, možná právě jedu na dovolenkové vlně a za jiných okolností bych dala hvězdiček méně, ovšem za oddechovou knihu na dovolenou si ty 4 ode mě zaslouží :)

07.07.2021 4 z 5

Musí to být happy end Musí to být happy end Charlotte Lucas

Tvůj perfektni rok byla pěkná kniha, ani Musí to být happy end nemůžu řadit mezi propadáky, má krásnou obálku i nápad, jenže se cítím lehce ošizená. A to o romantickou linku hlavních hrdinů. (Není to úplně spoiler, protože každý víme jak to skončí ) Chápu, že kniha byla o něčem jiném, ale jako by se spisovatelka bála jejich vztah budovat, místo toho do knihy zakomponovala jen útržky jejich života. Nechala prostě postavy zamilovat se za našimi zády... :) a to mi na tom trochu vadilo. Stejně jako v komentářích níže, ani já nemůžu říct, že bych se s Ellou ztotožnila, nebo s jejími rozhodnutími. Přesto knihu nezahazuji a doporučuji k přečtení

07.06.2021 2 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Vteřina poté byla skvělá kniha, na kterou se snaží navázat Rok poté. Jak už tu v komentářích zaznělo, v tomto díle je daleko více politiky a vojenských strategií, což mi trochu ztěžovalo četbu, ale člověk se má pořád učit něco nového, ne? Kniha i přesto svižně ubíhala a byla jsem ráda, že nespadla do kategorie postapo knih, kde se jako zázrakem všechno vyřeší.

26.05.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Upřímně můžu říct, že mě tato kniha zklamala. Zajímavá anotace a krásná obálka přitáhla pozornost, ale obsah už je něco jiného. Měla jsem vědět, že s počtem 230 stran, to žádný velký zázrak nebude. Po dočtení mám pocit jako bych s hlavní postavou spíše chodila do práce, než abych prožívala zajímavý příběh, který slibuje anotace. Za mě tedy velké zklamání.

17.04.2021 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Mám ráda staré černobílé filmy, kdy muži jsou gentlemani a ženy naivky ocitající se v bizardních situacích. Proč? Protože u těch filmů musíte vypnout hlavu a užívat si jen ten okamžik, tu absurdní shodu náhod! A přesně taková je tato kniha.
První kniha autorky se mi líbila daleko víc. Tady mi přišlo všechno až moc přehnané. Proto jsem to pojala jako zábavný černobílý film :) Pokud tedy hledáte oddechové, "šílené", naivní čtení na volný večer, kdy se chcete odpoutat od reálného světa, pak je tato kniha přesně to pravé. :D Tím nechci říct, že by to bylo strašné čtení... jen je tam víc absurdních situací (ne že bych nikdy trapnou nezažila :D) než těch "normálních" :)

10.04.2021 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Upřímně... tahle kniha ležela na mém nočním stolku hodně dlouho stále rozečtená. Nebyla jsem schopná se ani po dvousté stránce začíst. Nevím, zda za to mohl rozsáhlý popis nebo nezapamatovatelná jména. Možná mi tam chyběla i větší mužská postava, nebo vůbec postava ke které bych mohla vzhlížet, vcítit se do ní... Někde tu byl komentář od bookworm416 a já s tím musím souhlasit. Obálka nádherná, počet stran dokonalý- miluju tlusté knihy, ale to je tak za mě vše.

30.03.2021 3 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

V první řadě chci poděkovat za zaslání knihy a omluvit se, že mi trvalo tak dlouho napsat sem těch pár řádek... Doufám, že mi autor odpustí i nějakou tu kritiku a vezme si všechny rady nás čtenářů k srdci, aby jeho další díla byla daleko lepší.

Dlouhé popisy okolí, které se opakovaly jako by měly vyplnit prázdná místa. S postavami jsem se bohužel taky moc nesžila. Dějová linka, tedy samotná myšlenka příběhu byla skvělá, jen pro mě nedotažená. Dialogy mezi postavami nefungovaly. Přišly mi nepřirozené, možná to bylo způsobeno tím, že jsem ani s jednou postavou nesympatizovala. Chemii mezi jednotlivými osobami jsem taky nenašla. Všechny vztahy byly vystaveny moc rychle vzhledem k okolnostem. Pominu násilnou linku... ta k příběhům někdy patří a měla v tomhle případě ukázat těžký osud hrdinů, jenže jejich chování tomu neodpovídalo. Konec je nakloněný pokračování, což bych autorovi doporučovala, možná by nebylo na škodu zvolnit, vystavět osobnosti svým hrdinům, zabývat se opravdovými pocity (vážně nejsem přesvědčená o tom, že když ženu tolikrát znásilní je schopná okamžitě navázat vztah) a pořádně se rozepsat na víc dílů než všechno stihnout v jedné knize.

Takže můj názor - rozhodně si kniha zaslouží váš čas, ne každému sedne, ale autor má určitě svůj potenciál. Přeji mu hodně úspěchů v dalším psaní.

28.12.2020 2 z 5

Hořící království Hořící království Sally Green

Krásná obálka jako vždy. Po druhém díle, kdy jsem byla lehce zklamaná, přišlo zklamání o něco větší...
Ani vlastně pořádně nedokáži říct o čem jsem tam četla, tak moc nezajímavého se tam dělo :) A když jsem držela v ruce posledních 20 stran... říkala jsem si, že nejspíš vyjde 4 díl a ono ne. Prostě se to na těch posledních 10 stranách všechno ukončilo. Nemám ráda urychlené konce, ale nejspíš je to v tomhle případě jedině dobře.

28.12.2020 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Musím souhlasit s komentářem PandickaAdka2, tohle se Vi vůbec nepodobalo. A takový potencionál to mělo! :O
Začátek vypadal moc slibně, po pár milých dopisech se to krapet zvrhlo a pak už to jelo z kopce... Tohle jsem od Vi nečekala...

28.12.2020 2 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Kdo by neměl rád pohádky? A že tohle byla opravdu úžasná pohádka! :) Skvělá trilogie. Nemůžu najít nic, co bych na tom změnila, takže plný počet si to rozhodně zaslouží...

04.11.2020 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Nemůžu říct, že by kniha byla špatná, ale čekala jsem od ní víc.
Otázka božstev je vždycky ošemetná a můj výstražný alarm zablikal hned co se objevil polobůh :) v ten moment jsem měla chuť knihu znovu odložit. Začátek je pomalejší a připomínal mi lepší slohovku, naštěstí se děj víc rozjede a konečně začnete přemýšlet co za tím vším vlastně je, jenže postupně se vše začíná víc a víc zamotávat a místo toho, aby spisovatelka přidala pár stran, nebo příběh rozvinula do dalšího dílu, prostě z toho šíleného zmatku unikne rychlým koncem. A to je přesně to, co mi na té knize vadí. Tak pěkný námět s odfláknutým koncem...

02.11.2020 2 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Kniha na jedno odpoledne... neurazí, ale ani nenadchne. Nevcítila jsem se do postav, úkoly v dopisech nijak náročné ani zvláštní. Kniha postrádal originalitu, nebo nějaký náboj... Krásná obálka, zajímavá anotace a to je tak asi vše.:)

18.10.2020 2 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Nápad super, ale provedení už tak dobré není. Ačkoliv zápletka tam byla, velmi rychle se dala rozluštit a ten konec? Peněz ani času nelituji, jen mi po přečtení nezůstal pocit, že by na té knize bylo něco speciálního...

04.10.2020 2 z 5

Čarodějné znamení Čarodějné znamení Den Patrick

Nějak se nemůžu rozhodnout... Zlákala mě krásná obálka a zajímavá anotace, přesto tohle nebyla kniha, která by zaujala přední místa v mém osobním žebříčku :) Trvalo mi než jsem se začetla... Postavy nemají takovou hloubku, svět je to sice zajímavý, ale dle mě ne až tak dotažený (jak dlouho trvala cesta z ostrova na pevninu?) a kromě rozpoutání války, tam o nic jiného nešlo. Další díl si budu chtít přečíst, protože možná tohle byl jen úvod do skvělé série ;)

04.10.2020 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nápad super, málo stránek, jak psala Magda39, Bruce podlehl velmi rychle a přitom ten začátek působil slibně. Za erotický román bych to až tak nepovažovala :) Své momenty to určitě mělo jen tomu chyběla propracovanost. Jako by spisovatelé tohoto žánru měli pocit, že nám musí naservírovat sexy milionáře (boha sexu) s nějakou úchylkou, traumatem, závislostí atd. a dál se nemusí snažit...

25.08.2020 2 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

Jak mám tuto spisovatelku ráda... musím říct, že za mě to nefungovalo. Chápu, že občas se i já cítím jako Fixie, ale být takhle naivně hloupá? Nechávat se až tak vláčet? To mi lezlo děsně na nervy. 90% postav mi tam nesedělo, začátek knihy pro mě byl utrpením a pak klasické klišé - Nechci slyšet žádné vysvětlení, radši se rozejdeme... šíleně rychlá náhrada partnerů (co na tom, že jsem ještě před týdnem chodil/a s láskou svého žIvota?).
Prostě, kdybych si tuhle knihu nepřečetla o moc bych nepřišla. A přitom to vypadalo slibně a určité momenty tam byly...

25.08.2020 2 z 5