Andy_cz Andy_cz komentáře u knih

Lajka Lajka Nick Abadzis

Nadherny komiks. A strasne smutny. Doporucuji vsem pejskarum i zajemcum o kosmonautiku.

14.03.2020 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Pro me je Game of thrones proti teto trilogii na urovni Ctyrlistku. A to jsem si myslel, ze nic komplexnejsiho jsem necetl :).

16.01.2020 5 z 5

Starmus: Setkání všech, kdo svůj život zasvětili zkoumání a dobývání vesmíru Starmus: Setkání všech, kdo svůj život zasvětili zkoumání a dobývání vesmíru Brian May

Mám zatím rozečteno a nemůžu se ubránit dojmu, že překlad je bohužel tragický. Doufám, že v průběhu čtení změním názor, ale obávám se, že nikoliv. Přeci jen se jedná o soubor témat z vícero vědních oborů a možná by příště bylo vhodné, k překladu přizvat i nějaké odborníky...

13.03.2017

Akce Heydrich - Příliš mnoho otazníků... Akce Heydrich - Příliš mnoho otazníků... Karel Sýs

Je hodně málo knih, které nedočtu. Tohle je ale jedna z nich. Fakt se to nedá... Zvlášť pro člověka, který se v problematice orientuje.

30.01.2017 odpad!

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Poněkud prosovětské (hlavně vzhledem k tomu, jaké tábory měli i oni...), ale to autorovi nemůžeme mít za zlé. Každopádně síla!

30.01.2017 5 z 5

Poslední let pilota MiG-25 Poslední let pilota MiG-25 John Barron

Jak píše kolega NoFiction níže... Povinná četba pro všechny komouše!

07.01.2017

Zeměpisná encyklopedie Zeměpisná encyklopedie Lisa Miles

Mám takový pocit, že hlavně díky této knize dělám, to co dělám. Tedy fyzickou geografii :-).

Děkuji babičko, že si mi jí jako malému špuntovi koupila!

07.01.2017 5 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Neskutečně sugestivní počtení.

06.01.2017 5 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Parádní superpozitivní kniha ne až tak o zážitcích Chrise ve vesmíru a při výcviku, jako spíš o tom, jak přistupovat k životu, abyste byli úspěšní.

PS: Chris je strašně správnej chlap, všem doporučuji si pustit jeho cover verzi písně od Davida Bowieho na youtube!

Vzdálené světy I Vzdálené světy I Tomáš Petrásek

Vynikající dílo! Pro všechny fanoušky planetologie či kosmického výzkumu je to povinnost. Krásně vysvětlující exobiologický úvod navazuje na výborný souhrn v té době nejvčerstvějších poznatků o Jupiteru a jeho největších měsících.

Druhý díl je neméně poutavý. Moc se těším na již dlouhou dobu slibovaný třetí díl. Snad to vyjde a Tomášovi se to povede dotáhnout do konce!

Skrytá historie lidstva Skrytá historie lidstva Michael A. Cremo

Velmi kontroverzní dílo. Zezačátku jsem ho žral, ale pozdější "důkazy" mi přišly čím dál víc k smíchu... Jak mi napsal jeden můj známý: "Ty předkládané důkazy se nadají nijak ověřit, z části jsou vymyšlené, z části dezinterpretované a z části nepochopené."

I přesto to stojí za přečtení!

06.01.2017 3 z 5

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

Jako malý kluk jsem Daenikena žral a nechápal, co proti němu všichni mají. Předkládal "důkazy" tak jasné! :-) I když některé konstrukce mi už tenkrát dost neseděly...

Už jsem z toho (bohužel?) vyrostl, ale některé knihy si i dnes rád prolistuji. Myslím, že obrovskou spoustu lidí přivedl k archeologii a i kdyby se mu povedlo jen toto, rozhodně to stálo za to!

06.01.2017 5 z 5

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Škoda tragického překladu...

Příběh nesmrtelných poutníků Příběh nesmrtelných poutníků Zdeněk Pokorný

Kdo si při čtení nezperzonifikoval obě úžasné sondy, není podle mě člověk :-). Krásně, poutavě a velmi zajímavě napsaná kniha i pro nečistokrevné fanoušky kosmonautiky.

Anthropoid Anthropoid Jaroslav Čvančara

Cituji ze zadní strany knihy:

"Nechť se osudy odvíjející se v této knize stanou mementem pro mladou generaci, která má často velice zkreslené představy nejem o tomto klíčovém údobí dějin, ale i o současnosti."

Vynikající čtení, nádherná kniha, jen buďte připravení, že chvílema vám bude na blití a chvílema budete mít červeno před očima...

05.01.2017 5 z 5