Andrys Andrys komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Já byla překvapená a spokojená. Moje první kniha od této autorky a mnoho jsem od ní nečekala. Líbily se mi jednotlivé postavy, střídání vypravěčů... Čekala jsem, kdo bude první a potom jen doufala, že dalším nebude on, ona nebo ona. Není potřeba mít v knize překombinované zápletky, zohavená těla a vyšetřovatele s nadprirozenymi schopnostmi. Dostala jsem tedy více než jsem čekala a co bych po takové knize chtěla, proto tedy 5 hvězd.

02.12.2019 5 z 5

Majdalenka na zahrádce Majdalenka na zahrádce Alena Chudíková

Krásná knížka, líbila se mi i většina ilustrací (krom té na obálce, ta spíše odrazuje). Jen mi přišlo líto konce, najednou tam byl a šmitec. Klidně bych přidala aspoň dalších deset stran a nějak to více zakončila.

13.11.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Severská krimi mě moc neláká a tato kniha mě v tom jen utvrdila. Na začátku toho bylo moc - brutality, krkolomně poskládaných souvětí a studenost hlavních postav. Neustále se opakovala celá jména vyslýchaných, nemusí být přeci ve třech odstavcích hned za sebou. Neuměla jsem si představit, že by ministrině mohla mít tak dlouhou pauzu a v jednom okamžiku snad musela mít tři ruce. Přes styl psaní jsem se zkrátka nemohla do příběhu pořádně začíst...
Obálka je moc povedená, jen jsem měla tendenci ji stále čistit (asi vliv malých dětí doma).

Plusem byly krátké kapitoly a střídání jednotlivých postav. V jednom okamžiku jsem se opravdu doma trochu bála. Také se mi líbilo poukázání na nefunkčnost systému na ochranu dětí - kdy se stejně nic neprokáže, dochází k šikanování a lež může způsobit peklo na zemi.

Jediný, kdo mi byl trochu sympatický byl Hess a pak i Genz. Thulinová byla další sociálně okleštěná vyšetřovatelka, která je bez praxe chytřejší než IT technik...

Zajímalo by mě, zda je autor fanoušek Smrtonosné zbraně ????

27.09.2019 3 z 5

Schůzka s ďáblem Schůzka s ďáblem J. D. Robb (p)

Nějak jsem čekala více. Závěr knihy byl, pro mě, neuvěřitelný. Nezapadl mi do charakteru pachatele a ani Evy styl mi neseděl. Byla jsem ráda, že jedna odbočka/záležitost mi došla skoro hned. Vykání mi stále ruší spád komunikace, proč proboha, vždyť první polovina série byla skvělé rozjetá a týkalo se v ní.

13.01.2019 3 z 5

Tiše a přesně Tiše a přesně J. D. Robb (p)

Nějak jsem se pořádně nemohla začíst. Chyběla mi dynamika mezi postavami (stále jsem se nevyrovnala s vykáním mezi hlavními postavami). Skoro mi přišlo, jako kdyby knihu napsal někdo jiný. Nápad to byl dobrý, ale v této sérii je to průměr a možná i méně.

13.12.2018 3 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Maya Banks

I v tomto žánru se najdou o hodně lepší knihy. Bohužel nemohu posoudit, zda se jedná o divný překlad nebo už originál je psán zvláštně. Neustále se opakovaly určitě pasáže. Na začátku se hrdinka chová spíš jako pes - vrčí, cení zuby... Sama autorka na začátku používá drsnější slova než je nutné, ale zároveň záporáka, kterého popisuje jako zrůdu, označuje za lumpa? Moc jsem jim to nevěřila a ufňukanost Gracie mě odrazuje číst předchozí díly. Jediné plus je, že se kniha čte rychle.

29.11.2018 2 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Po knize Krycí jméno Verity je Rose velké zklamání. Nějak jsem se nemohla začíst, vadily mi její či jiné básničky, byly pro mě rušivým elementem. Nechápu, proč zrovna ona měla být ta důležitá. Víc by mě zajímaly názory/myšlenky Lissette, Karoliny nebo i Anny.

16.08.2017 3 z 5

Aféry privilegovaných Aféry privilegovaných Nora Roberts

Škoda, že nikdy neudělají druhé vydání, protože těch chyb je tam spousta a dost to ruší při čtení. Záměna jmen, zájmen, vypadlá slova a nejlepší bylo, když se domluvili na rovnocenném strachu místo vztahu.

25.06.2017 3 z 5

Srdce rebelky Srdce rebelky Nora Roberts

Kdyby to byla jiná autorka, tak dám 3*, ale ona je to má oblíbená NR. Knize chybí právě to něco navíc, co mám u jejích knih ráda (nemyslím žádnou fylozofickou myšlenku, ale akci a správné napětí). Ano, je tam popsaná krvavá bitva, ale nijak se neliší od jiných historických romancí. Jsem moc ráda, že se NR dál ve své tvorbě vydala jiným směrem.

09.06.2017 2 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Ach jo, kdyby to šlo, tak by tam bylo hodnocení 3 a půl hvězdy. Kniha se mi líbila, ten nápad, střídání pohledu na děj různými aktéry (skoro ve stejném čase) i ten konec mi seděl ke knize. Ale ... nedokázala jsem se úplně ponořit do děje. Možná to bylo množstvím názvů stanic a prostředí, které mi nic neříkalo, možná stylem uvažování Tuesday, nevím. Její plán byl opravdu propracovaný. Ani by mi nevadilo, kdyby Pětka měla větší prostor nebo rovnou knihu ;).

26.05.2017 3 z 5

Kruh věrných Kruh věrných Nora Roberts

Tato kniha je opravdu autorčin průměr. Nápad se mi líbí, ale ústřední dvojice prvního dílu je taková hodně plochá. Hoyt je tak strašně vážný a důležitý až se jeho vztahu ke Glenně ani nechce věřit. Kniha má spád až v poslední třetině a to jen díky Blair. Naštěstí už jsem četla i druhý díl, který je už o trochu lepší. Každopádně se těším na třetí díl, který se soustředí na mé oblíbené postavy.

21.05.2017 3 z 5

Tak jsme lajkovali Tak jsme lajkovali Dominik Feri

Na žánry moc nehraji. Kniha se mi líbila, je zajímavá a pestrá (krom pohledu na youtubery, ti nemají šanci). Jasně že se tam neřeší problémy nějakého Joudy z Horní dolní, ten sotva bude význačnou osobností internetu a něco dokázal, když se rýpal jen ve svých problémech (i když i to je možné v dnešní době). Krom pár výjimek jsou otázky mířeny na využití sociálních sítí a na to, jak propojují zajímavé osobnosti z různých oborů. Navíc, jaký je Dominik na internetu tak takový bude i v knize, komu se líbí jeho komentáře, bude se mu zřejmě líbit i kniha.

23.03.2017 4 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Kniha pro náctileté, OK s tím se počítá.
Proto:
- jsem ráda, že mi určité spojitosti a chyby docházely celkem hned. Někoho jsem prokoukla, jen jednu postavu ne
- ze začátku mi vadila spojitost s T.B. (proč sem zatahovat hl. postavu z rozjeté řady) a obě mají rády DIETNÍ colu, brrr
- také příjmení mohla vysvětlit hned na začátku a další příjmení, které je pochybné je Abbyino (copak se za 40 nevdala? Jediné vysvětlení je, že by byla ve styku se Syl, ale to se mi nezdá...)

Takže - kdy asi vyjde další díl? :)

04.11.2012 4 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Kniha se mi moc líbila. Dokonce bych byla moc ráda, kdyby příběhů z tohoto místa bylo víc :). Do určité míry mi to připomínalo příběh Vianne. Oba se skrývali, ale Jay se spíš navracel k tomu, co znal z mládí. Joe a jeho pravidla a zvyky... je v tom něco krásně a příjemně uklidňujícího. Pociťovala jsem radost z přeměny zanedbaného okolí a z různých maličkostí a vychytávek. Příběh Marise je také velmi zajímavý.

No a úplný konec? Lépe to snad ani ukončeno být nemohlo :).

04.11.2012 5 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Krásná kniha.
Asi si dokážu představit to zděšení a pocit zhrouceného života, který v mládí několikrát ohrožoval Veru, když nevěděla jak je to s Pistou. Občas jsem v jejich chování viděla vlastní prarodiče, jak spolu mluvili, jaké byly jejich repliky.
Zajímavou postavou je i sama autorka, která pátrá po životě svých prarodičů, který si nechávali jen pro sebe (ani svým dětem toho moc neřekli). Jak vyhledává informace přes staré známé a jak se vidí v některých rysech svých předků.
Z celého příběhu jsem měla pocit uzavírajícího se kruhu.

22.08.2012 5 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Po okouzlení z Noční hlídky a lehkém zklamání z Denní a Šeré je Poslední hlídka krásnou tečkou. Po dočtení se dostavil pocit spokojenosti, že vše dosedlo na své místo a možná i trochu smutku, jelikož to opravdu vypadá na konec

22.08.2012 5 z 5

Návrat Návrat Victoria Hislop

Kniha se mi velmi líbila, i když některé události, které popisovala byly strašné. Nezdá se mi, že by kniha byla místy trošku hodně zdlouhavá a popisná. Popis se hodil k vykreslení atmosféry a prostředí (při čtení jsem se začala i rozhodovat, zda nejet do Granady na dovolenou). Konec Mercedes jsem tušila asi od třetiny knihy (možná dříve) a odhalení na konci mě mile překvapilo.
Zároveň jsem zjistila, že ve škole nám toho moc neřekli o této občanské válce (snad jen to, že Franco byl fašista, k převratu mu pomohli M. a H., ale pak se do II.světové nezapojil) a tak jsem si dohledala nějaké informace.

Knihu určitě doporučuji si přečíst.

* Sonia nezaslechne cizí rozhovor, jen si čte průvodce a číšník-majitel ji nahlédne přes rameno a tím vše začne.

08.03.2012 5 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

Přišlo mi to podobné s dějem knihy V pravou chvíli plus navíc mi nějak neseděly roky na začátku některých kapitol s věkem Reeny. Potom mě zarazilo, když Bo říkal manželce Sala paní Haleová, když Sal je bratrancem Reeniny matky. Stejně jako mi přišlo neuvěřitelné, jak ustála ten konec.

10.02.2012 3 z 5

Pozvání Pozvání Neil Gaiman

Autorka převedla první čtyři komiksové díly od Neila Gaimana do prózy. Nemělo by se jednat pouze o převyprávění, ale i o něco navíc.

Do určité míry mi knížka připomíná Harryho Pottera. Sice není tak obsáhlá, ale Tim se chová celkem normálně. Líbil se mi i nápad zasadit do příběhu Johna Constantina.

05.12.2011 4 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Další kniha od Ahern a opět úplně jiná než ostatní. Naštěstí se v knize nepopisuje dlouze děj před otcovou sebevraždou, je nastíněn spíš jen v porovnání a vzpomínkách. Jen mě trochu zarazilo jak se Tamara rychle změnila, najednou o všem přemýšlí (do určité míry) a není tak povrchní jako její bývalé kamarádky. Vlastně ji zůstal jen původní styl humoru. Snad jen mohla autorka udělat sestru Ignatius o trochu míň starou a Arthura s Rose trochu normálnějšími.

30.11.2011 4 z 5