andrejci andrejci komentáře u knih

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Mám pocit, že vždycky když otevřu knihu ze světa lovců stínů, je to jako kdybych nikdy neodešla.
Okmažitě jsem se vrátila do děje, chytla se a užívala si to plnými doušky. Děj mě hned chytl a nepustil. Moc mě to bavilo a já nemohla knihu odložit. Jistě, opakují se věci z předšlých sérií jako je například milostný trojúhelník, ale to se dá prominout. Jediné co bych tady uvítala tak mi byl nějaký seznam postav a rodinncýh vazeb. Od 1. dílu to je už nějaký pátek a nepamatuji si úpně všechno.
K závěru, ale nemůžu nic vytknout. To bylo naprosto skvělé zakončení a já se nemůžu dočkat dalšího dílu. Vyvstalo tolik otázek na které nutně potřebuji znát odpověď, že nevím jestli to vydržím.
Za zmatky se jmény a vztahy dávám 4,5*.

19.04.2024 5 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Já se začetla a najednou byl konec. Strašně moc mě to bavilo a rozhodně to za mě bylo lepší jak první díl. V knížce se pořád něco dělo tak že mi děj krásně utíkal. Žádní hluchá místa a skoro pořád akce.
Arila mě v tomto díle přišla jako úplně jiná postava. Byla jsem překvapena jak moc jsem si jí oblíbila. Z nových postav jsem si hodně oblíbila Laraema. Stejně to na plné čáře vyhrál Harari. Byla tam i dojemná chvilka, která tam sice krásně sedla do děje, ale nemusela to odnést moje oblíbená postava :(.
V tomto díle, je spousta nových postav, zvyků a kultury což za mě bylo skvělé. Je to nádherně propracovaný svět ve kterém už nejsem tak ztracená jak v 1. díle. Sem tam se v knížce objeví místa, která bych potřebovala líp vysvětlin, ale i tak mě to moc bavilo.
Nutně potřebuji další díl. Autor rozhodně ví jak zaujmout a jak nalíkat na další díl. Prostě najednou je konec s několika novými otazníky nakonci. Dala bych 4,5* a doufám, že další díl si laťku udrží.

12.04.2024 5 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Na povídky jsem byla celkem zvědavá. Já to měla se sérií Smrtka naopak a žebříček hodnocení klesal než stoupal. Bohužel klesal dál i tady u těchto povídek.
Některé povídky mě moc bavili a opět jsem se vrátila do světa Smrtky. Některýma jsem se naopak prokousávala dlouho a opravdu mi to trvalo. Co mě mrzí tak, že nebyla jedna povídky věnovaná i hlavním hrdinům původní série. Na to jsem se asi těšila nejvíc z celé série a byla jsem tedy hodně zklamaná.
Jinak návrat to je hezký a kdo si oblíbil sérii Smrtka tak bude nadšený. Hodnotila bych to tak na 3,5*

10.04.2024 3 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Abych se přiznala jsem z toho taková rozpačitá.
Děj, příběh, svět mají za mě neskutečný potenciál. Já se moc těšila, že se o světě dozvím něco víc. Místo toho jsme byli hozeni přímo do světa o kterém jsme moc nevěděli a museli se v tom nějak vyznat. Což je strašná škoda a z toho důvodu jsem strhla hvězdičku. Když prostě polovinu knížky přemýšlíte proč to je tak, jak to je tak si čtení moc neužijete.
Půlku hvězdičky bych strhla i za postavu Arily. V jeden moment byla za mě skvělá a v další byla na pár facek. Nějak jsem se ní nedokázala domluvit a spíš mi nesedla. Za mě to na plné čáře vyhrál Harari. Jeho postavu jsem si moc oblíbila. Ostatní postavy nebyly špatné, ale zatím to byla taková seznamovačka a já doufám, že se k ním v dalších dílech dostanu trošku blíž.
Především z těchto důvodů dávám 3,5* a doufám, že další díl bude lepší. Jak jsem již napsala tak tato série má potenciál a jde viděr, že je opravdu skvěle propracovaná, ale chtělo by to trošku zapracovat na detailech a lépe nás tak seznámit se světem ve kterém se Arila pohybuje.

11.03.2024 4 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Pane jo. Toto bylo naprosto úžasné. Do knížky jsem šla s 0 očekáváním a čekala jsem, že to bude něco slabšího. Hlavně když jsem viděla hodnocení.
A nemohla jsem se víc mýlit. Ať už tím, jak to bylo napsané nebo tím úžasným světem, který nám byl předsatven.
Hned jak se Avery a Twain (kteří jsou mimochodem oba dva naprosto skvělí) dostali do knížky tak jsem se nemohla odrthnout. Strašně moc mě to bavilo. Byla jsem rovnou hozena do děje a bylo to prostě skvělé. ,,Knižní postavy" se mi taky moc líbily. Navíc tam bylo i víc dějových linek což se mi moc líbilo.
Hlavně na konci zůstalo hned několik otázek na které NUTNĚ potřebuji odpovědi. Strašně moc dozfám, že se dočkáme dalšího dílu. Když k tomu navíc přidáme i krásnou obálku nemůžu dát jinak než 5*.
Já to můžu jenom doporučit. Trošku jsem se toho bála, ale bylo to prostě úžasné a já jsem opravdu nadšená.

05.03.2024 5 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Já si tuto knížku otevřela s 0 očekáváním a musím říct, že to bylo úžasné překvapení. Některé povídky mě moc bavili a dokázala bych si představit dostat i knížku z daného světa. Některé mě tak nenadchly, ale všechny i tak byly super. Za mě to je rozhodně zajímavá knížka

02.03.2024 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Popravdě přiznám, že jsem čekala něco trošku jiného a nebylo to tak skvělé jak jsem si to vysnila. I tak mě to bavilo a já si učtení odpočinula.
Bylo to vtipné a napínavé a pokud milujete Elisu tak si to užijete naprosto skvělým způsobem. Mě rozhodně oslovil Jamie s jeho hlavou věčně v oblacích. Na to nemám prostě co říct. Ostatní postavy taky nebyly vůbec špatné a já jsem si užila jaká se z nich stala banda. Povahově mi všichni sedli a já si to užívala.
Co se týče té zápletky ta tak byla skvělá i když musí říct, že s vrahem nějak nejsem smířená.
Vím, že teď už jde jenom o mé puntičkářství, ale klidně bych uvítala i víc zmínek o Animant a Thomasovi.
Moc se mi líbilo jaká byla knížka uvnitř co se týče grafického zpracování. Dodalo to krásnou atmosféru celému příběhu.

28.02.2024 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Pokud hledáte knížku u které vypnete tak je toto přesně ono. Já od knížky neměla žadná velká očekávání a byla jsem mile překvapena.
Děj mi rychle plnyul a okamžitě mě to vtáhlo. Styl vyprávění mě moc bavil. Svět, magie a další aspekty mě bavily. Nic komplikovaného a překombinovaného.
Co mi vadilo a to je důvod proč dávám 4* jsou postavy. Eira za mě byla strašně naviní a moc dětská. Místy byla dokonce na zabití. Jediná postava která mě oslovila byl Cullen. I tak by to chtělo aby postavy měly větší prostor a lépe propracovanou psychickoku stránku.
Knížka je rozhodně pro mladší čtenáře, ale i tak mě to bavilo. Je to stará dobrá young adult u které se krásně vypne.

23.02.2024 4 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Začátek knížky byl pro mě nejdřív zamotaný a táhlý. Nemohla jsem se pořádně začíst a celkem jsem se trápila. Až když jsem se trošku víc dozvěděla o světě, Hranici, magii tak se zlepšilo. Největší wow pro mě, ale nastalo po cestě do Starého světa. Od té doby mě knížka začla bavit o hodně víc a já si to moc užívala. I když putování bylo trošku zdlouhavé tak ten konec to vynahradil.
Starý svět je úžasně popsaný a zpracovaný a rozhodně jsem z něho byla nadšená. Jde vidět, že autorka to má všechno úžasně propracované a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Moc se mi líbily i postavy. Robin i Kaie jsem si oblíbila a moc se mi líbila i okénka do minulosti.
Knížka mě moc bavila a rozhodně mě daný svět uchvátil. Dala bych 5*, ale za mě se začátek strašně táhl a to mě nebavilo. Rozhodně ji, ale doporučuji, protože knížka je opravdu zajímavá

20.02.2024 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Já jsem poměrně velká očekávaní a musím říct, že si mi to vymstilo. Děj podle anotace mi přišel poměrně originální a já jsem se těšila, že se více dozvíme o čarodějnicích i království. Víc historie například. Doufám, že v dalším díle bude svět víc propracovaný. Také jsem čekala, že se dozvíme více o sestrách. Více o tom jak žili jako malé, ale také jsem čekala, že tam bude víc rozhovorů mezi nimi. Přece jen jsou to sestry tak se mohly trošku víc hašteřit. Čekala jsem také, že když to napsaly dvě autorky tak mohly být obě dvě trošku více rozdílné a také by mě více zajímal jejich charakter. To stejné i u ostatních postav. Mrzí mě, že některé nedostaly více prostoru. Další výtku mám ke kapitolám. Kapitoly na přeskáčku mi tady vadily a myslím, že to knížce i trošku uškodilo. Nemohla jsem se tak ponořit do příběhu ani jedné sestry což je za mě škoda.
Děj, ale i tak rychle plynul a já si to svým způsobem užívala. Nebylo to nic náročného na přemýšlení a člověk u toho hezky vypl mozek. Pro mě to je zatím oddechová knížka, ale na další díl se i tak neskutečně těším, protože konec bylo hodně povedený. Hodnotila bych to tak na 4,5 *.Navíc mě zaujala obálka. Ta je opravdu povedená.

16.02.2024 4 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Já se moc tešila a jsem ráda, že mě pokračování nezklamalo. Meyer dokázala, že pohádky jsou její žánry a toto bylo skvělé. Po nadupaném prvním díle jsem byla hodně zvedavá jak to dopadne a co se tam vlastně bude dít. Prostřední, hrad, temní a příšery byly stejní jako v minulém díle a já si uvědomila jak moc to miluji.
Všechny postavy jsem si zamilovala a úplně nejvíc Zlata. Doufala jsem, že v průběhu knížky se budeme třeba víc dozvídat o jeho minulosti to se bohužel nestalo a je to asi jediná výtkou kterou ke knížce mám. Serilda si držela stejnou příčku jako od minulého dílu. Co mě mile potěšilo byl Král duchů. Jeho a Serildinu výměnu názorů jsem si moc užívala.
Zlatou i Prokletou hodnít kladně a můžu jí jenom doporučit. Obzvlášť pokud milujete pohádky.

12.02.2024 5 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Já se moc tešila. Elfhame mě tehdy hodně bavilo a doufala jsem, že autorka si laťku udrží. Došlo, ale k malému zklamání. Já se moc těšila na postavy a jejich charaktery. S tím jsem se bohužel nesetkala. Žádná z postav mi nepřirostla moc k srdci. Hodně jsem se těšila na Doubka a i když to za mě byla ta nejlepší postava tak jsem si tak byla zklamaná. U Wren jsem čekala, že se dozvíme něco víc z její minulosti. Každopádně jsem se tešila, že se i více dozvíme o Jude, Cardanovi a ostatních z minilých sérií.
Co mě překvapilo tak byl konec. Musím říct, že tady autroka získala několik plusových bodů. Další díl mám určitě v plánu si přečíst. Ale tady jsem byla lehce zklamaná a nemůžu říct, že bych byla nějak unešená.

07.02.2024 4 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

První díl byl za mě lepší. Toto nebylo vůbec špatné, ale první díl mě nadchl mnohem víc. Děj se ze začátku trošku táhl a mám pocit, že jsme nepřišli na něco důležitého. LÍbilo se mi jak se vyvíjel vztak Sery a Nykta i když to bylo trošku v kolečku.
Co mi celkem vadilo byl sex. Na mě ho tam bylo opravdu hodně. Někdy úplně zbytečně. Klidně bych vynechala i detailní popis.
Rozhodně se napravilo ke konci. Bylo to skvělé a ten konec mě opět dostal. Autorka navíc umí dobře popsat místa a já si to užívala. Navíc závěr byl šilený. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu. Nesnáším takhle moc otevřené konce.
Sera je mi rozhodně sympatičtější než Poppy. Stejně to ale opět vyhrála Jadis. Ona je prostě kouzelná a to tam byla asi jenom 2 kapitoly.
Dala bych 4,5* za pomalý začátek. Ale i tak tam byly skvěělé části, které jsem si užívala a bavila se u nich. Navíc se mi moc líbí obálka. Ta je opět krásná.

07.02.2024 5 z 5

Past na ďábla Past na ďábla Kerri Maniscalco

Já jsem nadšená. Přede mnou byl poslední díl na který jsem se moc těšila a já jsem ráda, že mě nezklamal.
Nové prostředí navíc v Americe, ale stará dobrá dedukce, vtipy, narážky a romantika. Já si New York i Chicago zamilovala. Mělo to uplně jinou atmosféru. Bylo to krásně děsivé a moc se mi to líbilo. Nové technologie a technika mě uchvátili a autorka nám díky tomu představila úplně jiný svět.
Audrey Rose a Thomas byly opět skvělí. Jejich romatická linka mě moc bavila a skvěle to sedělo ke knize i k ději. Opravdu jsem si to užívala a to do poslední schvíle. Klidně bych uvítala víc vtipkování mezi nimi. Navíc se zde objevili nové postavy a i ty staré což bylo skvělé.
Samotný vrah a jeho oběti jsou hodně zajímavým nápadem. Autorka tady nastínila hodně zajímavý příběh o kterém bych se ráda dozvěděla víc. Navíc zde dochází k propojení i se staršími případy a tím pádem se napětí ještě víc stupňuje.
Já miluji jak tady v této sérii autorka propojila realitu a fikci a nabídla nám něco nového a nečekaného. Když jsem chytla po první knize nenapadlo mě, že z této série budu tak moc nadšená a stane se jednou z mých oblíbených. Mrzí mě, že už je konec. Teď můžu jen doufat, že se někdy v budoucnu dočkám dalšího příběhu.

27.01.2024 5 z 5

Syn podsvětí Syn podsvětí Vladimíra Šebová

Toto je nádherná knížka o slovanské mytologii. Já se čtení moc užila a možná mě to bavilo o trošičku víc než Dcerra zimy.
Moc se mi líbilo, že tady máme více postav a tím pádem i víc charakterů, předností a příběhů. Jejich příběhy se mi clíbilo a to, že jsme se vraceli do jejich minulosti bylo super. Krásně jsme se do nich ponořilil a hned zase byly v současném ději a to bylo super. Děj z různých pohledů byl super. Já byla nadšená. Navíc jsem se vůbec neztrácela. Každá postava mě okouzlila jinak a já si dáky tomu nedokžu vybrat, která byla nejlepší. Co se mi líbilo bylo navíc to, že tam byl i obyčejný smrtelník.
Nav, svět, mytologie já se opět zamilovala a doufám, že se od autorky dočkáme i dalších knih do série. Plus dávám ještě za to, že se tam objevily postavy z první knihy a za krásnou obálkku.

26.01.2024 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Já mám slovanskou mytologii moc ráda, ale toto mě trošku zklamalo. Knížku jsem kdysi začala číst a přestala jsem a teď jsem se k ní vrátila a doufala jsem, že se to zlepší. Bohužel se tak nestalo. Hlavní kámen úrazu za mě byly postavy. Nemastné, neslané a tak se táhl i celý příběh. Za mě, co se týče příběhů o slovanské mytologii ten slabší příběh.

24.01.2024 3 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Já se zamilovala. Ani nevím, kde začít.
Obálka je prostě nádherná. Je krásně vymazlená a vypadá úžasně. Když si vezmu i potisk stránek tak prostě smekám před tímto výtvorem. Toto je rozhodně jedna z nejhezčích obálek, které jsem kdy viděla.
Další věc co mě nadchla bylo krásné vykreslení Olomouce v 19. století. Tím, že zde žiji jsem si čtení užívala o to víc a moc se těším až si místa zmíněná v knížce projdu. Ta atmosféra, která byla vykreslená na stránkách byla prostě nádherná. Styl vyprávění byl krásný a měla jsem pocit, že příběhem krásně proplouvám. Rozhodně bych si ji měla znovu přečíst na podzim, protože je krásně tajemná.
Děj se mi taky moc líbil. Přišlo mi to originální a skvěle vymyšlený příběh. Co se týče postav tak bych klidně uvítala víc jejích názorů a náhlednutí do jejích charakterů. Z toho důvod se těším na další 2 díly. Hlavně teda na Leopolda.
Knížka je ve všech ohledech krásná. Obálka, děj, vyprávění, design uvnitř knihy... Jde vidět, že si na ni všichni dali moc záležet a opravdu si s ní vyhráli.

21.01.2024 5 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Tak je za mnou poslední díl a já musím říct, že jsem si ho užila. Asi ne tak jak první dva, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná.
Moc se mi líbilo, že hlavní milostný poměr byl vyřešen na začátku. Moc se mi líbilo, že knížka nebyla jenom o tom kdo je ten pravý a kdo ne. Posatavy za mě skvělý a Roth je porstě naprosto úžasný. Moc se mi líbila i Layla, která za mě nebyla tak naivní jak v předchozích dílech. V tomto díle byla super.
Hodnotila bych tak na 4,5* ale líbílí se mi obálka. Rozhodně to je odpočinkové čtení.

19.01.2024 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Moje první knížka po zkouškovém a já jsem nadšená. Je to krásná oddechovka u které jsem se opravdu nasmála. Já jsem Kouzla rodu Thornů milovala a toto jsem si tím pádem naprosto užila. Krásně jsem si u této knížky odpočinula a nechala jsem se pohltit příběhem.

18.01.2024 5 z 5

Čas karmínu Čas karmínu Amélie Wen Zhao

No rozhodně lepší než druhý díl. Ale i tak to nebylo nic převratného.
Co se mi líbilo, tak bylo střídání různých úhlů pohledu. Rozhodně to děj trošku oživilo. Rozhodně mi, ale vadil styl psaní. Poslední díl a nic velkolepého se nedělo.
Celá série je podle mě zajímvá, ale chtělo by to lépe zpracovat. Všechny 3 díly jsou za mě průměr. Nápad a svět není špatný. Ale jak říkám dalo by se to lépe zpracovat.

23.12.2023 4 z 5