Andrée Andrée komentáře u knih

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

V druhém díle sourozenci Gerda a Lars zažívají mnohem větší dobrodružství. Opět nechybí krásné ilustrace.

01.02.2024 5 z 5

Gerda - Príbeh veľryby Gerda - Príbeh veľryby Adrián Macho

Nádherná kniha, přiznám se, že mě příběh lehce dojal. Těším se, až budeme číst se synem, ale nemyslím si, že je to pro malé děti úplně vhodné čtení. Tím chci říct, že pohádka je to opravdu krásná a ilustrace jsou překrásné, jen si myslím, že dětská hlavička takový příběh ještě zcela nepochopí (od 4 let).
Pokud bych to tedy měla přirovnat, tak to poselství s přesahem mi připomíná Malého prince. Prostě tomu rozumíte, až máte nějaké životní zkušenosti. Ale rozhodně jak to bude možné, tak budeme se synem číst společně, ilustrace jsou opravdu krásné a možná se i pak malé dítě víc ptá, zajímá a chce vysvětlení, ale to ještě nemohu posoudit.

30.01.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Bodka a Karol Prvok, Šampón, Bodka a Karol Patrik Hartl

Spolužáci zavzpomínají po letech na mládí a hecnou se, že si dokáží, že mají pořád “koule. A proto si vymyslí, že splní předem domluvený úkol, ať se děje co se děje. Aaaa, oni ty koule fakt mají, protože hned první výzva je dost vostrá. Nemálo jsem se nasmála, někdy i soucítila a hlavně jsem si říkala, že minimálně první výzvu bych určitě nedala. :D
Musím říct, že po dlouhé době nebo možná poprvé jsem měla v knize všechny postavy oblíbené. Každý působil tak přirozeně a nenuceně. Od autora je tohle moje první kniha a já jsem naprosto nadšená.

29.01.2024

Měkká půda Měkká půda Petr Novotný

Skupinka lidí je podrobena experimentu, jejich mysl je otrávena. Vaše mysl bude otrávena z toho co právě začnete číst. Začínají se dít naprosto nepochopitelné věci. Začínáte pochybovat o tom, co je skutečné a co je pouze výplod fantazie pacienta, který si psal tady ten šílený deník. Nedokážete rozpoznat, co je realita. Vaše mysl začíná být otrávena. Musíte hledat protijed. Mezitím se stala vražda. Je tedy mezi námi vrah? Kdo to může být? Postupně podezíráte všechny nebo jste to vy? A kdo jsem já a kdo jste vy? Ztrácíte se, začínáte pochybovat o sobě. Nutně potřebujete najít protijed a prchnout co nejdále to půjde. Podaří se vám to? Nebo budete další oběť? Nebo jste vrahem vy? A vůbec, stala se opravdu vražda? Máte otrávenou mysl... Nebo ne?
Co když si vše hlavní hrdina jen představuje a nikdo další neexistuje? Zajímá vás to, žejo? Tak to si budete muset knihu přečíst a rozhodně nebudete litovat.

Autor si velmi precizně pohrává s příběhem, který se postupně stává zamotanějším a zamotanějším. Nakonec netušíte, jakým směrem se příběh bude ubírat dále. Naprosto poutavé čtivo, téměř ihned mne to vtáhlo do děje. Takové psychologické drama. Čtení jsem si moc užila a mohu doporučit.

13.01.2024 5 z 5

Frida Kahlo a její animalitos Frida Kahlo a její animalitos Monica Brown

Pro malé dětičky ideální jak představit tuhle temperamentí ženu, malířku. Text je krátký, ilustrace krásné.

08.12.2023 5 z 5

Pornovláska Pornovláska R. R.

Od knihy jsem si slibovala trochu víc. Samotný název knihy vybízel k tomu, že dostaneme naservírované detaily ze zákulisí této profese, o které se ví, ale už tak moc se o ní nemluví. Leč nějaké peprné detaily se v knize opravdu vyskytují, velmi rychle se přehoupneme do (s trochou nadsázky) červené knihovny, kde je primárně řešen toxický vztah a profese jde tak trochu do pozadí.
Bylo to však i tak velmi zajímavé čtení. Od ženy štírky bych však čekala větší pud sebezáchovy. Neustálé ponižování a neúcta ze strany partnera, odpuštění a návraty, neustálá snaha o přízeň

Celkově hodnotím knihu kladně. Je to prostě úplně jiný/stejný svět.

25.08.2023 2 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Nápad hezký, kniha se mi ze začátku četla velmi dobře, ale potom to nadšení někam odešlo a už se nevrátilo

Co musím pochválit, tak je rozhodně ořízka knihy. To je naprosto vymazlená záležitost, kdybych měla hodnotit jen to, tak určitě 5*/5*.

06.07.2023 3 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Baví mě podcasty s panem detektivem Štočkem, takže tahle kniha byla nutnost!

07.05.2023 5 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Děsivé, nechutné a šílené. Bavilo mě to. Jsem ráda, že v tomto případě nelze přes knihy cítit ten smrad, který se postupně šířil Japonskem.

26.03.2023 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Žárlivost, intriky, manipulace.
Othello je klasika, ale mne tohle moc neoslovilo. Popravdě radši zfilmované. Čtení mne prostě nudilo a proto dvě hvězdy.

24.03.2023 2 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Jana Javorská

Eva si na živobytí vydělává jako společnice a plní tak pánům jejich přání. Zatouží však po vztahu, rodině Najde svoji lásku? Odpověď najdete v tomto krátkém příběhu. Oddechové čtení proložené erotikou.

23.03.2023 5 z 5

Hotel 69 Hotel 69 Sonia Rosa

Luxusní hotel, copak se asi děje za zavřenými dveřmi pokojů? To se postupně dozvíte a je to vskutku pěkná divočinka.
Ale já jsem tam těch prasárniček popravdě čekala o trochu více. Celkově se mi však kniha líbila a hodnotím kladně.

20.02.2023 4 z 5

Velký snář Velký snář Marek Skierkowski

Před lety jsem dostala tento krásný snář od mojí maminky a vždy, když ve mne sen zanechá hlubší stopu, ráda nahlédnu, abych více porozuměla významu.

04.01.2023 5 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Doplňující fakta k seriálu. Líbí se mi, že byly použity i autentické fotografie.

28.12.2022 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

A tímto se loučím s celou famílií Bridgertonovic. Já už další díly jednoduše nezvládnu. A už se prostě nenechám zlákat, když to všichni v mém okolí vychvalují do nebes… Ono to není špatné čtení, jen příliš naivní a věřím tomu, že další díly nic extra nového nepředvedou.
Ovšem ze série nechci nikoho zrazovat, fanouškovská základna bude jistě velká. U mne nebodoval ani seriál.

25.12.2022 2 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

S obálkou knihy si nikdo moc nevyhrál, je to škoda.
Obsah knihy už je na tom o něco lépe. Hledala jsem téma supernatural a tahle kniha se tomu tak trochu přiblížila. Anďelé, upíři, sukuby, Egypt… Nebylo to špatné.

18.12.2022 3 z 5

Elegance Elegance Megan Hess

Nádherné ilustrace.

10.08.2022 5 z 5

Ukradené dítě Ukradené dítě Keith Donohue

Knihu jsem četla neskutečně, ale neskutečně dlouho. Prostě jsme si nesedly a já příběh nedokážu plnohodnotně ocenit. Pro mě jedna velká nuda.

02.08.2022 2 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Skvěle napsaný román o vražedkyni Belle Gunnessové. Doporučuji přečíst i doslov autorky, protože hodně věcí je na závěr objasněno, vysvětleno.

Pro tuhle kreaci ženy nemám žádné slitování, ani trochu empatie. Mrzí mne, že za svoje činy nebyla nikdy potrestána. Doufejme, že se smaží v pekle.

Poměrně obsáhlá kniha, ale velmi čtivá. Možná by mohla být o pár kapitol chudší, ale rozhodně čtení, které nenudí.

09.07.2022 3 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Obecně mám slabost pro strašidelné domy, které si žijí svým životem. Bohužel, Dům na kopci mne příliš nepohltil. I když atmosféra byla místy mrazivá, těšila jsem se, až knihu dočtu. Co rozhodně stojí za zmínku je velmi zajímavý psychologický vývoj, zejména Eleanor. Kniha je řazena do sekce horor, za mě tedy velmi slabý horůrek.

30.05.2022 3 z 5