andrea7191

HanaHanaAlena Mornštajnová

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale počet stoupajících recenzí mě přesvědčil a šla jsem do toho. Nakonec jsem z důvodu časové nedostatečnosti zvolila audio verzi a udělala jsem dobře. Takže se řadím do stáda nadšenců.

07.07.2021

Sdílejte, než to zakážou!Sdílejte, než to zakážou!Andrej Babiš

Co to jako má bejt? Nejsem jeho příznivcem, proto tomu odpovídal můj přístup a samozřejmě vyhrála zvědavost nad zdravým rozumem. Během čtení se mi opovážlivě zvedalo obočí nad neuvěřitelností, kterou čtu, že při výčtu, co všechno pro republiku udělal už nebylo ani vidět a po části, kde děkuje všem ženám (!!!!) a bla bla bla....s hlasitým prásknutím do klávesnice jsem četbu ukončila a poslala do hlubokého zapomnění.

19.07.2021odpad!

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Po letech jsem si to pustila jako audio a za ty roky, kdy jsem ji četla, neztratila nic z toho hezkého. Jsou knihy, které upadnou v zapomnění, ale knihy, jako je tato, kterou snad držel v ruce každý, se to stát nemůže.

16.08.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

Ke knize jsem se dostala náhodou a vlastně jsem jí otevřela jen na základě hodnocení, které bylo skvělé. Musím říct, že jsem byla překvapená, s jakou lehkostí a přímočarostí je psaná. Velmi mě trápil celý děj a problém, který představoval. Plíživá eskalace, která mohla dopadnout úplně jinak, kdyby..... Smutné na tom je, že tento příběh není jen tak nějakým smyšleným výmyslem, ale najde se v něm velká spousta lidí. Líbil se mi styl psaní, který mi normálně není blízký, ale bylo uvěřitelné číst myšlenkové pochody Báry a velmi znepokojující číst myšlenkové pochody matky.

09.03.2021

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Audiokniha. Je to styl literatury, kterou nevyhledávám a když už, je pro mě styl psaní "neuchopitelný", hůře se mi koncentruje na děj, protože nejsem zvyklá na vyjadřování, které k té době patřilo, dávám přednost poslechu.
Od téhle knížky jsem nevěděla co čekat a tím pádem jsem byla otevřená všemu. Ale jsem ráda, že jsem do toho šla. On náhled do dalece nedaleké minulosti není nikdy na škodu a vlastně je to ku prospěchu. On ne každý si uvědomuje, jak to bylo dříve, čemu lidé tenkrát čelili, s čím se museli vypořádat, jak trpěli nedostatkem toho, čeho je dnes nadbytek a neuvědomujeme si, že ne vždy to bylo tak samozřejmé a snadné, jako dnes. A pokud je to zpracováno tak pěkně, mile a rozhodně ne nudně, je to jedině dobře.

15.09.2021

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Audiokniha. Pokud by to měl namluvit někdo jiný, než autor sám, bylo by to plitké, šedé a zbytečné. Na Marka Ebena jsem si musela počkat, než mu přijdu na chuť. Jeho smysl pro humor je tak zásadně milý a jedinečný, že ne každému se líbí. Ale co je naprosto nevyvratitelné je to, že to SAKRA umí. Nikdo jiný nemá takový "hodný" humor, jako on.

20.09.2021

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíFredrik Backman

Tohle je tak milé a hezké, že o tom snad nejde napsat nic ani trochu negativního. Celý příběh je plný tak pěkných, i když většinou smutných myšlenek, které nejsou ani trochu nereálné. Jak to musí být krásné, milovat někoho takhle silně po celý život, že i po letech odchodu milované osoby, to člověk cítí tak hluboce.

20.09.2021

Povídání o pejskovi a kočičcePovídání o pejskovi a kočičceJosef Čapek

To je prostě klasika, kterou by měly znát i dnešní děti a jejich děti a děti jejich dětí...

19.02.2020

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Nemám slov, jestli jsem předtím měla k nějakému dílu výhrady, tady zmizely všechny. Pár věcí k vytknutí se tady najde, ale kdo by bazíroval nad prkotinama, když ve finále celek je perfektní.

13.02.2021

FimfárumFimfárumJan Werich

Kdo nečetl, jako by nebyl.....

16.08.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

Přelouskáno rychle a jedním dechem. Není to komplikované čtení, ani nic, u čeho si člověk bude lámat hlavu nad zápletkou, ale nad psychologií příběhu kroutit hlavou. Smutné na tom je, že takových dětí a matek jsou na světě mraky. A ruku na srdce, kdo z nás nezná nikoho, kdo by si podobným dětstvím neprošel ......

11.06.2021

Boss BabišBoss BabišJaroslav Kmenta

Konečně kniha ukazující důležité skutečnosti kolem této osoby. Měla jsem velké problémy orientovat se ve jménech a datech jednotlivých kauz a událostí, ale ve finále to pro čtenáře není tak důležité. Důležitý je fakt, v čem všem měl a má namočené prsty. Je až neuvěřitelné, kde všude se vyskytuje tato figurka, kam až dosahuje jeho vliv a co všechno díky němu za ty roky udělal, co ovlivnil. Klobouk dolů před autorem. Přestože jsem už pár kauz od něho četla, nikdy jsem neměla potřebu číst jeho knihy, to se teď změní. Nejsou to pohádky typu "jedna babka povídala", ale podložené důkazy a pokud pro něco důkaz není a je to jen domněnka, je na to čtenář upozorněn. Po přečtení musím konstatovat, jak je možné, že tento člověk je stále tam kde je?

26.07.2021

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Nezapomenutelný, silný příběh...

19.02.2020

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Čtivé, smutné, silné......ze života....

14.07.2021

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Tak tohle bylo ovšem skvělé. Příběh/případ skvělý, promyšlený a přestože jsem si tipovala, kdo je viník, musím se přiznat, že jsem neuhodla.

27.01.2021

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Zase nezklamala, líbí se mi, že zápletky jsou pěkně propracované a vlastně až na pár výjimek nijak neklesá kvalita zpracování. Co díl, to zážitek.

08.02.2021

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Čteno i viděno a jak to tak bývá, kniha předčila film, několikanásobně. Film měl oproti knize přeci jen větší spád a grády, zatímco kniha byla lehce vleklá a místy nicneříkající, ale když se člověk prokousá začátkem a začnou mu docházet souvislosti, je to už paráda až do konce.

24.06.2021

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

No tak tohle ano, to je prostě klasika dětských let.

21.07.2021

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Trochu jsem se bála rozdělení týmu, že to nebude mít "koule", ale moje obava byla zbytečná. Po předchozích dvou dílech to byla příjemná vzpruha.

03.02.2021

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Pěkná, čtivá kniha o které víte jak to skončí, ale přesto si říkáte, že láska by mohla mnohé změnit ...... Smutný konec, který ve své podstatě smutný není.

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Super, nejsou tam žádná hluchá místa, čtenář vpadne rovnou do děje, který se bez nějakých zdlouhavých pasáží vyvíjí svižně a napínavě.

04.01.2021

Milé a vtipné. Místy to bylo celkem ze života, ale střídalo se s místy, které byly velmi přitažené za vlasy.

22.07.2021

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Milá kniha. Nechtělo se mi do ní, protože četba pro mládež není zrovna moje gusto, ale podle hodnocení a komentářů jsem tomu dala šanci a jsem za to ráda. Asi jsem trochu pomalejší, ale celý příběh se mi složil dohromady až skoro ke konci, kdy mi došlo, jak to s pohádkami, které vyprávěla babička, vlastně je.

17.08.2021

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Tato kniha mě zhruba před 20 lety naprosto šokovala a i dnes si myslím, že by měla být v popředí čtenosti. Realita tehdejší doby si nezadá s realitou doby dnešní, rozdíl je v tom, že v dnešní době sociálních sítí a "obroušenosti" společnosti možná není tak šokující, jako tehdy, kdy o tomto světě málokdo něco věděl.

13.02.2020

Bez dcerky neodejduBez dcerky neodejduBetty Mahmoody

Všechny knihy na toto téma, které ať už jsou nebo nejsou založené na skutečné události sebou nesou hořkost a šokující poznání, že ne všechno je tak, jak by mělo být.

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Autorka mě baví, ale do téhle knihy jsem se musela trochu nutit. Každopádně líbí se mi "lidový" styl vyprávění o běžném životě lidí v meziválečném období.

12.07.2021

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Nejdřív film a potom kniha..... pořadí, které nemám ráda, ale tohle je jedna z výjimek, kdy mi to nevadilo. Teda až na to, že jsem dopředu věděla co bude, což je na tom to nejnapínavější, že jo. Příběh je super, má grády.

20.07.2021

MementoMementoRadek John

Tohle byla moje první čtenářská zkušenost z knihou na drogové téma. Zhltla jsem jí tenkrát na jeden zátah a od té doby jsem o ní nezavadila a až do nedávna, kdy jsem jí četla znovu a trochu jsem předpokládala, že s odstupem let a dnešním jiným náhledem na svět to nebude tak drsné. No, spletla jsem se. Drsně reálné je to stále.

18.08.2021

Na loučení nebyl časNa loučení nebyl časLinwood Barclay

Téma příběhu mě hodně zaujalo a nezklamalo. Ze začátku jsem se docela prokousávala, ale po cca 1/3 se to rozjelo a četlo se to samo. Musím říct, že trochu jsem od začátku tušila, kterým směrem se to bude ubírat, ale že to bude až takhle.....? Paráda.

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Nemůžu říct, že se to četlo dobře, protože nečetlo, když člověk četl o tom, co se dělo jen pár desítek let zpátky, ale bylo to velice čtivé a takovéto příběhy by rozhodně neměly zapadnout do nevědomí lidí.