andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Koralina Koralina Neil Gaiman

Sice prý pro děti, ale i dospěláka to, myslím, může bavit. Vzhledem k délce příběhu nezabere tolik času a je skvělá na oddechovou chvilku s knihou.

10.03.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ke knize jsem se dostala náhodou a vlastně jsem jí otevřela jen na základě hodnocení, které bylo skvělé. Musím říct, že jsem byla překvapená, s jakou lehkostí a přímočarostí je psaná. Velmi mě trápil celý děj a problém, který představoval. Plíživá eskalace, která mohla dopadnout úplně jinak, kdyby..... Smutné na tom je, že tento příběh není jen tak nějakým smyšleným výmyslem, ale najde se v něm velká spousta lidí. Líbil se mi styl psaní, který mi normálně není blízký, ale bylo uvěřitelné číst myšlenkové pochody Báry a velmi znepokojující číst myšlenkové pochody matky.

09.03.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Opět dobré, ale opět se musím říct, že více mě bavil děj kolem týmu a Kim samotné, než případ, který vyšetřovali.

08.03.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Musím říct, že jsem byla trochu zklamaná koncem. Na závěr jsem čekala větší drama, více napětí. Celý děj byl napínavý, ,ale očekávané vygradování nebylo takové, jak bych čekala. Čekala jsem v tom trochu větší smysl a něco, z čeho si "sednu n zadek". Bohužel.

08.03.2021 3 z 5

Vrchlický erotický Vrchlický erotický Jaroslav Vrchlický (p)

To jsem se tak jednou bavila v práci s kolegyní o básničkách ze základky, které si do dneška pamatujeme. Nechápu jak a proč (:-D), ale vybavila se jí básnička, právě z téhle knihy a protože jsem jí neznala, dala mi jí přečíst. Musím říct, že to, co jsem se tam dočetla, jsem nečekala :-D. Na tehdejší dobu velmi odvázané téma s velmi specifickou volbou slov :-D.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Knížku jsem četla, jako většina na základní škole a pak se mi dostala do ruky, když jí četla dcera ve druhé knížce. Zatímco já nadšená, dcera už tolik ne. :-D

18.02.2021 4 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Jak já tu knihu milovala jako malá holka. :-D

18.02.2021 5 z 5

Štíhle recepty do 15 minút Štíhle recepty do 15 minút Lucia Wagnerová

Ale jako jo, sice ne všechno je dobré a poživatelné (ale možná dělám něco špatně já?), ale i přes to jsou tam recepty, na kterých si vyloženě pochutnám.

Fit sladkosti Fit sladkosti Lucia Wagnerová

Tahle kniha je celkem povedená. Obsahuje velké množství receptů, na které není potřeba moc času a většinou ani surovin. Oceňuji rady a vychytávky u každého receptu.

Fit recepty 3. díl Fit recepty 3. díl Lucia Wagnerová

Nemám vyzkoušené ještě všechno, ale i to, co už mám, není vždy úplně jedlé. Oceňuji jednoduchost receptů za minimální čas, ale ani tak to není úplně ono.

Fit Recepty 2 Fit Recepty 2 Lucia Wagnerová

Fit Recepty 1 Fit Recepty 1 Lucia Wagnerová

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nejslabší kniha od této autorky. Dočteno s velkým sebezapřením. A znovu se k ní rozhodně bavit nebudu.

17.02.2021 1 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Nedočetla jsem..... Nevadí mi, když je kniha tlustá, naopak se těším na to, že bude vymakaná a děj neskončí chvíli po tom, co začne, ale tohle jsem nedala. Možná jsem mohla vydržet déle a ono by se to rozjelo. Nicméně kniha odložena a možná se k ní někdy vrátím a dám jí druhou šanci.

17.02.2021

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nemám slov, jestli jsem předtím měla k nějakému dílu výhrady, tady zmizely všechny. Pár věcí k vytknutí se tady najde, ale kdo by bazíroval nad prkotinama, když ve finále celek je perfektní.

13.02.2021 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Kniha mě zklamala. Nevím sice, co jsem čekala, ale vlastně nic mi nedala. Neřekla mi nic, co bych o něm nevěděla nebo go bych se dozvěděla ráda.

10.02.2021 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

knihu jsme sčetla až poté, co jsem viděla film, který sám o sobě mi přišel dobrý, ale knize nesahá ani po kotníky. Krásná kniha o smutném tématu. Vůbec mi nevadilo, že kniha je psaná dětským stylem, naopak. Více vynikl děj a pohled malého chlapce na situaci, se kterou se vnitřně pere.

10.02.2021 5 z 5

Bezdomovcem snadno a rychle Bezdomovcem snadno a rychle Vítek Formánek

Knihu jsem četla v rámci mé práce a musím říct, že jsem nebyla v překvapená, ani nic jiného, jelikož o této problematice leccos vím, ale nahlédnout pod pokličku bezdomovce na ulici a udělat si obrázek o tom, jak to "venku" funguje, by měl každý, kdo s těmito lidmi pracuje nebo se o jejich problematiku zajímá. Nicméně je to jedna z knih, která mě ani tak nepřekvapila, ale upřímnost, se kterou je psaná, je příjemná.

10.02.2021 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Není to můj styl, knihu jsem četla jako odreagování se od thrillerů a nelituji toho. Svůj účel splnila...

08.02.2021 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale nejsem z toho nadšená tolik, jako ostatní. Příběh mě zaujal, ale čím více se blížil konec, tím více jsem byla zklamaná ze stylu, jakým se styl psaní ubíral. Místy jsem se nudila a párkrát jsem nějakou část přeskočila, jinak bych se asi konce nedobrala a knihu bych odložila dřív, než dočtu.

08.02.2021 3 z 5