andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Kdo nečetl, jako by nebyl.....

16.08.2021 5 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Knihu máme v práci v pracovní knihovně a protože běžně nečtu pracovní litaraturu, nenapadlo mě jí ani otevřít. Ale potom jsem šla na prohlídku noční Prahou s Karimem, který tuhle knihu doporučoval a musím říct, že kniha je super. Žádná Babička, žádný Máchův Máj, ale takovéto knihy by měly patřit do povinné četby.

16.08.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak jo, jsem asi výjimka, dle hodnocení, ale mě to prostě nezaujalo. Na to, jak slavná, známá a vychvalovaná kniha to je, tak mě přišla zbytečně zdlouhavá a celkem dost "rozvětvená".

10.08.2021 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Konečně kniha ukazující důležité skutečnosti kolem této osoby. Měla jsem velké problémy orientovat se ve jménech a datech jednotlivých kauz a událostí, ale ve finále to pro čtenáře není tak důležité. Důležitý je fakt, v čem všem měl a má namočené prsty. Je až neuvěřitelné, kde všude se vyskytuje tato figurka, kam až dosahuje jeho vliv a co všechno díky němu za ty roky udělal, co ovlivnil. Klobouk dolů před autorem. Přestože jsem už pár kauz od něho četla, nikdy jsem neměla potřebu číst jeho knihy, to se teď změní. Nejsou to pohádky typu "jedna babka povídala", ale podložené důkazy a pokud pro něco důkaz není a je to jen domněnka, je na to čtenář upozorněn. Po přečtení musím konstatovat, jak je možné, že tento člověk je stále tam kde je?

26.07.2021 5 z 5

Milé a vtipné. Místy to bylo celkem ze života, ale střídalo se s místy, které byly velmi přitažené za vlasy.

22.07.2021 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

No tak tohle ano, to je prostě klasika dětských let.

21.07.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nejdřív film a potom kniha..... pořadí, které nemám ráda, ale tohle je jedna z výjimek, kdy mi to nevadilo. Teda až na to, že jsem dopředu věděla co bude, což je na tom to nejnapínavější, že jo. Příběh je super, má grády.

20.07.2021 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Kdo by z těch, kdo kdy ujížděli na Kingovi, neznali Marstenův dům..... To je jako neznat hotel Overlook.....

20.07.2021

Christina Christina Stephen King

No King, no. Tahle kniha ještě patří do zlatých kingovských časů, kdy jeho knihy byly sakra dobré.

20.07.2021 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Souhlasím s tím, že pokud by tato kniha měla být moje prvotina od autora, pravděpodobně by u ní zůstalo a do dalších bych. Nebavilo mě to a to jsem měla audioknihu. Ne, že by příběh byl špatný, ale nebylo to to, co by mě upoutalo na místě a nedovolilo mi to se zvednout a jít dělat něco jiného.

20.07.2021 2 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Co to jako má bejt? Nejsem jeho příznivcem, proto tomu odpovídal můj přístup a samozřejmě vyhrála zvědavost nad zdravým rozumem. Během čtení se mi opovážlivě zvedalo obočí nad neuvěřitelností, kterou čtu, že při výčtu, co všechno pro republiku udělal už nebylo ani vidět a po části, kde děkuje všem ženám (!!!!) a bla bla bla....s hlasitým prásknutím do klávesnice jsem četbu ukončila a poslala do hlubokého zapomnění.

19.07.2021 odpad!

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Neurazí, nenadchne. Asi to není nic, co by vybočovalo z průměru, ale rozhodně to není také nic, co by člověka nějak významně zklamalo. Vyšetřovatelé, jako Carl Mørck, co jsou nemastní, neslaní mě nechávají v klidu, ale jeho "parťák" Asad už je lepší liga. Ten to,u dává trochu šťávy. Pokud by Carl byl jako samostatná jednotka, nejspíš by to nefungovalo vůbec.

19.07.2021 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Čtivé, smutné, silné......ze života....

14.07.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka mě baví, ale do téhle knihy jsem se musela trochu nutit. Každopádně líbí se mi "lidový" styl vyprávění o běžném životě lidí v meziválečném období.

12.07.2021 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Budu rebelovat, ale tenhle díl se mi nelíbil. Přišlo mi to utahané, akce nic moc nula, napětí se nekonalo. Možná to byl záměr, ale tahle kniha šla naprosto mimo mě.

12.07.2021 2 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Od začátku jsem měla problém u knihy zůstat. Nechápala jsem o co jde, proč ten udělal to a ono, protože mi to nesedělo. Ale od poloviny ti začínalo být zajímavější a zajímavější a poslední 4 kapitoly...... NO PÁNI. Nečekala sem to, nijak jsem se nesnažila přemýšlet dopředu a byla jsem v šoku. Události v koupelně se mnou celkem solidně zacvičili.

07.07.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale počet stoupajících recenzí mě přesvědčil a šla jsem do toho. Nakonec jsem z důvodu časové nedostatečnosti zvolila audio verzi a udělala jsem dobře. Takže se řadím do stáda nadšenců.

07.07.2021 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Tohle považuji za nejslabší Kingovo dílo. Ne proto, že tady vystoupil ze svého zakukleného hororového patra, ale protože se mi prostě nelíbila.

29.06.2021 2 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Stáří a nespavost, to jde k sobě. Stáří, nespavost a mimozemšťani, to už k sobě nejde, ale v podání Kinga je to přece pochopitelné, ne?

29.06.2021 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Velmi jednoduchý děj s velmi nejednoduchým příběhem.

29.06.2021 5 z 5