andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Skvělá kniha, ze které jsem se dozvěděla spoustu věcí, která jsem o Masarykovi nevěděla. Asi bych jí normálně nečetla, není to můj šálek, ale referát dítěte mě přiměl si k tomu sednout a musím říct, že předčila mé očekávání.

13.09.2021 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

No, tak holt zase půjdu proti proudu..... Nějak nerozumím tomu, vcelku vysokému hodnocení. Po té spoustě času stráveného nad detektivkama to chtělo něco "lehčího", ale že sáhnu po, až takové jednoduchosti, překvapilo i mě samotnou. Ne, že bych nějak opovrhovala takovýmto dámským čtivem, naopak, ráda se začtu, pokud to má hlavu a ideálně i patu, ale tohle nemá ani jedno. Tedy takhle, pokud záměr autorky byl napsat knihu o tom, kterak si to na každé druhé stránce někdo rozdává a zapomenout na to, že by to mělo mít nějaký příběh, tak mise splněna. Ono se to dá číst, jako proč ne, ale po pár stránkách už je to jen o tom jednom a nějaký aspoň trochu zajímavý příběh v pozadí nikde. Napadá mě ještě otázka, proč má frajer v každé podobné knize nádobíčko jako vytesané od Boha a je to nadsamec jako kráva? Jako jasně, ženský nechtějí číst o umaštěném troubovi s malým kašpárkem, co neví co a jak, ale není to už trochu nudné? Dočetla jsem, ale s velkým sebezapřením, protože moje malá vada, v podobě lehké obsedantně kompulsivní poruchy, mi nedovolila nechat další knihu ladem bez dočtení.

13.09.2021 1 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Vyšla nová Lanczová? Musím jí mít. V pubertě mě v knihovně nezajímalo nic jiného, než King a Lanczová. Dnes se tomu směju. .-D Ale tehdy, to mělo jiné grády. Cílová skupina autorky je naprosto jasná a svému účelu poslouží perfektně.

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci. To, že všechny její knihy a příběhy byly "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D Dnes, ve svém věku je to velmi silně úsměvné čtení

09.09.2021 2 z 5

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Tři na lásku Tři na lásku Lenka Lanczová

Super koťata Super koťata Lenka Lanczová

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, které v té době nemělo konkurenci. To, že byly všechny knihy "na jedno brdo", bylo úplně jedno. :-D

Sólo pro Kristýnu Sólo pro Kristýnu Lenka Lanczová

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

Panna nebo Blíženec Panna nebo Blíženec Lenka Lanczová

Četba z dob puberty :-D Jak já tyhle knihy hltala na ex :-D

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Posloucháno jako audiokniha a to byla asi ta chyba, protože jsem si to neužila tak, jak by si to zasloužilo. Kingovo knihy se prostě musejí číst, ne poslouchat. Časem to určitě napravím a budu doufat, že to bude lepší než namluvená verze.

06.09.2021 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nezaujala. Myšlenkové pochody mi přišly celkem přitažené za vlasy a velmi naivní. V knize jsem viděla velký potenciál, ale asi by ho, dle mě, musel někdo pořádně využít. Tolik nelogičností a hloupostí v jednom příběhu dal zabrat i mě a to jsem, si myslím, hlava otevřená.

06.09.2021 2 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

No nevím, říkala jsem si, že si vezmu nějakou oddechovku, u které se nemusí moc přemýšlet a dám si pauzu od detektivek. V tomto směru to účel splnilo, opravdu to není nic, u čeho by se musely zapojovat mozkové buňky. Doufám, že tím neurazím ty, kterým se kniha líbila, ale tohle je tak strašně jednoduché čtení, že mi to nic nedalo. Nemůžu ani říct, že by mě to nějak pobavilo, protože ani vtipné to nik extra není. Pro mě ztráta času.

06.09.2021 1 z 5

Ariel – malá mořská víla Ariel – malá mořská víla Walt Disney

Tahle kniha jde naší rodinou od mého dětství až do současnosti a putuje dál a dál napříč rodinou. Moc hezká knížka.

03.09.2021

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Zpočátku nic moc, četla jsem s nadějí, že se to nějak rozjede a ono se tak naštěstí stalo. Děj mi nepřišel až tak napínavý jako jiným čtenářům, dalo se předvídat co se stane, ale nic to nemění na tom, že zajímavé to tedy bylo. A ten konec? Vlastně nevím, jestli se mi líbil nebo ne...

25.08.2021 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Hodně se mi do čtení prolínal film a bála jsem se toho, že budu z jednoho nebo druhého zklamaná. Nestalo se.

19.08.2021 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Celou tuhle sérii jsem četla celkem dlouho. Bylo to pro mě něco úplně jiného, než na co jsem byla u Kinga zvyklá. A také vím, že se k ní nikdy nevrátím. Ale to neznamená, že by o bylo špatné.

19.08.2021 4 z 5

Memento Memento Radek John

Tohle byla moje první čtenářská zkušenost z knihou na drogové téma. Zhltla jsem jí tenkrát na jeden zátah a od té doby jsem o ní nezavadila a až do nedávna, kdy jsem jí četla znovu a trochu jsem předpokládala, že s odstupem let a dnešním jiným náhledem na svět to nebude tak drsné. No, spletla jsem se. Drsně reálné je to stále.

18.08.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Milá kniha. Nechtělo se mi do ní, protože četba pro mládež není zrovna moje gusto, ale podle hodnocení a komentářů jsem tomu dala šanci a jsem za to ráda. Asi jsem trochu pomalejší, ale celý příběh se mi složil dohromady až skoro ke konci, kdy mi došlo, jak to s pohádkami, které vyprávěla babička, vlastně je.

17.08.2021 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Po letech jsem si to pustila jako audio a za ty roky, kdy jsem ji četla, neztratila nic z toho hezkého. Jsou knihy, které upadnou v zapomnění, ale knihy, jako je tato, kterou snad držel v ruce každý, se to stát nemůže.

16.08.2021