Andra Andra komentáře u knih

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Moc pěkně napsaná historická kniha. Má vše, co člověk od tohoto typu románů očekává.

13.06.2017 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Sice jsem ji četla dlouho, ale přesto se mi tato sága velmi líbila. A přivítala jsem i informace o zemi, kam se určitě nikdy nepodívám o profesi, které už neexistují - střihači ovcí. Ralfovi jsem to všechno přála, protože to byl sobec a jeho priority prostě nepochopím.

14.02.2017 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Kamarádka říkala, že se mi to nebude líbit. Nu, příště na ni dám.

26.09.2016 2 z 5

Hodně mi to připomínalo Saturnina. Asi tou slovní komikou. A to, jak nad stránkami encyklopedie nemocí hlavní hrdina zjišťuje, že kromě horečky omladnic, má každou, to prostě nemá chybu.

06.09.2016 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Mám ráda historické romány a tento byl zajímavý. Ale do dalších dílů se asi nepustím.

21.06.2016 4 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Ale je zač, pane Danieli! Něco tak laskavého už jsem dlouho nečetla.

25.11.2015 5 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Na knize se mi nejvíc líbilo to oko na obálce. Jinak stylistika jak od studentky střední školy.

Sexuální bůh Sexuální bůh Libuše Konopová

Styl autorky mi vůbec nesedl, hrdinka mi byla protivná.

Otrok Otrok Sylva Lauerová

nedočetla, prostě na to nemám.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Viděla jsem nejdříve film. Kniha je o level lepší. Streepová se na Polku Sophii vůbec nehodila. Někde jsem četla, že ji měla hrát Magda Vašáryová. Ano!
Kniha, která musí pronásledovat svou tematikou každou mámu. Zakazovala jsem si to, ale přesto to ve mně znělo. Ta otázka. Strašné.

10.08.2015 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Dočetla jen kvůli tomu, abych zjistila, že to lepší nebude.

09.07.2015 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha, kterou odložíte do knihovny, ne však ze své mysli. Navíc obtěžujete ostatní, aby si ji přečetli, a vy měli s kým ji rozebírat. Plný počet nedávám za to, že kniha má dodávati jakous takous naději. Což v tomto případě autorka zanedbala.

19.05.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dočetla, ale dalo mi to fušku. Takový nějaký laciný humor. Sem tam povedený, většinou jak kdybych četla neznámé Povídky od Š + G. Obsahově slabé, nudné.

24.04.2015 2 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Znala jsem písničky z této knihy dřív, než knihu samotnou, pořád si je notovala má kolegyně. Pak mě donutila, abych si Maják, jak knize ona říká, i přečetla, Opravdu nejsem na romantické příběhy, ale asi jsem měla zrovna náladu, nebo jsem podlehla "nátlaku" kolegyně, prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout. Přestože si myslím, že kniha nevychází ze skutečného příběhu, protože to by se určitě v našem bulváru detailně propíralo, je uvěřitelná. Terry mi přišla někdy hodně vtipná, někdy ufňukaná, jindy nápaditá (ty její Rules jsou prostě originální), samozřejmě jsem se zamilovala do Franka a do jeho majáku, a malá Andy je kouzelná holčička.
Je to zvláštní kniha, skoro jako kdyby ani nebyla napsána českou autorkou a donutila mě se zamyslet nad životem celebrit. trochu jsem tu Terry i chápala.
Mám ráda happyendy, ale myslím, že by Terry udělala líp, kdyby zůstala na majáku, což by vlastně byl taky dobrý konec.
Jo, a ten epilog - tak to je bomba - otočil celý příběh naruby.

11.04.2015 5 z 5

Svíce dohořívají Svíce dohořívají Sándor Márai

Tato kniha mi byla doporučena a já jsem naprosto uzemněna. Je to prostě nádherné. Tak zajímavě napsanou knihu jsem dosud nečetla. A to jsem si po prvních stránkách myslela, že toho nechám. Ještě stále si o ni přemýšlím.

03.04.2015 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Tady už bylo všechno napsáno, nemám, co bych přidala originálního. Příjemná kniha, ale ne natolik, abych se k ní vracela.

21.03.2015 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Velmi čtivé, jak jsem si i tak pamatovala z let, kdy jsem tuto knihu četla poprvé. Ale to téma už mě nějak nebere, před těmi x-lety přece jen byli mafiáni v této republice větší tabu. Každopádně děj jel jak po másle, i epizodní příběhy a postavy byly velmi poutavé.

05.02.2015 4 z 5

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

A sedím tu už asi půlhodiny a přemýšlím a přemýšlím a je mi jasné, že řešení není. A i když dávám přednost veselejším knihám, tahle mě zasáhla. Nějaký čas počkám a pak si ji přečtu ještě jednou, abych mohla autorce odpustit. Že nevymyslela něco jednoduššího, něco, kde nejde o mateřský cit, kde bych držela palce jen jedné postavě. Ještě stále to ve mně doznívá.

29.01.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Film byl lepší. Kupodivu. Ten závěrečný zvrat mi připadal násilný a nelogický. Oceňuji střídání vypravěčů.

12.01.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem všechny tři díly. Mě ten příběh docela zaujal. Ana mi nepřipadala tak hloupá, jak se tu píše, nakonec se ukázalo, že má vlastní názor a dokonce ho umí uplatnit. Povaha Christiana byla velmi zajímavá a líbilo se mi, jak autorka postupně odkrývala příčiny jeho chování a zálib. Téma pro mne bylo nové, dověděla jsem se opravdu zajímavé informace. Co ale bylo naprosto příšerné a nezvládnuté, byla stylistika autorky. Copak nebyli nějací odpovědní redaktoři, kteří by jí odstranili ty pořád stejné a neustále se opakující formulace? Když jsem četla " jedním táhlým pohybem", "balí si mě do náruče", "jak s ním mám držet krok", "opojná kombinace", a dalších 50 jiných už podvacáté hned v prvním dílu, strašně mě to iritovalo. Kdyby místo třech rozměrných knih a zbytečně neustále popisujících milostných scén James napsala jednu knihu oproštěnou od těch balastů, byla by to pro mne opravdu zajímavá kniha.

12.01.2015 3 z 5