Andi Andi komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

(SPOILER) Už nějakou dobu mám v plánu se vypravit do Krnova, kde žije největší komunita Řeků u nás. Musí to být krásné město s krásnými lidmi. A jelikož jsem z Ostravy, velmi se mi líbily ty části v níž se děj odehrává. Je pěkné se dozvědět, jakým způsobem se žilo v mém městě ještě před mým narozením a dokonce i před narozením mých rodičů. :-) Paráda.

28.12.2022 5 z 5

Jarmark marnosti Jarmark marnosti William Makepeace Thackeray

Zbytečně dlouhé, protože se tam děje furt to samé dokola. Tedy vlastně nic. A pak kluci odejdou do války. Přesto oceňuji autorův talent k velmi čtivému vykreslení lidských slabostí - tedy vlivu zla, jehož úkolem je způsobovat v lidech nepokoj a rozdmýchávat oheň sváru mezi nimi.

28.12.2022 2 z 5

Tajemství závoje Tajemství závoje Soňa Bulbeck

Pěkný stručný průvodce Saudi pro začátečníky.

19.11.2022 5 z 5

Městský obvod Ostrava-Jih včera a dnes Městský obvod Ostrava-Jih včera a dnes Marian Lipták

Vůbec se mi nelíbí ta obálka. Obsah je super.

20.10.2022 5 z 5

Recept na dokonalou manželku Recept na dokonalou manželku Karma Brown

Tenhle námět je tak častý, až je trapný. (žena v domácnosti, 50. - 60. léta, USA) Žena, která je diskriminovaná, nešťastná, ... A znovu opět vykresleno, jak je super, že můžeme žít v dnešní době, kdy už tu rovnoprávnost máme. Bravo

20.10.2022 3 z 5

Kořeny Kořeny Miika Nousiainen

Pěkné odpočinkové čtení.

20.10.2022 5 z 5

Kočka a město Kočka a město Nick Bradley

Na tohle potřebuje člověk čas a prostředí, protože se životy postav prolínají a ovlivňují. Četla jsem to o přestávkách v práci, tedy jsem v tom měla celkem guláš. Ale jinak dobrý, některé postavy byly velmi sympatické, některé fakt hrůzné a pošahané. Člověk může v tomhle světě opravdu narazit na kdeco. Široká škála charakterů a úchyláren připravuje vhodnou a ornou půdu pro mnoho možných příběhů.

20.10.2022 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Je velice nepravděpodobné, aby se člověk s takovým dětstvím z ničeho nic začal uzdravovat skoro ze dne na den a dělal pokroky tak rychle. Co dělala do té doby? Velmi čtivá knížka, bylo zajímavé číst o myšlenkových pochodech psychicky labilní ženy, o jejím pohledu na svět a na život. Poučné, předvídatelné, příjemné čtení.

20.10.2022 4 z 5

Sentimentální cesta po Francii a Itálii Sentimentální cesta po Francii a Itálii Laurence Sterne

Vtipné, ze života ... Jenže pán cestuje pouze po Francii, Itálii je věnovaná jedna kapitolka - dohromady asi stránka ... tedy nic moc, vzhledem k tomu, že jsem se těšila hlavně na příhody z Itošky ...

20.10.2022 4 z 5

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Ze života lidí, kteří nezvládli život .. alkoholiků, feťáků, ... O obyčejných lidech a jejich obyčejných životech, ale přece velmi čtivé a dobře napsané. Částečně autobiografické.

27.09.2022 3 z 5

Roboti úsvitu Roboti úsvitu Isaac Asimov

U Asimova si všímám stejného rysu jako u Waltariho - hlavní postava příběhu se se zdravou kůží vyseká úplně ze všeho. A ještě jí za to všichni pochválí, jak dobře vše udělala a jak dobře vše vymyslela. Je to absolutní kravina i na sci-fi. Dávám hvězdičky za nápady s roboty, ale ty nekonečné dialogy mi akorát hrály na nervy ... uff. No, ještě jedna knížka ze ságy a šlus.

13.09.2022 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Občas dostanu chuť na něco jednoduchého, předvídatelného, romantického, co určitě dobře dopadne ... (a vážně mě naštve, pokud ne) ... dostala jsem, co jsem chtěla. Takže super. Nic skutečného to sice není, ale oddychovka pro zlepšení nálady jó.

30.08.2022 4 z 5

S chutí po Česku S chutí po Česku Michaela Bugrisová

Skvělé nápady na gastro, výrobky a parádní tipy na výlety po naší malé zemičce. Děkuji.

30.08.2022 5 z 5

Micromégas Micromégas Voltaire (p)

Četla jsem to před měsícem a už teď si pořádně nemůžu vzpomenout o čem to vlastně bylo.

30.08.2022 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Konečně jsem po dlouhé době a několika mezi-knih (od autora) narazila na něco pořádného. Totiž, všechny jeho knihy se mi líbily, ale tahle je po Alchymistovi druhá TOP.

30.08.2022 5 z 5

Senzibil Senzibil Markéta Pilátová

Skvělá kniha, tak jiná. Závěr to pokazil, zdál se mi odbytý.

30.08.2022 4 z 5

O Slovanech úplně jinak O Slovanech úplně jinak Antonín Horák

Ééé ... Nevím, jak reagovat, protože jsem knížku četla s přestávkami. Mé osobní hodnocení skákalo nahoru-dolů, nakonec jsem se rozhodla pro zlatý střed. 30 let stará věc, od té doby už jsme ve "výzkumu na téma Slované" udělali veliký pokrok dopředu, totiž ... tohle není populárně naučná kniha, spíše jde o autorovi úvahy a dějepisné události si vycucal z prstu - sám si složil závěry toho, co a jak bylo. To tedy zaprvé a některé jeho překlady textů jsou taky dost mimo, ALE dávám hvězdičky za odvahu a také dokáži ocenit všechnu tu spoustu práce, kterou si s tím autor dal. Výsledek je sice mnoho povyku pro nic, ale i přesto to stojí za přečtení, pokud vás téma zajímá.

30.08.2022 3 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

No, až na ten sektářský kundalini shit, který si tam autorka pravděpodobně sama přidala ... je to moc hezké čtení o slečně, která zůstává ve spojení se svým vyšším Já, dlouho jsem na tuhle knížku čekala, v knihovně je u nás vždycky půjčená. Jak je vidno, jde o dílko, které mnoho dospělých i dětí potřebuje číst.

26.07.2022 4 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Jsem opravdu ráda, že autorem vyobrazená budoucnost v této knize se nás ve skutečnosti netýká. Čtivé. Po trilogii Propast času jsem si přísahala, že od tohoto autora už raději nikdy nic nepřečtu, občas píše tak surově. Tak snadno o hnusných věcech. Fuj. Tušila jsem, že tady to nebude takové psycho a tak jsem se do toho pustila, fajn kniha, přesto obnovuji svůj slib. :-D

29.06.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Má třetí autorova kniha. První byla "Důvody, proč zůstat naživu", po které jsem namátkou sáhla u pultu v knihovně, aniž bych tušila o čem bude. O depresi? Zajímavé téma, o té nic nevím. Začtu se. Psal o sobě a svém životě. Poté autor vydal svou první beletrii "Vězeň času". Knížka to byla pěkná, ale tahle je ještě lepší. Dokonce i sám pan spisovatel od té doby, co psal o své depresi, jaksi zkrásněl. (dle fotografií tehdá vs. dnes, zdr. google) Asi něco pochopil, něco dokázal.
Ony ty úvahy o životě byly v knize občas dosti únavné, protože jich bylo moc, ale stejně se od knihy nedokážete odtrhnout. Je velmi čtivá.

29.06.2022 4 z 5