Ancezz Ancezz komentáře u knih

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Vydařená jednohubka, ve které se prolíná náročné povolání a osobní život hlavního hrdiny. Neměla jsem žádné očekávání a ikdyž mi bylo z knihy chvílemi smutno ve finále se mi líbila. Za mě další vydařená autorova kniha.

25.02.2024 5 z 5

Modrý Poťouch Modrý Poťouch Miloš Kratochvíl

Skvělá kniha pro předčítání i společnou četbu. Moc pěkně vysvětleno jak na nás působí všelijaká rozkmotřidla a proč se někdy chováme jinak než bychom měli. Krásný jednoduchý příběh, doplněný vydařenými ilustracemi.

21.01.2024 5 z 5

Kniha je skvělým propojením teorie s praxí. Poutavé příběhy, poukazující na zranitelnost "slabších", které využívají mnohdy právě ti od kterých se očekává pomoc, jsou doplněny o teoretické základy daného tématu. Knihu bych doporučila, každému kdo pracuje s dětmi.

01.10.2023 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Detektivky čtu velmi málo a tahle mi doma ležela víc než rok. Musím říct, že mě teď mrzí, že jsem ji nečetla dřív. Příběh je sice krátký, ale přeci jenom jsem se na konci dočkala překvapení. Chtělo by to pokračování, protože jsem pořad čekala, na rozklíčování i vedlejších dějových linií. I tak za mě skvělá detektivka s poselstvím mezi řádky.

06.08.2023 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Krásný pohodový příběh. Pro mě ideální letní čtení. Moc pěkný popis Norska, cestovaní a lásky mezi dvěma lidmi. Několikrát jsem se i přistihli jak se u čtení usmívám nad popisy krásných chvil. Hlavně u popisu zásnub, pohádkové svatby a svatební cesty. Nechyběla ani výzva k zamýšlení se nad vlastními sny.

18.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za mě skvělý příběh a jak je už u Mornštajnové zvykem příběh jsem hltal do poslední strany.

19.05.2023 5 z 5

Já, Finis Já, Finis Václav Dvořák

Skvělá kniha i pro děti, které nerady čtou. Po prokousáním se úvodními kapitolami je kniha nabitá akcí, dobrodružstvím a popisy bojů s příšerami. Zároveň v knize nechybí hlubší myšlenka zapsaná mezi řádky. Byla jsem mile překvapena propracovaností příběhu. Oceňuji také moc pěkné ilustrace, které pomáhají s představením si všelijakých příšer, ale zároveň neblokují představivost čtenáře. Rozhodně doporučuji každému zkušenějšímu čtenáři nebo jako společnou četbu do dílen čtení.

30.04.2023 5 z 5

Psychologie Psychologie Danny Oppenheimer

Knihu jsme dostala jako dárek a dlouho jsem ji odkládala, než jsem se do ní pustila. Původně jsem si myslela, že se jedná o knihu pro náctileté, která pomůže nastínit pojmy z psychologie. Osobně mi moc nevyhovovala grafika. Bylo pro mě náročné číst text v pozadí a zároveň rozhovory postav. Čemuž přispělo také to, že ilustrace i text jsou kompletně v odstínech šedé bez využití jakékoliv jiné barvy. Co hodnotím pozitivně je obsahová stránka. Kniha v krátkých kapitolách vysvětluje základní informace týkající se psychologie. Odkazuje také na známe experimenty nebo osobnosti. Věřím, že pro někoho kdo má rád komiksy, a je na tento formát zvyklý, to může být skvělá volba k získání základního povědomí o psychologii.

12.03.2023 3 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Moje první a určitě ne poslední kniha od pana Honzáka. Líbí se mi, že je kniha napsána formou rozhovoru a zabývá se více tématy.

23.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha na léto, pro ty komu stačí cestovat jen v představách. O zábavné popisy cest, myšlenek a situací není nouze. Velké plus za mě mají i ilustrace, které dodávají knize na zajímavosti.

19.07.2021 5 z 5

Uč jako umělec Uč jako umělec Robert Čapek

Skvělá kniha, díky které jsem měla možnost nahlédnout do světa moderní didaktiky. A hlavně, že lze učit i tak aby to bavilo obě strany, jak mě tak děti.

03.01.2021 5 z 5